Salernitana – Spezia 1:0 (kon.) | AC Miláno – Monza 4:1 (kon.) | Fiorentina – Inter 3:4 (kon.)
ACF Fiorentina
3:4 (1:2)
Inter Miláno
cz Sobota 22.10.2022, 20:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Talianska Seria A • 11. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:50:00)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:1. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:14.

Je konec skvělého utkání, po kterém nakonec slaví Inter Milán, jenž zvítězil 4:3!
    Hosté vstoupili do utkání skvěle, neboť se už ve druhé minutě trefil Nicoló Barella. V 15. minutě potvrdil skvělou produktivitu Lautaro Martínez, jenž dostal hosty do dvoubrankového vedení. Ve 33. minutě ale domácí získali pokutový kop, který si vzal na starost Arthur Cabral a proměnil. Následně se na hrací ploše celkem přiostřilo a rozhodčí musel několikrát tahat žlutou kartu.
    Do druhé části zápasu vstoupili aktivněji hosté, ale v 60. minutě srovnal Jonathan Ikoné. V 73. minutě hosté získali penaltu, kterou proměnil Lautaro Martínez. V 90. minutě ovšem srovnal Luka Jović a zdálo se, že si týmy rozdělí po bodu. V nastavení ale rozhodl o výhře Interu Henrich Mchitarjan.
    Inter porazil Fiorentinu 4:3.

90+9

90+9
    Balón velice nepříjemně skákal uvnitř vápna hostů a Luka Jović se pokoušel o nůžky, ale balón těsně netrefil.

90+8
    Posléze se právě Henrich Mchitarjan dopustil útočného faulu a Pietro Terracciano ještě pošle míč na polovinu soupeře.

90+7
    Fiorentina okamžitě poslala dlouhý nákop dopředu, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.
    90+5. Henrich MCHITARJAN - 3:4

90+5
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Tak tohle je naprosto neskutečné, neboť Nerazzurri si odvezou tři body! Edin Džeko vyhrál souboj ve středu hrací plochy s Milenkovičem a posunul míč na Barellu, který hledal na levé straně HENRICHA MCHITARJANA, kterého při odkopu trefil Lorenzo Venuti! Asistence: Nicoló Barella.

90+5
    Odkop brankáře Terracciana skončil na hlavě soupeře, ale následně se míč dokutálel opět k bráně Fiorentiny.

90+4
    Henrich Mchitarjan centroval z levé strany, ale míč skončil jen bezpečně v rukou připraveného Pietra Terracciana.

90+3
    Antonín Barák odkopl balón před Hakanem Çalhanoğlem a Inter pokračuje autovým vhazováním.

90+2
    Robin Gosens posunul míč Mchitarjanovi dovnitř šestnáctky, ale arménský fotbalista se zamotal.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.
    90. Luka JOVIĆ - 3:3

90
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Máme srovnáno na 3:3! Aleksa Terzić poslal centr z rohu do vápna na hlavu Nikoly Milenkoviče a posléze z otočky zakončil z voleje LUKA JOVIĆ, jenž se odpoutal od Stefana de Vrije. Henrich Mchitarjan chtěl na brankové čáře odkopnout balón, ale míč mu pouze sjel po kopačce.

90
    Arthur Cabral se opřel do skákajícího míče uvnitř vápna, ale ve vápně se nacházelo mnoho hráčů ve žlutých dresech, které domácí hráč nedokázal propálit.

89
    Denzel Dumfries obdržel kartu žluté barvy za svůj nedovolený zákrok na Kouamého.

Michal Raška

Góly: 33. Cabral (pen.), 60. Ikoné (Kouamé), 90. Jović – 2. Barella (La. Martínez), 15. La. Martínez, 73. La. Martínez (pen.), 90+5. Mchitarjan (Barella)

Karty:   35. Bonaventura (FIO), 38. Dodô (FIO), 54. Amrabat (FIO), 79. Milenković (FIO) – 35. Acerbi (INM), 39. Simone Inzaghi (trenér) (INM), 56. Barella (INM), 89. Dumfries (INM)

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô (83. Venuti), Lu. Martínez, Milenković, Biraghi (C) (83. Terzić) – González (9. Ikoné), Amrabat (83. Barák), Duncan (53. Jović), Kouamé – Bonaventura – Cabral.
    Náhradníci: Cerofolini, Gollini – Bianco, Igor, Maleh, Mandragora, Saponara, Ranieri, Żurkowski.

Tréner: Vincenzo Italiano

Inter Miláno: Onana – Škriniar (C), de Vrij, Acerbi – Darmian (67. Dumfries), Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco (67. Gosens) – Correa (63. Džeko), La. Martínez (85. Bellanova).
    Náhradníci: Cordaz, Handanovič – A. Bastoni, Asllani, V. Carboni, D'Ambrosio, Zanotti, Stanković.

Tréner: Simone Inzaghi

Rozhodca: Valeri – Preti, Di Iorio