Paríž – Troyes 4:3 (kon.) | Štrasburg – Marseille 2:2 (kon.)
RC Štrasburg Alsace
2:2 (0:2)
Olympique Marseille
cz Sobota 29.10.2022, 21:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Fotbalisté Marseille museli po třech prohrách zabrat a první poločas jim vyšel náramně. Už v osmé minutě otevřel skóre Mamba Dieng, na jehož trefu o necelou půl hodinu později navázal Issa Kaboré. Šance si vytvářel i Cengiz Ünder, na rozdíl od svých afrických kolegů však nanejvýš trefil tyč. Blízko byl i jeho soupeř Ronael Pierre-Gabriel, jenž nastřelil břevno. Do kabiny tak Štrasburk odešel za stavu 0:2.

A recept na gól neuměl domácí tým najít ani dlouho po přestávce. Teprve čtvrt hodiny před koncem dostal Štrasburk na dostřel Lebogang Mothiba a Racing měl najednou o co hrát. Kolem defenzivy Marseille pomalu utahoval smyčku, ale když Kévin Gameiro v infarktovém závěru neprostřelil Lópeze, byla nálada na bodu mrazu. Jenže francouzský veterán si nakonec spravil chuť, když v poslední nastavené minutě fantastickou ranou srovnal na konečných 2:2. (23:20:31)

Držení míče: 50% : 50%.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:5.
    Rohy: 3:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:11.
    Štrasburk dohnal dvougólovou ztrátu, remízu s Marseille mu v poslední minutě vystřelil Gameiro

90+4
    90+4. Kévin GAMEIRO - 2:2

90+4
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné se stává skutečností! Už to vypadalo, že si hosté závěr pohlídají, opak je však pravdou a na Stade de la Meina vytryskl gejzír radosti. KÉVIN GAMEIRO skvěle načasoval náběh do pokutového území, aby se levačkou opřel do odvráceného centru a s přispěním zad bránícího hráče zavěsil míč pod břevno. Za brilantním volejem francouzského veterána se Pau López jen ohlédl, stejně jako za světelnou tabulí, na níž svítí stav 2:2.

90+2
    Colin Dagba vhazuje na útočné polovině, vteřiny neúprosně tikají.

90
    Štrasburk má na vyrovnání poslední 4 minuty.

89
    Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (trenér Julien Stéphan).

Nesportovní chování.

89
    Pau López se blýskl zákrokem večera, když vychytal zblízka dorážejícího Gameira! Štrasburk v infarktovém závěru zatím nesrovnal a jeho trenér Julien Stéphan vidí za nevhodné pokřikování po rozhodčím žlutou kartu.

87
    Na druhé straně se podobným centrem prezentoval Dimitri Lienard, i tentokrát zakročila obrana.

85
    K balonu se postavil Dimitri Payet, zvedl hlavu a odcentroval do vápna. Na penaltě se nejvýše dostal Lucas Perrin, jenž odklidil míč do bezpečí.

84
    Matteo Guendouzi v souboji muž proti muži svého strážce nepřehrál, Marseille ale vydržela u míče a po faulu na Gersona bude kopat standardku.

82
    Le Marchandův centr má v rukou Pau López. A s rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchá.

80
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Amín Harít.

78
    Vrátit Marseille dvougólový náskok chtěl Nuno Tavares, jeho rána ale pouze proletěla nad břevnem.

77
    Střídání v týmu RC Štrasburk:
    ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Colin Dagba.

77
    ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Dimitri Liénard.
    76. Lebogang MOTHIBA - 1:2

Lukáš Jasoněk

Góly: 76. Mothiba (Bellegarde), 90+4. Gameiro – 8. Dieng (López), 35. Kaboré (Clauss)

Karty:   89. Julien Stéphan (SSG) – 52. Dieng (OMA), 70. Tavares (OMA)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:11.
    RC Štrasburg Alsace: Sels – Nyamsi, L. Perrin, Le Marchand – Pierre-Gabriel (77. Dagba), Thomasson (C) (66. Prcić), Aholou (66. Ajorque), Bellegarde, Delaine (77. D. Liénard) – Gameiro, H. Diallo (46. Mothiba).
    Náhradníci: Kawašima – H. Diarra, Doukouré, I. Sissoko.

Tréner: Julien Stéphan.

Olympique Marseille: López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac (65. I. Touré) – Kaboré, Guendouzi, Veretout (46. Rongier), Clauss (46. Tavares) – Ünder (72. Gerson), Payet (C) – Dieng (80. Harít).
    Náhradníci: Blanco – Sánchez, L. Suárez, Elmaz.