Minnesota – Winnipeg 6:1 (kon.) | Florida – Boston 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 2:1 (3:2 po s.n.)
Columbus – Montreal 1:3 (kon.) | Buffalo – St. Louis 6:2 (kon.) | NJ Devils – Toronto 1:2 (kon.)
Detroit – Nashville 3:0 (kon.) | Carolina – Arizona 0:4 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:0 (kon.)
Washington – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:4 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 3:2 (kon.)
Vegas – Ottawa 4:1 (kon.) | Seattle – San Jose 8:5 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:4 (kon.)
Colorado Avalanche
3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Vancouver Canucks
cz Štvrtok 24.11.2022, 04:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Colorado Avalanche a Vancouver Canucks. Zápas se odehraje v Ball Areně v Denveru.

Colorado je úřadujícím šampionem Stanley Cupu a téměř nezměněný tým je i v aktuální sezóně zcela po právu řazen opět největší favority na celkové vítězství. Pro úřadující mistry nemusí být kvůli kratší letní přestávce jednoduché zvládnout dobře start příští sezóny, Avalanche ho ale zvládli solidně, po 17 odehraných utkáních mají na kontě 23 bodů, v tabulce Centrální divize jsou třetí a v celé Západní konferenci jim patří páté místo. Aktuálně má Colorado skvělou formu, vyhrálo sedm z posledních osmi utkání, naposledy 3:2 na nájezdy na ledě Dallasu. Doma Colorado zatím hrálo v této sezóně sedm utkání, z toho čtyřikrát vyhrálo, jednou bralo bod a dvakrát nebodovalo. Naposledy doma podlehlo 2:3 St. Louis.

Vancouver se v minulé sezóně jen těsně nedostal do play-off a očekávalo se, že v aktuálním ročníku přijde v podání Canucks další pokrok a tentokrát už se třeba do vyřazovacích bojů dostanou. Jenže zatím to tak moc nevypadá, po 19 odehraných utkáních mají na kontě jen 15 bodů, jsou na předposledním sedmém místě Pacifické divize a v celé Západní konferenci jim patří čtrnácté místo. Z posledních šesti utkání Vancouver čtyři prohrál, naposledy podlehl 4:5 na domácím ledě Vegas. Venku Canucks zatím odehráli 11 utkání, z toho tři vyhráli, dvakrát brali bod a šestkrát vůbec nebodovali. Naposledy Vancouver vyhrál 5:4 na ledě Buffala.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva celky utkaly třikrát v základní části, z toho dvě utkání vyhrálo Colorado. Nejprve doma jednoznačně 7:1, poté na ledě Vancouveru 4:2. Třetí vzájemný zápas pak dokázal Vancouver vyhrát na ledě Colorada 3:1.

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar (A), D. Toews, Manson, Girard, E. Johnson, MacDonald – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Olausson, Rodrigues, Newhook – L. O'Connor, Compher, Cogliano – Kaut, Megna, Hunt.
    Trenér: Bednar

Vancouver Canucks: S. Martin (Demko) – Bear, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Burroughs – Höglander, Horvat (C), J. Miller (A) – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Dries, Garland – Lazar, Aman, Joshua.
    Trenér: Boudreau

Rozhodčí: Chmielewski, Dunning – Gawryletz, Gawryletz.

V Ball Areně právě zní hymna Kanady, následovat bude ještě ta americká a pak už bude moci zápas začít.

Domácí Colorado se představí ve svých tradičních modro-hnědých dresech, hráči Vancouveru pro dnešek oblékli dresy v bílo-modré se zelenými prvky.

00:01

00:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Skvělý start do utkání v podání Vancouveru, který se po 21 odehraných sekundách dostává do vedení! Zápas zahajovala druhá formace Canucks, které se povedlo vyhrát úvodní vhazování, rychle se dostat do pásma a celou bleskovou akci zakončil přesnou střelou ILJA MICHEJEV. Asistence: Elias Pettersson, Andrej Kuzmenko.
    00:21 Ilja MICHEJEV - 0:1

01:35
    O rychlou odpověď se pokusil Alex Newhook, jeho ránu však dokázal Spencer Martin vyrazit.

02:20
    Colorado se usadilo v útočném pásmu, ale tentokrát nemusel brankář Vancouveru zasahovat.

03:51
    Josh Manson měl výbornou šanci, ale nedokázal dorazit svou vlastní střelu i proto, že byl hákován.

03:51
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Nils Höglander – 2 min., hákování.

04:01
    Vancouver začal oslabení skvěle, do samostatného úniku se hned dostal Elias Pettersson. Skvělý zákrok lapačkou proti jeho střele předvedl Pavel Francouz.

04:30
    Z levého kruhu vypálil zápěstím na bližší tyč Nathan MacKinnon a rozezněla se tyčka za zády brankáře Martina.

05:11
    Finská spolupráce Colorada. Lehkonen přenechal puk za sebe na Rantanena, s jehož střelou si Spencer Martin poradil.

05:51

06:12
    Přechod Vancouveru do útočného pásma skončil ofsajdem, pokračovat se bude po komerční pauze.

07:08
    Druhá formace Vancouveru se postarala o první branku zápasu a nyní neměla daleko ke druhé, poté co střílel obránce Quinn Hughes. Francouz ale tentokrát předvedl dobrý zákrok.

08:34
    Píská se zakázané uvolnění Vancouveru, vhazovat se bude před Martinem.

08:59
    Po vyhraném vhazování střílel od modré čáry obránce Colorada Devon Toews a Martin dokázal zasáhnout přesto, že toho moc neviděl přes Rantanena.

09:46
    Vancouver dokázal pouze vyhodit puk ze svého pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a i nadále se bude muset bránit.

10:47
    První formace Vancouveru se dostala do útočného pásma, zatím se ale pohybuje pouze okolo mantinelu.

11:27
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno na 1:1! Také domácí předvedli rychlou kombinační akci. Lehkonen přihrál puk na modrou čáru pro Toewse, který poslal střílenou přihrávkou před branku, kam si sjel MIKKO RANTANEN a v pokleku poslal z bezprostřední blízkosti puk do odkryté branky. Asistence: Devon Toews, Artturi Lehkonen.
    11:27 Mikko RANTANEN - 1:1

12:00
    Quinn Hughes neposunul puk do útočného pásma v rámci pravidel, píská se postavení mimo hru.

12:28
    Po MacKinnonově přihrávce střílel prudce z vrcholku levého kruhu obránce Cale Makar, jeho pokus však Martina nezaskočil.

13:33
    Na ledě je čtvrtý útok Colorada, který se drží v útočném pásmu i díky dobré práci českého útočníka Martina Kauta u zadního mantinelu.

14:45
    Evan Rodrigues zavezl kotouč do útočného pásma a poté si připravil puk na střelu. Ta byla zablokovaná a poté útočník Colorada nekontrolovaně pokračoval až do mantinelu. Nakonec se dokázal zvednout z ledu, ale je zraněný a jen musel pomalu odjet na střídačku.

15:53
    Pavel Francouz předvedl úspěšný zákrok, ale kotouč nechal za sebou. Naštěstí mu pak pomohli jeho obránci.

16:46
    J. T. Compher nahodil puk do útočného pásma a po prazvláštním odrazu puku si to puk namířil přímo na branku Vancouveru a málem zaskočil brankáře Martina.

17:08
    Dakota Joshua – 2 min., vysoká hůl.

17:44
    Domácí druhou přesilovku už využívají a ještě v první třetině otáčejí průběh zápasu. Po rychlé nacvičené kombinaci zakončoval z pravého kruhu MIKKO RANTANEN a finský útočník poslal kotouč přesně pod břevno branky Vancouveru. Martin se nestihl tak rychle přesunout. Asistence: J. T. Compher, Nathan MacKinnon.
    17:44 Mikko RANTANEN - 2:1

18:48
    Domácí jsou i nadále při chuti a opět nahazují puk do útočného pásma.

19:51
    Logan O'Connor nebezpečně vypálil z pravé strany a Martin puk pouze vyrazil před sebe. Puku zabránil v cestě za brankovou čáru Tyler Myers a nakonec dokázal Martin přeci jen kotouč zalehnout.

20:00

První třetina je za námi, Colorado po ní vede na domácím ledě nad Vancouverem 2:1. Vancouver měl skvělý vstup do utkání, hned v první minutě zápasu se dostal do vedení, poté co se z předbrankového prostoru prosadil Ilja Michejev. Poté už však mělo převahu Colorado a dvěma góly v první třetině skóre otočilo. V obou případech se prosadil finský útočník Mikko Rantanen. Nejprve v rovnovážném počtu hráčů na ledě a poté v přesilovce.

Střely na branku v první třetině: 12:9.

Druhá třetina začne přibližně v 5:05.

20:01

20:50
    Domácí se rychle usadili v útočném pásmu, ale Martina nakonec neohrozili, přihrávku na modrou čáru na Makara dokázal vystihnout Michnejev.

21:51
    Vancouver se zatím ve druhé třetině pouze bráni, opět se musel spokojit jen s tím, že dostal puk ven ze svého pásma.

22:51
    První zákrok ve druhé třetině si připsal také Pavel Francouz, vhazovat se nyní bude po jeho pravici.

23:07
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Erik Johnson – 2 min., držení.

23:45
    Po přihrávce Millera střílel z mezikruží Horvat a Francouz předvedl vynikající zákrok.

24:05
    Colorado následně dokázalo vyhodit kotouč.

24:21
    Domácí se málem prosadili v oslabení! Martin musel zasahovat proti střele Logana O'Connora.

25:07

25:11
    Další skvělý zákrok Francouze, hned dvakrát dokázal nastavit svůj beton proti střele Conora Garlanda!

26:43
    I díky přesilovce se Vancouver konečně dokázal vymanit ve druhé třetině z tlaku Colorada a dokonce ani neinksaoval.

27:43
    Hra byla přerušena, pokračovat se bude po komerční pauze.

28:50
    Kotouč za svou brankou sebral brankář Spencer Martin a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

29:15
    Je opět vyrovnáno, hosté jsou zpět ve hře o body z tohoto zápasu! Střelu Schenna od modré čáry tečoval těsně před Francouzem CONOR GARLAND a český brankář na tuto změnu střelu nedokázal reagovat.

29:15
    Všechno ale ještě může být jinak, protože domácí střídačka si vzala trenérskou výzvu. Reklamuje se nedovolené bránění brankáři v podání Garlanda, který těsně před gólovou střelou přišel v brankovišti do kontaktu s Francouzem.

29:15
    Branka skutečně neplatí, trenérská výzva Colorada byla úspěšná!

29:49
    Ilja Michejev dostal puk do útočného pásma do jízdy, ale nakonec ho měl na dlouhou hokejku, takže nedokázal vystřelit.

30:25
    Střela Vancouveru od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě.

30:34
    Tak je přeci jen vyrovnáno na 2:2, tato branka Vancouveru už bude určitě platit! Střelu obránce Beara dokázal šikovnou tečí usměrnit za Francouzova záda BO HORVAT. Tentokrát už tam žádné bránění brankáři nebylo. Asistence: Ethan Bear, J. T. Miller.
    30:34 Bo HORVAT - 2:2

31:56
    Píská se zakázané uvolnění Vancouveru, hra se zase vrátí před branku Spencera Martina.

32:31
    Tyler Myers – 2+2, vysoká hůl.

32:31
    Myers se snažil zablokovat puk, ale místo toho zasáhl hodně prudce do nosu Mika Rantanena. Ten okamžitě zamířil na ošetřovnu, ve hře je určitě zlomený nos.

32:53
    Nathan MacKinnon tvrdě vypálil z levého kruhu, Spencer Martin se však stihl včas přesunout a kotouč chytil.

33:30
    Vancouveru se povedlo vyhodit kotouč a Colorado na led posílá svou druhou přesilovkovou formaci.

33:48
    Martin předvedl další úspěšný zákrok, tentokrát lapačkou proti střele Newhooka,

34:01
    Jacob MacDonald vypálil z první, rána mu ale nesedla a kotouč skončil jen na zadním mantinelu.

34:56
    J. T. Miller – 2 min., hákování.

34:56
    Colorado nyní bude hrát minutu a 53 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku!

35:22
    Nathan MacKinnon dvakrát po sobě vypálil, ale nejprve puk dokázal vyrazit Martin a podruhé kotouč skončil mimo.

35:52
    MacKinnon tentokrát přenechal kotouč na Makara, který trefil břevno branky Vancouveru!

35:59
    Druhá střela obránce CALEA MAKARA už se ujala, a to znamená, že domácí proměňují dvojnásobnou početní převahu a znovu se vrací do vedení. Makar se trefil prudkou střelou z první z levého bodu pro vhazování. Tady neměl Martin šanci.
    35:59 Cale MAKAR - 3:2

36:56

37:52
    Josh Manson – 2 min., nedovolené bránění.

38:33
    J. T. Miller nahodil z levé strany z úhlu puk na Francouze, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě.

38:45
    Další Millerova střela mířila tentokrát do horní části branky, ale skončila pouze v lapačce českého brankáře Colorada.

39:11
    Hughesovu střelu zablokoval J. T. Compher a domácí poté mohli vyhodit puk. Compher pak odkulhal na střídačku.

39:52

40:00

Druhá třetině je za námi, Colorado vede na domácím ledě nad Vancouverem 3:2. Ve druhé třetině padly dvě branky, a to i proto, že jeden z gólů Vancouveru neplatil kvůli nedovolenému bránění brankáři, což správně postřehla střídačka Colorada, které si vzalo trenérskou výzvu a gól Garlanda byl tak odvolán. Hosté se ale přeci jen nakonec prosadili, Francouz nestačil na šikovnou teč v podání Bo Horvata. Poté však měli domácí k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní převahu, kterou nakonec využil Cale Makar a vrátil tak svému týmu vedení.

Střely na branku ve druhé třetině: 13:9.

Třetí třetina začne přibližně v 6:08.

40:01

40:43
    Coloradu se nepovedla ideálně rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

41:15
    Vancouver musel vyklidit útočné pásmo, protože se jednalo o signalizovaný ofsajd.

42:58
    Andrej Kuzmenko byl faulovaný, ale i přesto ještě dokázal svou akci zakončit. Francouze ale nepřekonal.

43:01
    Cale Makar – 2 min., podrážení.

43:15
    Elias Pettersson vypálil tvrdě pod modré čáry a trefil brankovou konstrukci Francouzovy branky!

44:04
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč a stihnou i vystřídat.

45:01

45:07
    Domácí sice ubránili přesilovku Vancouveru, ale ještě se nestihli dostat k puku a nakonec inkasovali vyrovnávací branku na 3:3. Puk směřoval na branku Francouze od modré čáry, poté se nečekaně odrazil a první u něj byl SHELDON DRIES, který ho poslal do odkryté branky Colorada. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Brock Boeser.
    45:07 Sheldon DRIES - 3:3

46:06
    Kotouč skončil na střídačce Vancouveur, na řadě je reklamní přestávka.

47:31
    Mikko Rantanen dnes nejprve střelil dva góly a poté mu byl Meyersem zlomen nos. Teď je však zpět na ledě a bude chtít dokonat hattrick.

48:25
    Colorado bylo velmi blízko k tomu, aby se opět ujalo vedení, ale proti byla branková konstrukce, která zastavila Toewsovu střelu z blízka po Makarově přihrávce.

49:55
    Cale Makar zablokoval střelu a nepohybuje se vůbec dobře. Hned si to namířil na střídačku.

50:30
    Elias Pettersson – 2 min., podrážení.

50:53
    Úvodní část oslabení zvládli hosté dobře a dokázali vyhodit puk.

51:13
    Je tu další vyhození Vancouveru, puk sbírá za svou brankou Francouz.

51:28
    Cale Makar – 2 min., nedovolené bránění.

52:00
    Vancouver se po dlouhé době vrací do vedení, osm minut před koncem vede 4:3! Francouz měl naprosto zakrytý výhled a překonala ho tvrdá střela obránce ETHANA BEARA, kotouč zapadl přesně pod břevno. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Sheldon Dries.
    52:00 Ethan BEAR - 3:4

52:30

53:05
    Opět si zahrála branková konstrukce, tentokrát se od ní puk odrazil po střele Petterssona!

53:28

54:28
    Martin Kaut se dostal ke střele z mezikruží, nedokázal ale překonat Martina, který tak udržel svůj tým v těsném vedení.

55:30
    J. T. Miller nastřelil od pravého mantinelu puk před branku. Tam se ho ještě pokoušel tečovat Nils Höglander, ale neuspěl.

56:30
    Na ledě je čtvrtý útok Colorada včetně Martina Kauta, ale domácí nedokázali vyhrát vhazování v útočném pásmu.

57:12
    Elias Pettersson získal v útočném pásmu puk a dostal se i ke střele, Francouze však nepřekonal.

57:32
    Na druhé straně měl obrovskou šanci na vyrovnání Makar, do jeho střely se ale obětavě vrhl Ilja Michejev.

57:32
    Francouz už je na střídačce a domácí to zkoušejí v šesti!

57:52
    Hra je zastavena pro ofsajd domácího mužstva.

58:33
    Colorado je usazeno v útočném pásmu a stupňuje se jeho tlak!

58:46
    Spencer Martin předvedl další skvělý zákrok, kterým vychytal MacKinnona a následně dokázali jeho spoluhráči vyhodit puk.

58:57
    Artturi Lehkonen – 2 min., nedovolené bránění.

58:57
    Někdo z hlediště vhodil na ledovou plochu hrst gumových medvídků, pokračovat se bude, až bude ledová plocha vyčištěna.

59:15
    Vancouver má v závěru utkání přesilovku a vede, což by mu mělo umožnit dokonat své překvapivé vítězství.

Colorado doma překvapivě prohrálo s Vancouverem 3:4, přestože ještě po dvou třetinách vedlo.

Ve třetí třetině dokázal Vancouver otočit utkání ve svůj prospěch. Nejprve se trefil ve hře čtyři na čtyři z dorážky bývalý hráč Colorada Sheldon Dries a vítěznou branku pak vstřelil osm minut před koncem tvrdou střelou od modré čáry obránce Ethan Bear.

3. Oliver Ekman-Larsson (VAN) – 0+2

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (06:58:04)

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 12. Rantanen (D. Toews, Lehkonen), 18. Rantanen (Compher, MacKinnon), 36. Makar – 1. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 31. Horvat (Bear, J. Miller), 46. Dries (Ekman-Larsson, Boeser), 52. Bear (Ekman-Larsson, Dries)

Tréner: Bednar

Tréner: Boudreau

Rozhodca: Chmielewski, Dunning – Gawryletz, Gawryletz