Sparta Praha – Litvínov 3:2 (kon.)
koniec
HC Sparta Praha
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
HC VERVA Litvínov
cz Streda 25.01.2023, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga (ČR) • 41. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  58:30
  Odkrytou branku z jasné pozice nepochopitelně nedokázal trefit Safin!
   
  58:20
  Litvínovští jdou do risku v podobě hry v šesti hráčích v poli bez brankáře!
   
  56:00
  Další velká možnost pro Spartu, sám na Zajíčka mířil Kaše. Zakončení sparťanského útočníka mířené pod horní tyčku si brankář Vervy levým ramenem pohlídal.
   
  55:05
  Ve skvělé pozici se Safin rozhodl kotouč poslat ještě Kempnému, touto přihrávkou na domnělé zlepšení pozice však naopak celou akci zazdil!
   
  50:30
  Obrovskou příležitost vyrovnat měli ve vlastním oslabení při situaci tři na dva Litvínovští, jen velmi těsným způsobem v zakončení selhal Wesley!
   
  49:26
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Janis Jaks – 2 min., držení.
  46:44 Patrik DEMEL - 3:2
   
  46:44
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Po Řepíkově ztrátě kotouče na modré čáře nejprve sparťanského kapitána setřásl Havelka, aby následně Kovář vyrazil Šaldovu střelu pouze k PATRIKU DEMELOVI, který tak již následně měl v zakončení do odkryté branky jednoduchou práci! Asistence: Radim Šalda, Martin Havelka.
   
  43:45
  Poté co si kotouč vyměnili v útočné třetině Sukel se Zdráhalem mohl v nebezpečné pozici zakončovat Kudrna, nakonec se ovšem ke střele vůbec nedostal.
   
  40:15
  Řepíkovu pobídku těsně před Zajíčka dokázal Sobotka nebezpečně přizvednout, ke štěstí Vervy branku kotouč těsně minul.
   
  38:55
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Matúš Sukeľ – 2 min., podrážení.
  35:41 Michal ŘEPÍK - 3:1
   
  35:41
  Sparta právě vstřelila branku!
  MICHAL ŘEPÍK nám právě předvedl gólovou akci hodnou kapitána týmu, když se kličkami zbavil hned dvou protihráčů a i s pomocí čepele jednoho z Litvínovských dopravil kotouč bekhendovou střelou za Zajíčkova záda. Bez asistence.
   
  32:25
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
  Pavel Kousal – 2 min., napadení.
  31:10 Michal ŘEPÍK - 2:1
   
  31:10
  Sparta právě vstřelila branku!
  Střelu Miroslava Formana z prostoru mezikruží ještě zastavila branková konstrukce, odražený kotouč si poté pohotově nalezl MICHAL ŘEPÍK a střelou do odkryté branky vrátil Spartě vedení! Asistence: Miroslav Forman, Pavel Kousal.
   
  29:38
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Jiří Fronk – 2 min., sekání.
  28:27 Nicolas HLAVA - 1:1
   
  28:27
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Máme vyrovnáno! Po Kašeho ztrátě kotouče v rohu kluziště vypálil tvrdě z prostoru pravého kruhu NICOLAS HLAVA a Kováře i přes jeho prvotní zásah prostřelil, když se kotouč za brankovou čáru doslova dokutálel. Bez asistence.
   
  22:16
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Jiří Fronk – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
   
  19:50
  Obrovská šance Vervy v úplném závěru třetiny! Po střele Jakse od modré čáry zakončoval Nicolas Hlava již do zcela odkryté branky soupeře, trestuhodně však vymezený prostor vůbec netrefil.
   
  19:15
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
  Martin Jandus – 2 min., krosček.
   
  18:20
  Rozhodčí po komunikaci s videem nemohou gól Miroslava Formana vzhledem k úmyslnému kopnutí kotouče do branky uznat.
   
  17:40
  Pro Litvínov mohlo být ještě hůře, když branku Zajíčka objel a následně se snažil zakončit Sobotka, brankář Vervy se ale nikterak nenechal překvapit.
  16:40 David TOMÁŠEK - 1:0
   
  16:40
  Sparta právě vstřelila branku!
  Krásná přesilovková kombinace, která končí gólem Pražanů! Na levém křídle si DAVID TOMÁŠEK svižně vyměnil kotouč s Davidem Kašem a v pro soupeře neočekávané situaci prostřelil střelou nad pravé rameno Zajíčka. Asistence: David Kaše.
   
  15:03
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
  Jindřich Abdul – 2 min., sekání.
   
  13:40
  V obrovské příležitosti se po chytré přihrávce Kašeho přes šířku kluziště ocitl Olavi Vauhkonen, z pravého kruhu zamířil bohužel pro Pražany pouze do Zajíčkova ramene.

  Jakub Houžvička

  Góly a asistencie: 17. Tomášek (Kaše), 32. Řepík (M. Forman, P. Kousal), 36. Řepík – 29. Hlava, 47. Demel (Šalda, Havelka)


  HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Němeček, Jandus, Kempný, Mikliš, Moravčík, Polášek (A), Krutil – Tomášek, Horák, P. Kousal – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Kaše, G. Thorell, Vauhkonen.
  Tréner: Miloslav Hořava

  HC VERVA Litvínov: Zajíček (Čermák) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Fronk – Abdul, Estephan, Zdráhal (A) – Danielčák, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík.
  Tréner: Karel Mlejnek

  Rozhodca: Hribik, Ondráček – Špůr, Šimánek