Montpellier – Lyon 1:2 (kon.) | Marseille – Lens 0:1 (kon.)
Olympique Marseille
0:1 (0:0)
Racing Lens
cz Sobota 22.10.2022, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats • 12. kolo

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním měla navrch Marseille, po přestávce už bylo lepší Lens. Taktickou bitvu rozhodl zhruba čtvrt hodiny před koncem David Costa, když jeho střela z dálky s přispěním teče obránce Leonarda Balerdiho zapadla přímo pod břevno.

Lens se minimálně do zítřka posunulo na druhé místo před Lorient, zatímco potřetí v řadě poražená Marseille může vypadnout z TOP 4. (23:08:52)
    Marseille ve šlágru kola nestačila na Lens

Držení míče: 56% : 44%.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:4.
    Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:20.

90+3

90+3
    Detailní záběr na Leonarda Balerdiho odhalil nervozitu v jeho tváři. Dobře si uvědomuje, že jeho Marseille už s výsledkem nic nezmůže...

90+2
    Dobrá práce. Issa Kaboré ubránil některého z útočících hráčů a Brice Samba s odkopem vůbec nespěchá.

90+1
    Stejně jako v první půli jsou nastaveny 3 minuty. Ale vzpomeňme si, jak se před přestávkou protáhly.

90
    Marseille potřebuje srovnat a už nechává otevřená zadní vrátka. Do nich teď vešel Wesley Saïd, ale Chancel Mbemba ho nakonec vytlačil.

88
    Houf hráčů v pokutovém území očekával centr a ten skutečně přišel. Jenže Ünderovi odkopl míč Danso a Mbemba v hlavičkovém souboji fauloval Ismaëla Bouru.

87
    Přihrávka na levé křídlo a sražený centr, po kterém Dimitri Payet rozehraje roh.

86
    Když to nešlo kombinačně, vzal to Pape Gueye na sebe. Jeho individuální průnik zastavili hosté faulem.

84
    Fotbalisté Marseille drží balón na kopačkách a vyměňují si s ním krátké přihrávky. Pokoušejí se rozebrat obranu soupeře, aby se mohli dostat ke střele.

82
    Střídání v týmu Racing Club De Lens:
    ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Ismaël Boura.

80
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Issa Kaboré.
    78. David COSTA - 0:1

78
    Lens právě vstřelilo branku!
    Tribuny oněměly po střele, kterou ze střední vzdálenosti vyprodukoval DAVID COSTA. Míč si vedl z levé strany a na ose se do něj tvrdě opřel. Obránce Leonardo Balerdi stihl zvednout nohu a tím balon přizvednout, ne však dostatečně a ten zapadl přímo pod břevno.

78
    Dimitri Payet zatím jenom ofsajdem.

77
    Igor Tudor touží vyhrát, a proto čtvrt hodiny přec koncem sáhl k trojnásobnému střídání. Jak se mu Bamba Dieng, Cengiz Ünder a Dimitri Payet odvděčí?