Lotyšsko – Fínsko 1:6 (kon.) | USA – Nemecko 5:1 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 3:2 (kon.)
Švédsko
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Švajčiarsko
Streda 10.08.2022, 20:10Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

Skončil sa nom zápas medzi Švédskom a Švajčiarom. Hráči zo severu si z neho odnášajú tribody, ale treba povedať, že Švajčiari im boli vyrovnaným súperom.

Štatistiky
    Strely na bránu: 29:23
    Vylúčenia: 6:2
    Využitie presiloviek 0:0
    Vhadzovania: 29:25 (22:32:19)

59:45
    Švajčiari mohli vyrovnať! Dionicio od modrej čiary vypálil! jeho strela bola tečovaná, ale Wallstedt zachránil svojm tím do vyrovnania.

59:30
    Švajčiari odvolali brankára a už sú na ľade v šestici.

58:40
    Už oba celky v plnom počte.

58:02
    Švédi sa ubránili a začínam im skrátená presilová hra.

56:29
    Vylúčenie na strane Švajčiarska. Knak to prehnal s dôrazom a ide si sadnúť na 2 minuty za nedovolené bránenie.

56:22
    Obrovské množstvo síl stáli dnešné oslabenia Švédov.

55:01
    Švédi forčekúju súpera a robia mu veľký problém s rozohrávkou.

54:21
    Strelu Desponta Wallstedt chytil a nedovolil súperovi dorážať.

53:40
    Švajčiari majú dlhý čas na to, aby si im podarilo vyrovnať.

53:02
    Vylúčenie v drese Švédska. Theodor Niederbach si ide sadnúť dnes už tretí krát na trestnú ľavicu za vrazenie na mantinel. Dostáva 5 minút + DZ

53:01
    Aktuálny pomer striel na bránu je 26:19

52:45
    Švédi sú pod miernym tlakom švajčiarov. Tí zacítili šancu a idú za vyrovnaním.

51:23
    V záverenčej desaťminútovke sa máme na čo tešiť.
    49:47 Dario ALLENSPACH - 3:2

49:47
    Švajčiarsko dalo gól! Strelcom gólu je DARIO ALLENSPACH
    Zlá rozohrávka Švédska. Švajčiari to využili a znižujú na rozdiel jediného gólu.
    48:47 Attilio BIASCA - 3:1

48:47
    Švajčiarsko dalo gól!
    Gól strelil ATTILIO BIASCA.
    Henry vyviezol puk z pásma. V útočnej tretine našiel Biasca, ktorý švihom prekonáva Wallstedta.

Lissko

Góly a asistencie: 37. Torgersson (Edvinsson, Grans), 41. Torgersson (Niederbach), 41. Rosén (Ljungman) – 49. Biasca (Henry, Zanetti), 50. Allenspach (Fahrni)

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Grans, Edvinsson (A), Forsfjäll, Jansson, Andrae (C), Wallinder – Ljungman, Lysell, Rosén – Olausson, Lekkerimäki, Niederbach – Stakkestad (A), Öhgren, Torgersson – Sjödin, Stjernborg, Magnusson – Sjöberg.
    Švajčiarsko: Patenaude (Pasche) – Zanetti, Sidler (A), Dionicio, Chanton, Despont, Streule, Meile, Nussbaumer – Knak (C), Allenspach, Fahrni – Henry, Biasca (A), Graf – Nicolet, Baechler, Ritzmann – Alge, Muggli, Taibel.

Rozhodca: Fernandez (USA), Hennessey (USA) – Huseby (CAN), Ray (USA)