Michalovce – Trenčín 2:0 (kon.) | Žilina – Trnava 1:2 (kon.) | L. Mikuláš – Zlaté Moravce 1:2 (kon.)
Ružomberok – B. Bystrica 1:1 (kon.)
MFK Ružomberok
1:1 (0:0)
MFK Dukla Banská Bystrica
Sobota 22.10.2022, 15:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 15. kolo

V 78. minúte poslal Ružu do vedenia Štefan Gerec, no už po troch minútach vyrovnal Michal Faško a keďže Štefan Gerec následne nevyužil veľkú šancu na svoj druhý gól v stretnutí, duel pod Čebraťom sa skončil remízou 1:1.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (17:20:57)

90+2

90+1
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza Dávid Jackuliak.

90+1
    Domáci odvrátili prihrávku hostí zo svojej šestnástky.

90+1
    Nadstavovať sa budú dve minúty.

89
    z ihriska odchádza Branislav Ľupták, prichádza Marián Pišoja.

89
    z ihriska odchádza Adrián Slávik, prichádza Lukáš Gašparovič.

89
    Po rohovom kope a Morongovej prihrávke páli Macejko spoza šestnástky nad brvno.

88
    Regáliho strela je zblokovaná na rohový kop pre Ružu.

87
    Dukla vybojovala priamy kop z väčšej vzdialenosti. Krátko po ňom sa dostáva k strele z ťažej pozície Richtárech, aj tentokrát však mieri vysoko nad.

86
    Lopta sa napokon dostáva až k Richtárechovi, ktorý strieľa spoza veľkého vápna nad brvno.

85
    Faško v center odvrátil spred brány hlavou Maslo. Krátko na to získala Dukla ďalší rohový kop.

84
    Dukla získava rohový kop.

83
    Regáli potiahol útok po ľavom krídle a prihral nabiehajúcemu Gerecovi, ktorý v obrovskej šanci páli nad.

82
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
    z ihriska odchádza Marek Zsigmund, prichádza Gabriel Halabrín.

82
    z ihriska odchádza Adam Tučný, prichádza Adrián Macejko.

81
    Banská Bystrica dala gól!
    Odpoveď prichádza rýchlo, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval MICHAL FAŠKO a vyrovnáva na 1:1!

80
    Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Filip Lichý).

78
    Ružomberok dal gól!
    ŠTEFAN GEREC si nabehol na prihrávku od Filipa Lichého, potiahol útok, vylepšil si pozíciu a prekonal brankára hostí!

77
    Regáli unikal po ľavom krídle, no tiesnený si napokon pustil loptu tesne mimo hracej plochy.

77
    Faško hľadal na bližšej žrdi Hanesa, ten tiesnený zakončuje nepresne. Nasleduje Krajčírikov odkop.

76

74
    Do domácej šestnástky leteli dva center po sebe, pričom druhý zachytáva Depetris tesne za čiarou a tak sa končí táto ofenzívna akcia hostí.

73
    Fanúšikova Banskej Bystrice vo svojom sektore prezentujú choreografiu so svojím klubovým logom, rokom založenia 1965, doplnenými o biele a červené pásy po krajoch.

72
    Polievka dostáva prihrávku do ofsajdovej pozície a tak z tejto útočnej akcie hostí nič nebude.

69
    z ihriska odchádza Matej Franko, prichádza David Depetris.

69
    z ihriska odchádza Martin Rymarenko, prichádza Adam Hanes.

69
    V následnom protiútoku chcel Faško prihrávať do šestnástky, čo sa mu síce ešte nepodarilo, no následne sa dostal do šance Rymarenko a jeho strela je zblokovaná na rohový kop.

68
    Gerec prihrával do šestnástky Lichému, lopty sa zmocnil hráč hostí.

67
    Hostia si vpredu počínajú nedovolene a strácajú loptu.

67
    Po Tučného centri hostia nepúšťajú domácich hráčov do zakončenia.

66
    Po faule Richtárecha prichádza priamy kop Ružomberka.

66
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Dávid Richtárech).

65
    Po súboji potreboval Polievka ošetrenie, teraz bude hrať Dukla chvíľu bez neho.

63
    z ihriska odchádza Tomáš Bobček, prichádza Štefan Gerec.

63
    z ihriska odchádza Martin Chrien, prichádza Filip Lichý.

62
    Vzápätí sa Liptáci dostávajú k zakončeniu, lenže strele Tučného z uhla chýba väčšia razancia a Hruška nemá problém pripísať si úspešný zákrok.

60
    Center od rohovej zástavky bol odvrátený pred Ľuptáka, ktorý mieri spoza šestnástky mimo brány.

60
    Polievka sa snažil v šestnástke prihrať svojím spoluhráčom pred bránu. Mojžiš blokuje jeho prihrávku na rohový kop pre Duklu.

57
    Center z priameho kopu končí na obrannej hradbe v oranžovo-čiernych dresoch.

56
    Dukla získala priamy kop.

54
    Maslo zvolil priame zakonečenie na bránu. Strelu letiacu pod brvno chytá Hruška.

54
    Migaľa dostal kartu za faul na prenikajúceho Regáliho. Prichádza priamy kop Ružomberka.

54
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Lukáš Migaľa).

53
    Na opačnej strane chceli hostia dlhým centrom vysunúť Polievku, pred ním loptu odhlavičkoval Maslo.

51
    Regáli sa snažil o prienik stredom ihriska, no pred šestnástkou hostí ho obranným zákrokom odzbrojil Migaľa.

50
    Z tejto štandardnej situácie nedochádza k ohrozeniu brány.

50
    Priamy kop pre Duklu.

49
    Liptáci hľadali dlhým centrom Regáliho operujúceho na ľavom krídle, ale loptu zachytáva Hruška.

48
    Reáli to skúsil spoza veľkého vápna, mieril však na stred brány, kde bol pripravený Hruška.

47
    V prvej minúte druhého polčasu boli aktívnejší domáci, ktorí sa nasťahovali na útočnú polovicu, tam sa Dukla dobre bráni.

46
    Začal sa druhý polčas.

V daždivom počasí sme videli prvý polčas vo výbornej atmosfére, s niekoľkými šancami na obidvoch stranách, pričom o niečo viac ich mali hostia. Gól ale zatiaľ nepadol a tak je pred druhým dejstvom všetko otvorené.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Po rohovom kope prichádza menšia skrumáž vo veľkom vápne hostí, ale nedochádza k ohrozeniu brány.

45+1
    Tučný vypálil a jeho strelu vyráža Hruška. Krátko na to získava Ruža rohový kop.

45+1
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

42
    Polievka sa rútil do šance, domácej defenzíve sa ho v poslednej chvíli darí zastaviť. Nasleduje Krajčírikov odkop.

42
    Chrienova strela z vnútra veľkého vápna je zblokovaná obrancom.

38
    Liptáci sa ale pri následnom útoku previnili voči pravidlám a prichádzajú o šancu zaútočiť.

38
    Po faule v strede ihriska majú loptu domáci.

36
    Tučného center sa napokon dostáva až k Mojžišovi, ktorému sa v šestnástke v poslednej chvíli hodil do strely hráč hostí.

35
    Ružomberok získava priamy kop z väčšej vzdialenosti.

35
    Morong posielal center na hranicu veľkého vápna hostí, ale odtiaľ Banská Bystrica odvracia loptu.

34
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Adrián Slávik).

33
    Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

32
    Dlhý center z tejto štandardnej situácie kryje Krajčírik.

32

30
    Žltá karta za faul v strede ihriska pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Branislav Ľupták).

29
    Dlhý domáci center končí až v Hruškovom náručí.

27
    Polievka sa napokon ešte v tej istej minúte predsa len dostáva do šance, jeho strela ale letí tesne vedľa brány.

27
    Polievka sa snažil vniknúť do domáceho veľkého vápna, ale proti bol Mojžiš, ktorý ho pripravil o loptu.

24
    Luterán vypálil spoza šestnástky a jeho zakončenie takmer prekvapilo brankára hostí, ktorý napokon vyráža strelu pred seba.

23
    Po dobiedzaní Franka sa pokúsil Polievka prelobovať vybehnutého Krajčírika, ale tomuto zakončeniu chýbalo viac presnosti.

22
    Zsigmund po Chrienovej prihrávke páli spoza veľkého vápna mimo brány hostí.

19
    V daždivom počasí sa o atmosféru starajú fanúšikovia obidvoch klubov. Duel sa hrá v sympatickej atmosfére.

18
    Rymarenko poslal center z ľavého krídla, ktorý preletel šestnástkou, ale nenašiel adresáta.

17
    Polievkov center sa nedarí jeho spoluhráčom zúročiť na gólovú šancu. Situáciu si postrážili Mojžiš s Maslom.

16

15
    Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.

14
    Polievka si nabiehal na dlhú loptu a keby ju dobehol, išiel by sám na bránu, ale všetko rieši umným výbehom a odkopom Polievka.

13
    Tučný hľadal centrom Bobčeka, to sa mu v súperovej šestnástke nedarí a nasledovať bude Hruškov odkop.

11
    Hostia sú aktívni, teraz sa im ale nepodarilo prejsť do domáceho veľkého vápna a rysoval sa domáci protiútok so snahou vysunúť Zsigmunda. Pred ním odvrátil loptu obranca.

11
    Po centri od rohovej zástavky napriahol spoza šestnástky Rymarenko a namieril tesne vedľa bližšieho horného rohu.

10
    Banská Bystrica získala rohový kop.

9
    Vzápätí sa na opačnej strane ocitol v šanci Polievka a jeho strelu zblízka vyráža Krajčírik.

9
    Morong potiahol akciu stredom ihriska a chcel prihrávať Bobčekovi, ale prihrávku prečítal hráč hostí.

6
    Akcia hostí sa končí pred domácim veľkým vápnom, kde Polievka neprešiel cez obranný val pred sebou.

3
    Bobček vystrelil spoza šestnástky na stred brány. Jeho zakončenie chytá Hruška.

2
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu domáci hráči.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

-1
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-15
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik – Morong, Maslo (C), Mojžiš, Madleňák – Zsigmund, Chrien, Luterán – Tučný, Bobček, Regáli.

Náhradníci: Frühwald – Lichý, Gerec, Macejko, Fabiš, Halabrín, Dopater, Selecký, Malý.

Tréner: Peter Struhár

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Willwéber, Uhrinčať – Rymarenko, Richtárech, Faško, Ľupták, Slávik – Franko, Polievka (C).

Náhradníci: Nôta – Mayounga, Köröš, Jackuliak, Kupčík, Hanes, Depetris, Pišoja, Gašparovič.

Tréner: Michal Ščasný

Rozhodca: Ziemba – Roszbeck, Halíček.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas pätnásteho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou.

Hostia z Banskej Bystrice privítali minulý víkend na svojom štadióne Žilinu. Už od 7. minúty prehrávali gólom Rolanda Galčíka, no na konci polčasu vyrovnal Michal Faško. O všetkom rozhodol v 82. minúte Róbert Polievka, po ktorého góle vyhrala Dukla nad Šošonmi 2:1. Futbalisti spod Urpína následne uspeli aj v Slovnaft Cupe, kde vďaka presnému zásahu Davida Depetrisa zvíťazili nad Kežmarkom 1:0 a postúpili medzi šestnásť najlepších tímov.

Banská Bystrica doteraz získala devätnásť bodov a v ligovej tabuľke jej patrí priebežné siedme miesto, pričom má rovnaký počet bodov ako šiesta Žilina a o bod viac ako ôsmy Trenčín.

Domáci Ružomberok hral doma aj v uplynulom kole, kedy v liptovskom derby hostil Tatran Liptovský Mikuláš. Ružomberčania nevyužili svoje šance z úvodu duelu, za čo ich v 29. minúte potrestal Rastislav Václavik. Krátko po zmene strán vyrovnal Martin Regáli. Mužstvo spod Čebraťa malo v ďalšom priebehu častejšie loptu na kopačkách, no z optickej prevahy nevyťažilo výraznejšiu šancu a duel sa skončil remízou 1:1. Aj Ruža mala počas týždňa na programe účasť v Slovnaft Cupe, keď gólmi Adriána Macejka, Alexandra Mojžiša a Filipa Lichého vyhrala v Devínskej Novej Vsi 3:0 a taktiež si zahrá osemfinále.

Ružomberok má na svojom konte 21 bodov a v ligovej tabuľke sa aktuálne nachádza na piatej priečke. Dva body stráca na štvrtú Podbrezovú aj tretiu Dunajskú Stredu. Naopak, dva body ho delia aj od šiestej Žiliny aj siedmeho aktuálneho súpera z Banskej Bystrice. Oproti všetkým vymenovaným tímom, okrem Dunajskej Stredy, majú Liptáci k dobru jeden duel.

Obidvaja súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ raz a bol to dramatický súboj. Banská Bystrica doma vyhrávala gólmi Davida Depetrisa a Ľubomíra Willwébera, no Ruža trikrát udrela v rozmedzí 73. až 86. minúty. Marko Kelemen aj za pomoci teču domáceho obrancu strelil kontaktný gól, Ján Maslo premenil jedenástku a na záver rozhodol Marko Kelemen svojím druhým presným zásahom v stretnutí o ružomberskej výhre 3:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.