Dánsko – Francúzsko 2:0 (kon.) | Rakúsko – Chorvátsko 1:3 (kon.) | Wales – Poľsko 0:1 (kon.)
Holandsko – Belgicko 1:0 (kon.)
Rakúsko
1:3 (1:1)
Chorvátsko
cz Nedeľa 25.09.2022, 20:45 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Liga národov UEFA - Liga A • Skupina 1

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (22:44:19)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:9.

Zápas skončil, Chorvaté se radují z vítězství 3:1 na hřišti Rakouska i z postupu do finálového turnaje Ligy národů. Rakousko se naopak musí smířit s tím, že sestupuje do divize B. Utkání začalo dvěma rychlými brankami v první desetiminutovce. Nejprve se v 6. minutě prosadil Luka Modrić a o tři minuty později vyrovnal hlavičkou Christoph Baumgartner. Od té doby byli hráči Rakouska lepší, ale vstřelit branku se jim už nepodařilo. Největší šance měli Baumgartner, který však mířil nepřesně a Arnautovic, kterého skvěle vychytal Livakovič. Do druhého poločasu nastoupili Chorvaté úplně jinak a nakonec byli za svou zvýšenou aktivitu odměněny dvěma góly. Nejprve se trefil Marko Livaja a poté z rohového kopu Dejan Lovren. Následně ještě Perišič trefil břevno.

90+4

90+3
    Andrej Kramarić dostal prosto na střelu, ale branku netrefil o pořádný kus.

90+2
    Utkání se už nyní jen dohrává, protože je už jasné, jak dopadne. Chorvaté směřují za vítězstvím ve skupině, Rakušané naopak skončí poslední.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

89
    V těsném ofsajdu se nacházel Karim Onisiwo v době, kdy dostával přihrávku. A pomeznímu rozhodčímu to neuniklo.

88
    Z hranice šestnáctky vystřelil Stefan Lainer, ale trefil jen před sebou stojícího Gvardiola.

87
    Schmid sice našel prostor na zakončení, ale s jeho slabou střelou si Livakovič v pohodě poradil.

86
    Po rohovém kopu se ale nikdo z domácích fotbalistů do zakončení nedostal.

85
    Domácí si ještě vypracovali rohový kop a vše se tak soustředí před branku Chorvatska.

84
    Střídání v týmu Chorvatsko:
    ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Andrej Kramarić,
    ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Mario Pašalić.

83
    Romano Schmid se dostal ke střele z voleje zevnitř šestnáctky, jeho rána byla ale zablokovaná. Pak ještě dorážel Muhammed Cham Saračević, ale netrefil branku.

82
    Střídání v týmu Rakousko:
    ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Karim Onisiwo,
    ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Romano Schmid.

80
    Rakušané by rádi vyvinuli závěrečný tlak, ale Chorvatsko to naopak připustit nechce a zatím zvládá závěr zápasu výtečně.

78
    Sosa si nepohlídal své postavení a byl přistižen v ofsajdu. Rozehrávat tedy budou hráči Rakouska.

77
    Rakousko je nyní ve velmi špatné situaci. Aby se udrželo v divizi A Ligy národů, potřebuje vyhrát a na to, aby vstřelilo tři branky má už jen zhruba 15 minut.

75
    Rakušané jsou dvěma rychlými obdrženými brankami viditelně zaskočení a Chorvaté znovu dominují míči na jejich polovině.

Petr Sumbal

Góly: 9. Baumgartner (Sabitzer) – 6. Modrić (Vlašić), 69. Livaja (Perišić), 72. Lovren (Majer)

Karty:   55. Posch (AUT) – 48. Perišić (CRO), 59. Lovren (CRO)

Rakúsko: Lindner – Trimmel (63. Lainer), Posch (64. Wöber), Danso, Alaba (C) – Baumgartner (82. Schmid), Seiwald, X. Schlager, Sabitzer – Arnautović (64. Saračević), Gregoritsch (82. Onisiwo).
    Náhradníci: Pentz, A. Schlager – Friedl, Lienhart, Ljubičić, Trauner, Weimann.

Tréner: Rangnick

Chorvátsko: Livaković – Stanišić, Lovren, Gvardiol, Barišić (63. Sosa) – Modrić (C), Brozović (19. Majer), Kovačić (84. Kramarić) – Vlašić (84. Pašalić), Budimir (62. Livaja), Perišić.
    Náhradníci: Ivušić, Kalinić – Erlić, Juranović, Oršić, Petković, Vida.

Tréner: Dalič

Rozhodca: Dias – Tavares, Soares