4 1 63
Taylor Fritz
3
6 6 7
Sobota 02.07.2022, 15:17 • kurt č. 3 • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • 3. kolo

Alex Molčan bol v úvodných dvoch setoch úplne bez šance, pretože Taylor Fritz na podaní exceloval a nadpriemerne sa mu darilo aj na returne, takže veľmi rýchlo americký tenista získal náskok 2:0 na sety. Tretí set bol jednoznačne najdlhší a najvyrovnanejší, pretože aj keď Molčan stratil podanie, tak Fritz už na podaní nebol stopercentný a ponúkol zopár príležitostí. Molčan jednu z nich využil a nakoniec dostal set do tajbrejku, v ktorom však opäť veľmi rýchlo prehrával veľkým rozdielom a ďalší comeback sa mu už nepodaril. Fritz tak absolútne zaslúžene postúpil do osemfinále, pretože napríklad štatistiku es ovládol pomerom 20:3 a pri víťazných úderoch bol rozdiel ešte priepastnejší 41:19. Molčan sa však za celkový výkon na Wimbledone nemusí hanbiť, iba po druhýkrát v kariére sa prebojoval do tretieho kola na grandslame a ďalšiu šancu na vylepšenie dostane už na US Open. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa nabudúce pri tenisových online prenosoch! (17:11:23)

Koniec zápasu

6:7
    Talylor Fritz dobehol kratšiu loptičku a s jeho bekhendovým úderom si už Molčan neporadil, takže americký tenista vyhráva a postupuje do osemfinále na Wimbledone po setoch 6:4, 6:1 a 7:6(3)!

3-6
    Ani teraz nebol Molčan bez šance, ale nechal sa zatlačiť a bekhend trafil do siete, takže Fritz má k dispozícii tri mečbaly!

3-5
    Nečakaná forhendová chyba od Fritza, ktorý úder prestrelil za základnú čiaru.

2-5
    Molčan ešte mečbaly nepripustil, keď Fritz nedosiahol na jeho krížny forhend.

1-5
    Molčan hral len forhendové údery, ale ten posledný zastavila sieť a Fritz už má všetko vo vlastných rukách, pretože strany sa menia za stavu 1:5 z pohľadu slovesnkého tenistu.

1-4
    V tejto výmene mal Molčan šancu, lenže nedokázal ustrážiť forhendový úder, ktorý poslal za základnú čiaru.

1-3
    Naďalej je aktívnejší Fritz, ktorý si pripisuje aj víťazný forhend.

1-2
    Fritz už má výhodu minibrejku, keď na sieti zakončil nekompromisným smečom.

1-1
    Vyrovnaná výmena od základnej čiary, ktorú chcel Fritz rozhodnúť forhendom po čiare, lenže trafil sieť.

0-1
    Fritz si na úvod podržal podanie, keď mu Molčan pomohol forhendom do siete.

6:6
    Štyri priame body pre Molčana, ktorý vstal z mŕtvych a tretí set dotiahol do tajbrejku, v ktorom však musí uspieť.

40-0
    Fritz sa ani na tretí pokus nedostal do výmeny a Molčan má šancu na čistú hru.

30-0
    Opäť priamy bod a tajbrejk je na dohľad.

15-0
    Molčan začína ďalší gem na udržanie v zápase priamym bodom.

5:6
    Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

5:6
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6
    Fritz rýchlo odpodával gem, ktorý zakončil ako inak než priamym bodom a v treťom sete má istý tajbrejk, pretože vedie 6:5.