Slavia – Genk 2:4 (kon.)
SK Slavia Praha
2:4 (2:1)
KRC Genk
cz Streda 05.10.2022, 14:00 • Na Chvalech, Praha-Horní Počernice • UEFA Youth League

Dorostenci Slavie Praha selhali v domácí odvetě s Genkem. Přestože si z Belgie odvezli výhru 2:1 a stejným poměrem vedli dnes i v poločase, po přestávce inkasovali tři branky, navíc ve vyhecovaném závěru i tři červené karty a z postupu do osmifinále se tak raduje soupeř. (16:01:30)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:9.

90+13

90+13
    Druhá žlutá a následně červená karta také pro KRC Genk, za šarvátku po odpískání je současně vyloučen Maarten Swerts.

90+13
    Červenou kartu dostává Jan Trédl (Slavia Praha), domácí budou dohrávat dokonce v osmi. Vášně na Xaverově planou, bosenský rozhodčí závěr úplně nezvládá, ale slávisté takto v důsledku jen škodí sami sobě.

90+13
    Druhá žlutá a následně červená karta pro SK Slavia Praha. Pod sprchy jde předčasně, byť už jen o nějaké desítky vteřin, také Pavel Behenský.

90+13
    Konečný zkusil z dálky vynutit prodloužení, jeho pokus však míří daleko od brány Genku.

90+12
    Žlutá karta pro KRC Genk. Dalším, kdo dostal od rozhodčího rozdáno do mariáše, je Sam De Grand.

90+12
    Žlutá karta pro KRC Genk. Za zmíněný tvrdý zákrok na půlce proti Žitnému je ještě dodatečně trestán Faissal Al Mazyani.

90+11
    Genk rozehrává a snaží se pochopitelně především podržet míč, jenže faul hostů na půlící čáře dá zřejmě již definitivně poslední příležitost Slavii vynutit si prodloužení.

90+10
    Rozhodčí stále nechává hru pokračovat, Kolář se však provinili na útočné polovině faulem, poté musí na hřiště lékař a masér z lavičky Genku k postiženému Swertstovi.

90+9
    Žlutá karta pro KRC Genk. Za zdržování hry při odkopu od brány je napomínán gólman hostů Mike Penders.

90+9
    Slávisté se v poslední minutě nastavení vybičovali k zoufalému náporu, střela z 20 metrů však letí mimo Pendersovu svatyni.

90+7
    Žlutá karta pro KRC Genk (Maarten Swerts). Rozhodčí trestá potyčku na obě strany.

90+7
    Žlutá karta pro SK Slavia Praha (Pavel Behenský).

90+6
    Slavia Praha bude dohrávat nastavení v deseti. Za faul na Martense dostává rovnou červenou kartu Miloš Pudil.

90+4
    Genk právě vstřelil branku!
    Hosté dokonávají obrat, zpoza velkého vápna se ranou na zadní tyč prosazuje FAISSAL AL MAZYANI, kterému u rozdílového gólu asistoval Smekens. Na lavičce Genku propuká obrovský jásot, domácím však zbývá ještě více než pět minut, aby odvrátili velkou blamáž.

90+1
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Hunal, přichází Trédl,
    ze hřiště odchází Zachoval, přichází Kolář.

Karel Jedlička

Góly: 9. A. Pudil, 44. Ogungbayi – 27. Godts, 47. Diawara, 80. Godts, 90+4. Al Mazyani

Karty:   11. Zachoval (SLA), 38. Hunal (SLA), 55. Lopatář (SLA), 75. A. Pudil (SLA), 90+7. Behenský (SLA) – 24. Van de Perre (GNK), 45+2. Godts (GNK), 90+7. Swerts (GNK), 90+9. Penders (GNK), 90+12. Mazyani (GNK), 90+12. Grand (GNK)   90+13. Behenský (SLA) – 90+13. Swerts (GNK)   90+6. Pudil (SLA), 90+13. Trédl (SLA)

SK Slavia Praha: Dvořák – Konečný, Behenský /C/, Hunal (90.+1 Trédl), Beránek – Lopatář (78. Žitný), Zachoval (90.+1 Kolář), Ogungbayi – A. Pudil, Jelínek (68. Hájek), Toula (78. M. Pudil)
    Náhradníci: Kolodziej – Dufek

Tréner: Titěra

KRC Genk: Penders – Martens, Manguelle (61. Smekens), Al Mazyani, De Grand – Rotundo (46. Claes), Swerts /C/, Van de Perre – Arabaci, Diawara, Godts
    Náhradníci: Stevens – Baskale, Cauwel, Da Costa, Mirisola

Tréner: Pocognoli

Rozhodca: Bilbija – Tešanović, Čaušević (BIH)