Hr. Králové – Pardubice 1:3 (kon.) | Jablonec – Č. Budějovice 3:0 (kon.) | Ostrava – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Zlín – Plzeň 0:3 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:1 (1:0)
FK Mladá Boleslav
cz Sobota 29.10.2022, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Česká FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:12. (17:38:47)

Je dobojováno. Ostrava do duelu vstoupila lépe, ale Plavšić se ještě v 6. minutě neprosadil. Po chvíli na druhé straně musel zasahovat Laštůvka proti tečované střele Pecha. Ve 22. minutě již skóre otevřel Baník. Po centru Kuzmanoviće se hlavou prosadil Michal Frydrych. V závěru půle zahrozili znovu hosté, ale nejprve Pecha vychytal Laštůvka a Karafiát po chvíli pálil jen do brankové konstrukce. Hosté nakonec dostali míč do sítě, ale po brance Skaláka byl máván předchozí ofsajd.

Do druhé půle vstoupili znovu lépe domácí. Nejprve se neujala akce Cadua a ani další jeho zakončení, ale z následného rohu již po prodloužení Frydrycha dostal balon do sítě Jiří Fleišman. V 59. minutě navíc přetavil centr Plavšiće ve třetí branku Ladislav Almási. Baník poté ještě zahodil několik šancí, ale v závěru přeci jen inkasoval. Čisté konto pokazil Laštůvkovi v 90. minutě Lukáš Mašek. Ostrava ale nakonec slaví tři body za výhru 3:1.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou.

90+2

90+2
    Boleslav ještě v závěru zahrozila několika centry, ale pro Baník vše dobře dopadlo.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tak přeci jen se hosté dočkali čestného úspěchu! LUKÁŠ MAŠEK se vyhnul ofsajdovému postavení a téměř z poloviny hřiště postupoval sám na Laštůvku. Své sólo zakončil zkušeně k levé tyči slaví tak první branku svého týmu v dnešním duelu.

89
    Následný rohový kop Baníku čtvrtý gól nepřinesl a pomalu se nám blíží konec.

88
    Plavšić se nyní výborně protáhl po levé straně a z boku postupoval sám do vápna. Poté zpětnou přihrávkou připravil tutovku pro Boulu, jehož střelu zastavil v cestě do brány jeden z hostujících beků.

87
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Jan Juroška, přichází Muhammed Sanneh.

85
    Mašek se dostal do výborně střelecké pozice na levé straně vápna, ale jeho rána byl sražená na roh.Vyčítavě se na něj před prázdnou bránou nyní dívá Samuel Dancák, který by měl snadnou pozici.

84
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
    ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Vojtěch Stránský,
    ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Denis Donát.

82
    Dlouhý pas za obranu směřoval k Šedovi, které těsně za vápnem odkopl míč do Klímy, od kterého se balon odrážel zpět do šestnáctky, kde už jej hostující brankář chytil do rukavic.

80
    Jiří Boula natáhl ke střele z třiceti metrů, avšak jeho přízemní pokus Šeda v pohodě pokryl.

80
    ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Robert Mišković,
    ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Jiří Klíma.

79
    Nepřesná rozehrávka hostů. Tu zachytil Plavšić, jenž okamžitě vysunoval Almásiho, ke kterému se rychle stáhli hostující beci a zakončení mu znemožnili.

78
    Šimek nyní šel do skluzu podrážkou napřed a ačkoliv zasáhl míč, tak trefil i nohy Tetoura a píská se tak ve prospěch Baníku.

Radomír Fukala

Góly: 22. Frydrych (Kuzmanović), 52. Fleišman (Frydrych), 59. Almási (Plavšić) – 90. Mašek (Stránský)

Karty:   2. Kaloč (OVA), 24. Almási (OVA) – 72. Dancák (MBL)

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška (87. Sanneh), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Cadu (71. Jaroň), Kaloč, Tetour (80. Mišković), Plavšić – Kuzmanović (71. Boula) – Almási (80. Ji. Klíma).
    Náhradníci: M. Hrubý – Šehić, Měkota, Ndefe, Smékal, Mu. Tijani.

Tréner: Pavel Hapal

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát (C) – Kubista (68. Dancák) – Pech, D. Mareček (84. Stránský), Látal (58. Darmovzal), Fulnek – Ladra (84. Donát), Skalák (68. Mašek).
    Náhradníci: Polaček – Žitný.

Tréner: Pavel Hoftych

Rozhodca: Černý – Pečenka, Líkař, VAR: Kocourek