Nemecko – Česko 70:77 (kon.)
Nemecko
70:77 (15:22, 37:38, 58:55)
Česká republika
cz Sobota 06.08.2022, 17:15 • Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex • ME do 18 rokov - muži • O 9. - 12. miesto

Čeští mladíci se podruhé na turnaji radují z vítězství. Po výhře nad Velkou Británií, která jim zajistila příslušnost v elitní divizi, dnes přetlačili v parádním utkání Němce. Po takřka vyrovnaném poločase (37:38) se Němci osmělili a byli i několikrát ve vedení (Třetí čtvrtinu dokonce ovládli 58:55). Nicméně naši mladíci nesklonili hlavy a po trojce Svobody, dvě minuty před koncem čtvrtiny, už svůj náskok nepustili. Skvělé utkání odehrál Šimon Svoboda, ten zaznamenal 16 bodů a 12 doskoků. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (19:35:32)

Konec zápasu. (70:77)

39:43
    Adam Lukeš navyšuje z trestného hodu vedení českého týmu na sedm bodů a český tým se raduje. (70:77)

39:37
    Oddechový čas pro tým Německo. (70:76)

39:37
    Šimon Svoboda byl, po faulu od Kiliana Brockhoffa, z trestných hodů úspěšný na padesát procent. Německá lavička reaguje oddechovým časem. (70:76)

39:36
    Nils Machowski byl nucen faulovat Adama Lukeše, který poté proměnil jeden trestný hod. (70:75)

39:17
    Tadeáš Slowiak už byl nucen střílet, ale v časovém tlaku minul zařízení. (70:74)

38:54
    Adam Lukeš pomohl získat českému týmu míč, který pak rychle distribuoval směrem na Adama Svobodu. Ten českému týmu dává, minutu a šest vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny, čtyřbodový náskok. (70:74)

38:09
    Rikus Schulte fauloval Adama Lukeše a český hráč poté proměnil oba trestné hody. Česká lavička je na nohou. (70:71)

37:36
    Matěj Rychtecký byl faulován a poté proměnil jeden trestný hod. (70:69)

37:18
    Šimon Svoboda ale vzápětí snižuje na dva body rozdílů pěknou smečí. (70:68)

37:07
    Brockhoff získal míč obranným doskokem a rychle jej distribuoval na Sebastiana Hartmanna, ten se prosadil střelou za tři body. (70:66)

36:35
    Nils Machowski byl faulován Mrázkem a německý hráč poté proměnil jeden trestný hod. (67:66)

36:27
    Matěj Rychtecký se prosadil za dva body s pomocí desky. Je vyrovnáno. (66:66)

35:29
    Oddechový čas pro tým Německo. (66:64)

35:28
    Radovan Mrázek uzmul míč soupeři a následně jej donesl až do koše. Češi snížili na dva body rozdílu. (66:64)

35:21
    Hartmann zatáhl za záchrannou brzdu při pokusu Šimona Svobody. Ten následně proměnil jeden trestný hod. (66:62)

35:06
    Johann Grunloh byl faulován Rychteckým, německý hráč poté proměnil jednu šestku a dal svému týmu šestibodové vedení. (66:61)

34:58
    Matěj Rychtěcký v krátkém čase minul při dvou střeleckých pokusech za tři body. (65:61)

Vít Káňa

Nemecko: Onyejiaka, Hartmann, Nonfon, Liedtke, Wufl, Kalu, Machowski, Schulte, Brockhoff, Rapieque, Grunloch, NDI.
    Tréner: Alan Ibrahimagic

Česká republika: Navrátil, Olbort, Lukeš, Nečas, Š. Svoboda, Slowiak, Koppke, Koulisianis, Mrázek, Šťovíček, Rychtecký, J. Svoboda.
    Tréner: Torsten Loibl
    Štvrtiny: 15:22, 37:38, 58:55, 70:77