NY Rangers – Boston 4:5 (kon.) | Washington – Detroit 4:2 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:0 (kon.)
Colorado – Dallas 2:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (kon.)
Colorado Avalanche
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Dallas Stars
cz Štvrtok 06.10.2022, 03:40 • Ball Arena, Denver • Príprava NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na shledanou. (06:31:42)

Lukáš Sedlák (COL) – 0+0, účast 0, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 9:09
    Pavel Francouz (COL) do utkání nezasáhl.

Kdo se postavil do brankoviště?

Scott Wedgewood (DAL) – 18 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 40:00
    Anton Chudobin (DAL) – 13 zákroků, 2 OG, úspěšnost 86,7%, odchytal 18:46
    Alexandar Georgijev (COL) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97%, odchytal 59:54
    Colorado ve třetí třetině otočilo zápas na svou stranu!

V oslabení: 0:0

Coloradu se nakonec ve třetí části podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu, když Avs byli v závěrečné třetině jasně lepším týmem a nakonec jim to i přineslo kýžené ovoce. Nejprve sice trochu šťastnou brankou vyrovnal O´Connor a následně dvě minuty před koncem vstřelil vítěznou branku Rantanen.

Colorado Avalanche tedy porazilo Dallas Stars i ve druhém přípravném utkání zcela shodným výsledkem 2:1 a obhájce Stanley Cupu uzavřel svou přípravu vítězně.

59:49
    Gurjanova střela od modré byla zastavena Newhookem.

59:45
    Peter DeBoer (DAL) si ještě bere svůj oddechový čas.

59:45
    Colorado vyhodilo puk ze svého obranného pásma, a tak je domácím odpískán icing.

59:22
    Gurjanov zkoušel překvapit Georgijeva z rohu kluziště, ale neúspěšně.

59:06
    Coloradu se však daří držet Dallas daleko od své brány.

58:49
    Dallas hraje v šesti!

58:36
    Byram zavezl puk do útočného pásma, kde přihrál Ničuškinovi, ale ten o něj vzápětí přišel.
    57:42 RANTANEN - 2:1

57:42
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté otáčejí vývoj utkání na svou stranu! Chudobin neudržel střelu MacKinnona, čehož domácí využili a kotouč se dostal k Girardovi, který ihned přihrál na pravou stranu MIKKOVI RANTANENOVI, jenž okamžitou střelou poslal puk pod břevno hostující klece. Asistence: Sam Girard, Devon Toews.

56:53
    Kaut přejel s pukem útočnou modrou a následně hned střílel, ale z takové vzdálenosti neměl Chudobin žádný problém.

56:28
    Stejný prohřešek proti pravidlům je odpískán i na druhé straně. Vhazovat se bude před Chudobinem.

Jan Matúš

Góly a asistencie: 53. O´Connor (Meyers), 58. Rantanen (Girard, Toews) – 25. Damiani (Kiviranta, Hanley)

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Toews, Makar, Byram, Manson, Girard, Johnson – Lehkonen, MacKinnon, Rantanen – Rodrigues, Newhook, Ničuškin – Cogliano, Meyers, O´Connor – Blidh, Sedlák, Kaut.
    Tréner: Jared Bednar

Dallas Stars: Wedgewood (41. Chudobin) – Lindell, Lundkvist, Harley, Miller, Shea, Hanley – Peterson, Seguin, Stankoven – Olofsson, Faksa, Gurjanov – Kiviranta, Damiani, Glendening – Karlstrom, Back, Bourque
    Tréner: Peter DeBoer

Rozhodca: McCauley, Samuels-Thomas – Toomey, Mahon