USA – Slovensko sk 4:2 (kon.) | Kanada – Fínsko 4:1 (kon.) | Česko – Švédsko 2:6 (kon.)
Česko – Fínsko 1:3 (kon.)
Česko
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Fínsko
cz Sobota 06.08.2022, 20:00Hlinka Gretzky Cup • O 3. miesto

Českému týmu se podruhé na turnaji Finsko porazit nepovedlo, soupeř tak bere na Hlinka Gretzky Cupu bronz. Češi končí zde v Red Deeru čtvrtém místě.

Střely na branku: 22:25

Nejlepší hráči: Dominik Petr – Eemil Vinni. (22:32:28)

59:32
    Kočího střelu od modré zlikvidoval Vinni lapačkou.
    59:19 Jesse KIISKINEN - 1:3

59:19
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové dávají zřejmě pečeť dnešnímu vítězství. Nahození .. se odrazilo od zadního mantinelu, puk dojel JESSE KIISKINEN a trefuje prázdnou branku. Asistence: Tuomas Uronen.

59:04
    Znovu Šalé v akci, ale nedokázal přes finského beka vystřelit.

58:32
    Šalé trefil pouze finského clonícího hráče.

56:54
    Jakub Štancl se dostal po levé straně do pásma a prověřil Vinniho, ten si ale střelu pohlídal.

55:42
    Csabi z levého kruhu míjí finskou branku.

55:13
    Střela Muhonena od modré končí v Hrabalově lapačce.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, Češi se v ní nemohou dostat do kýženého tlaku. Za patnáct minut vystřelili na Vinniho pouze čtyřikrát.

54:08
    Hrabal vyráží puk do rohu po dobré teči Kiiskinena.

53:42
    Češi se nyní spíše brání. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Hrabalem.

52:52
    Leppä vysekl Kučerovi hokejku, rozhodčí ale českému týmu výhodu přesilové hry nedává.

52:02
    Badinkovo nahození od modré ukryl Vinni do své lapačky.

Jakub Mezlík

Góly a asistencie: 20. Šalé (Petr, Štancl) – 16. Kiviharju (Nurmi, Kiiskinen), 27. Alasiurua (Halttunen, Järventie), 60. Kiiskinen (Uronen)

Česko: Hrabal (Dybal) – Matějíček, Dvořák, Kočí, Badinka, Eichler, Ročák, Vochvest – Šalé, Petr, Štancl – Židlický, Felcman, Šprynar – Šimek, Kučera, Csabi – Adámek, Fábry, Holčák – Jecho.
    Fínsko: Vinni (Rimpinen) – Kiviharju, Junkkari, Pieniniemi, Muhonen, K. Kangas, Väisänen, Kiukas – Järventie, Alasiurua, Halttunen – Nurmi, Hynninen, Kiiskinen – Saarelainen, Kumpulainen, Uronen – Ylitalo, Leppä, Pohjalainen – O. Lind.