Turín – Lazio 0:0 (kon.) | Udinese – Salernitana 0:0 (kon.) | Inter – Spezia 3:0 (kon.)
Sassuolo – Lecce 1:0 (kon.)
Inter Miláno
3:0 (1:0)
Spezia Calcio
cz Sobota 20.08.2022, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 2. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:37:00)

První poločas byl velmi jednostranný, jasně mu vládl domácí Inter, zejména na začátku a na konci poločasu byl jeho tlak místy až drtivý. Jedinou branku první půle vstřelil Argentinec Lautaro Martínez. Hned dvě zajímavé šance měl Dumfries, ale jednou netrefil a jednou ho vychytal Dragowski. Lukaku v závěru poločasu trefil hlavou břevno. Ve druhém poločase pak domácí zápas definitivně rozhodli. Nejprve se prosadil v 52. minutě pohotovou střelou ze druhé vlny Hakan Çalhanoğlu a v závěru duelu se ještě v 82. minutě po nezištné přihrávce střídajícího Džeka prosadil taktéž střídající Joaquín Correa.

90+4

90+3
    Po nepřesnosti v rozehrávce Spezie to bude domácí tým, který bude mít poslední šanci zaútočit v tomto zápase.

90+2
    Milánský celek ještě zahrával rohový kop. Po rozehrávce na krátko nakonec přišel centr, ale jen do boční sítě.

90+1
    Dumfries na pravém křídle o míč bojoval marně, takže Spezia si mohla oddechnout.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Střídání v týmu Spezia Calcio:
    ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Mikael Egill Ellertsson.
    ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Emil Holm.

89
    Robin Gosens byl v náběhu na dlouhou přihrávku za obranu, ovšem nakonec byl ten míč příliš dlouhý.

88
    Džeko po souboji s Kovalenkem přišel míč. Vypadalo to, že byl nedovoleně zasažen do obličeje, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

87
    Dumfries o sobě dal po delší době vědět pěknou přihrávkou na Džeka. Bosenský kanonýr tentokrát už nikoho jiného nehledal a sám střílel, ovšem Dragowski ho vychytal.

86
    Emmanuel Gyasi dostal míč do blízkosti vápna Interu, ale poté byl přinucen pod tlakem Gosense vrátit se až na svou polovinu.

85
    Střídání v týmu Inter Milán:
    ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Kristjan Asllani.

84
    M'bala Nzola se snažil vytvořit šanci pro své spoluhráče, ale přihrávkou pod sebe nikoho nenašel.
    82. Joaquín CORREA - 3:0

82
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen je tu třetí a definitivně pojišťující branka Interu, zařídili ji dva střídající fotbalisté. Džeko si naběhl na dlouhý míč za obranu, nijak nezazmatkoval a našel před brankou volného Correu. Ten si ještě pohrál s obráncem Nikolaouem a poté už poslal míč do sítě. Asistence: Edin Džeko.

80
    Milan Škriniar špatně zpracoval míč, takže pak musel těžkou situaci řešit skluzem. Zvládl to nakonec bez faulu.

79
    ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Viktor Kovalenko.

78
    Inter dohrává utkání na jistotu. Než aby se pokusil přidat třetí branku se raději zodpovědně brání.