Lotyšsko – Fínsko 1:6 (kon.) | USA – Nemecko 5:1 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 3:2 (kon.)

Vyhraté vhadzovania 21:26 (06:44:54)

Skončil sa nám zápas medzi USA a Nemecko. Sledovali sme veľmi svižný hokej vo výbornom tempe. USa mali celý zápas veľkú prevahu o čom svedčí aj skóre 5:1

59:01
    Zápas vstúpil do poslednej minúty tretej tretiny a aj poslednej minúty zápasu.

57:24
    Zápas sa už dohráva.

56:34
    Aktuálny pomer striel na bránu 49:11

55:22
    Coronato s parádnou strelou na Quappa, ale jeho strela nebola úspešná.
    53:12 Joshua SAMANSKI - 5:1

53:12
    Nemecko dalo gól! Strelcom gólu je JOSHUA SAMANSKI. Nemci využívajú svoju prvú presilovú hru v zápase a znižujú stav stretnutia.

52:53
    Vylúčenie v tíme USA. Brett Berard dostáva 2 minuty za nedovolenú výstroj.

52:07
    Duran nahodil on modrej čiary puk na Quappa, tomu narobil veľké problémy. Dorižať sa snažil Pastujov, ale Quapp ho radšej podržal a prerušil hru.

50:54
    Mbereko rozohral akciu USA. Faber vysunul Mazura, ktorý doslova preletel okolo Kleina, snažil sa zasunúť puk po pod Quappa, ale ten si jeho pokus postrážil.

48:11
    Samanski sa pekne uvoľnil a vystrelil. Jeho strela tesne minula bránku.

47:00
    Aktuálny pomer striel na bránu 41:6

46:00
    USA majú nahrané a môžu v pohode dohrať tento zápas. Uvidíme či sa im ešte podrí pridať nejaké góly.

44:11
    Aktívny Hughes mal veľkú šancu, jeho strelu však Quapp vyrazil a dorážka Slaggerta nebola tiež úspešná,

43:04
    Klein vypálil na Mbereka, ale s jeho strelou si brankár USA poradil.

42:21
    Obraz hry sa nezmenil. USA naďalej diktujú tempo.

Lissko

Góly a asistencie: 14. Hughes (Slaggert), 19. Cooley (Coronato, Peart), 22. Slaggert (Hughes, Mazur), 22. Savage (Duran), 39. Duran (Pastujov, James) – 54. Samanski (Szuber, Quapp)

USA: Mbereko (Keopple) – Faber (A), Hughes, Kaiser, Truscott, Kleven, Peart, Moore – Bordeleau (A), Slaggert (A), Mazur – Coronato, Cooley, Knies – Samoskevich, James, Berard – Duran, Pastujov, Savage.
    Tréner: N. Leaman

Nemecko: Quapp (Lunemann, Bugl) – Glötzl (C), Klein, Szuber (A), van der Linde, Geibel, Dziambor, Elten – Samanski (A), Volek, Schweiger – Leonhardt, Eham, Blank – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Proske, Del Monte, Heigl – Heigl.
    Tréner: T. Abstreiter

Rozhodca: Brander, Hiff – MacKey, Špůr