Chorvátsko – Dánsko 2:1 (kon.) | Francúzsko – Rakúsko 2:0 (kon.) | Poľsko – Holandsko 0:2 (kon.)
Belgicko – Wales 2:1 (kon.)
Belgicko
2:1 (2:0)
Wales
cz Štvrtok 22.09.2022, 20:45 • King Baudouin Stadium, Brusel • Liga národov UEFA - Liga A • Skupina 4

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:51:13)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:10.

Je konec. Belgie zvítězila nad Walesem 2:1 a upevňuje své druhé místo. Už v 10. minutě poslal Michy Batshuayi přihrávku na hranici vápna, kde se do míče levačkou z první opřel Kevin De Bruyne a zakončil přesně k pravé tyči. V 15. minutě mohl zvýšit vedení Youri Tielemans, ale ten poslal balón vedle svatyně soupeře. Ve 27. minutě byl Kevin De Bruyne velmi blízko druhé brance, ale orazítkoval pouze tyč. Ve 38. minutě poslal právě Kevin De Bruyne excelentní přihrávku před vápno Michy Batshuayovi a ten zakončil do prázdné. Před poločasem se znovu dostal Kevin De Bruyne do zakončení, ale to šlo těsně vedle. V 50. minutě se Kieffer Moore dostal ke hlavičce, která skončila přesně u levé tyče a snížil tak na 1:2. V 77. minutě rozhodčí nesmyslně odpískal penaltu pro domácí, kterou následně odvolal po přezkoumání videa. Ke konci zápasu se Wales snažil srovnat, ale to se mu už nepovedlo.

90+7

90+6
    Centr hostů z levé strany ovšem skončil pouze v rukou gólmana Thibauta Courtoise.

90+6
    Na hrací ploše mezitím přišel faul domácích a Wales posílá veškeré hráče dopředu na nákop.

90+5
    Nyní se tak vedení belgického mužstva na pár minut ujala legenda fotbalu Thierry Henry.

90+4
    Trenér domácího mužstva Roberto Martínez uviděl od sudího za své poznámky červenou kartu a musí opustit střídačku.

90+3
    Dries Mertens poslal centr z rohového kopu do vápna, ale obrana Walesu si poradila a odkopla balón.

90+2
    Střídání v týmu Belgie:
    ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Charles De Ketelaere.

90+1
    Thomas Meunier se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus z nepřipravené pozice letěl nad bránu Walesu.

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut navíc.

90
    Brennan Johnson se sice dostal přes obránce, ale z velkého úhlu přišel centr, který Thibaut Courtois vyboxoval a následně autové vhazování.

89
    Kevin De Bruyne se snažil poslat míč pod sebe uvnitř šestnáctky Walesu, ale tam jej zastavil obránce soupeře a hosté jdou do protiútoku.

88
    Dries Mertens se dostal ke střele z levé strany vápna, ale jeho pokus letěl vedle svatyně Waynea Hennesseyho.

87
    Leandro Trossard se postaral o autové vhazování na polovině soupeře, ale Belgie dlouho míč neudržela.

85
    Connor Roberts hlavičkou připravil střeleckou příležitost pro Brennana Johnsona, ale jeho zakončení skončilo vedle levé tyče.

84
    Střídání v týmu Wales:
    ze hřiště odchází Rhys Norrington-Davies, přichází Tyler Roberts.

82
    Domácí celek ovšem pokračuje v nátlaku a bude chtít zápas rozhodnout druhým gólem.

Michal Raška

Góly: 10. De Bruyne (Batshuayi), 38. Batshuayi (De Bruyne) – 50. Moore (Johnson)

Karty:   49. Mepham (WAL), 59. Ampadu (WAL), 78. Bale (WAL)   90+4. Roberto Martínez (trenér) (BEL)

Belgicko: Courtois – Debast, Alderweireld, Vertonghen – Meunier, Tielemans (76. Vanaken), Witsel, Carrasco (65. Mertens) – De Bruyne (90+2. De Ketelaere), E. Hazard (C) (65. Trossard) – Batshuayi (65. Openda).
    Náhradníci: Casteels, Mignolet – Theate, Onana, Dendoncker, Castagne, Saelemaekers.

Tréner: Roberto Martínez

Wales: Hennessey (C) – C. Roberts, Rodon, Mepham, Ne. Williams – Smith (64. Morrell), Ampadu, Norrington-Davies (84. T. Roberts) – D. James, Johnson – Moore (64. Bale).
    Náhradníci: King, Ward – Gunter, Cabango, Levitt, Jo. Williams, Thomas, L. Harris, M. Harris.

Tréner: Rob Page

Rozhodca: Palabıyık – Olguncan, Sezertam