Liberec – Teplice 5:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:1 (kon.) | Sigma Olomouc – Brno 0:2 (kon.)
Bohemians – Ostrava 3:3 (kon.)
FC Slovan Liberec
5:1 (3:1)
FK Teplice
cz Sobota 06.08.2022, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • Česká FORTUNA:LIGA • 2. kolo

Je za námi utkání druhého kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Slovanem Liberec a hostujícími Teplicemi, ve kterém Severočeši nedali Sklářům skoro žádnou šanci a zvítězili vysoko 5:1. Skóre otevřel v 9. minutě Mohamed Doumbia. Na 2:0 zvyšoval o třináct minut později hlavou Maxym Talovierov. Teplice před pauzou snížily zásluhou Urbance, ale ještě v nastaveném čase první půle vrátil domácím dvougólové vedení Mick Van Buren. Nizozemský útočník přidal ve druhém poločase ještě dvě branky, završil tak hattrick a stanovil konečné skóre utkání na vysokých 5:1. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (17:55:44)

90+1

90+1
    Fanoušci na stadionu tleskají domácím borcům ve stoje. Dnes si to liberečtí hráči zaslouží.

90+1
    Imad Rondić zboural Hybše.

90
    Nastavuje se jedna minuta.

90
    Jan Matoušek si ukazoval mezi obránci, kam by chtěl balon od Višinského. Tomu se nepovedlo přihrát přesně.

88
    Dominik Plechatý vyrobil obrovskou chybu, když se na hranici vápna pustil do kličkování proti dvojici dotírajících soupeřů. Ti mu míč uzmuli a Olivier Vliegen musel vytasit pohotový zákrok proti střele Abdallaha Gningueho.

87
    Alois Hyčka to vzal na sebe a zakončil z poměrně velké vzdálenosti. Balon o hodně minul Vliegenovu svatyni.

86
    Po centru Hybše ze standardní situace hlavičkoval Jan Knapík nad bránu.

84
    Zápas už se spíše dohrává v tréninkovém tempu. Liberec si zkušeně hlídá vysoké vedení a Skláři vědí, že na vyrovnání či případný obrat je příliš pozdě.

82
    Tepličtí se stále snaží, ale domácí obrana je do moc vážnějších šancí nepouští.

80
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Matyáš Kozák.

80
    ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Denis Višinský.

79
    Jakub Urbanec posílal přihrávku za obranu na nabíhajícího Kodada. Olivier Vliegen si však zakřičel a byl u míče jako první.

76
    Po překvapivé remíze s plzeňskou Viktorií dostávají tepličtí tvrdou lekci od Liberce. Domácím dnes v zakončení vychází téměř vše a je to vidět i na skóre, které je jednoznačné.

74
    Hostům se sice povedlo snížit, ale asistent na pomezí následně zdvihl praporek. Střídající Roman Čerepkai se tak neradoval příliš dlouho.

72
    ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Ivan Varfolomejev.

71
    ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Marios Purzitidis.

Tomáš Honzejk

Góly: 9. Doumbia (Frýdek), 22. Talovierov (Preisler), 45+1. Van Buren (Frýdek), 53. Van Buren (Rondić), 70. Van Buren (Doumbia) – 43. Urbanec (Gningue)

Karty:   69. Červ (LIB) – 59. Hyčka (TEP)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:9. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:16.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (71. Purzitidis), Gebre Selassie (C), Plechatý, Talovierov, Preisler (61. Matoušek II) – Červ (72. Varfolomejev), Doumbia (80. Višinský), Frýdek – Van Buren (80. M. Kozák), Rondić.
    Náhradníci: Stejskal – Rabušic, Mara, Prebsl.

Tréner: Luboš Kozel

FK Teplice: Grigar (C) – T. Kučera (46. Knapík), S. Dramé, Vondrášek (59. Hybš) – Hyčka, L. Mareček, Jukl, Urbanec – Křišťan (59. Čerepkai) – Gningue, Žák (46. Kodad).
    Náhradníci: Mucha – Chaloupek.