Liberec – Teplice 5:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:1 (kon.) | Sigma Olomouc – Brno 0:2 (kon.)
Bohemians – Ostrava 3:3 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:1 (1:0)
FK Pardubice
cz Sobota 06.08.2022, 16:00 • Doosan Arena, Plzeň • Česká FORTUNA:LIGA • 2. kolo

Z Plzně to pro dnešní odpoledne bude všechno. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek víkendu! (17:59:09)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:11.

Zápas je u konce, Viktoria Plzeň svým oblíbeným výsledkem 2:1 bere první výhru v tomto ligovém ročníku!

Do vedení šla ve 21. minutě. Po centru Cadua se hlavičkou prosadil Jan Kliment, který tak skóroval potřetí v plzeňském dresu. Pardubice ale byly velice nebezpečné, dokonce i lepším týmem v prvním poločase. VIktoriány zachraňoval Jindřich Staněk a jednou také videorozhodčí, který odhalil ofsajdové postavení po gólu Kamila Vacka.

Ve druhém poločase už se ale Východočechům podařilo srovnat. V 55. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě, Tomáš Solil. Viktoriáni se do toho poté ale opřeli a své vedení si vzali zpět. 20 minut po tomto gólu totiž odvedl dobrou práci Jan Sýkora, který poté našel Libora Holíka, jehož centr umožnil skórovat Milanu Havlovi.

Ten se tak stal gólovým hrdinou duelu, neboť rozhodl o vítězství Viktorie!

90+4

90+3
    Domácí kontrolují hru, drží míč na útočné polovině.

90+2
    Tohle se hostům vůbec nehodí, Vlček fauloval Reného Dediče a Plzeň bude rozehrávat.

90+2
    A projevilo se to vzadu, kde nyní hráči chyběli. Pavel Bucha nahrál Janu Sýkorovi, který místo střely ještě volil pas na Milana Havla. Ten už ale nedokázal dovést akci do zdárného konce.

90+1
    Pro centr Tomáše Vlčka z velké dálky si došel pozorný brankář Jindřich Staněk. Pardubice už dopředu vrhají veškeré své síly.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

89
    Matěj Helešic s přehledem pokryl míč před Janem Kopicem, vykopávat bude brankář Jakub Markovič.

89
    Poměrně načas si nyní s rozehrávkou dával Jindřich Staněk. Rozhodčí už jej upozornil, že příště udělí žlutou kartu.

88
    V nebezpečné možnosti se pak ocitl Tomáš Solil, ale byl v nepříjemném úhlu ke střele, a tak poslal balon jak mimo dosah Staňka, tak mimo tři tyče.

88
    Janošek si do vápna svolal téměř všechny své spoluhráče, ale míč odhlavičkoval pouze bránící Dedič.

87
    Roh pro hosty...

86
    René Dedič napadal brankáře Jakuba Markoviče příliš agresivně, vysloužil si žlutou kartu.

85
    Ze své branky teď musel vyrazit Jakub Markovič, a to proto, aby před nabíhajícím Janem Kopicem odkopl balon. Povedlo se!

84
    Viktorii se teď rohový kop moc nepovedl a rodil se protiútok pardubického týmu, domácí celek se ale včas vrátil a odvrátil nebezpečí.

83
    Centrovaný balon od Dominika Janoška proletěl pokutovým územím v podstatě bez povšimnutí. Poté se k míči dostal Michal Hlavatý, ale už neměl možnost jej zpracovat v hrací ploše.