Mainz – Dortmund 1:2 (kon.) | Augsburg – Mönchengladbach 1:0 (kon.) | Brémy – Union Berlín 1:2 (kon.)
Freiburg – Frankfurt 1:1 (kon.) | Leverkusen – Bochum 2:0 (kon.)
SC Freiburg
1:1 (0:1)
Eintracht Frankfurt
cz Streda 25.01.2023, 20:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Nemecká Bundesliga • 17. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:28:57)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:15.

Oba týmy mají po 17. kole, tedy po polovině ligového ročníku, na kontě 31 bodů. Frankfurt se nachází na čtvrtém místě a Freiburg je vinou horšího skóre šestý. Stejný počet bodů má ještě pátý Dortmund.

Zápas skončil, Freiburg odehrál v atraktivním zápase s Frankfurtem v souboji týmů nejlepší čtyřky remízu 1:1.

Od začátku utkání byl směrem dopředu aktivnější Freiburg, ale nepodařilo se mu vytvořit si žádnou opravdu velkou příležitost, tu největší měl ve 31. minutě Höler a dorážející Ginter, ale Ramaj si se vším poradil. Ve 43. minutě se do míče krásně opřel Randal Kolo Muani a poslal Frankfurt do vedení.

Domácí pak předvedli parádní nástup do druhého poločasu, už ve 47. minutě se hlavou prosadil po rohovém kopu po centru Güntera Matthias Ginter a srovnal na 1:1. I nadále byli o něco aktivnější domácí fotbalisté, ale žádný další gól už ani na jedné straně nepadl. Nejblíže byl asi v 62. minutě Gregoritsch, ale z dobré pozice pálil vedle a o sedm minut později ho vychytal Ramaj.

90+4

90+3
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Yannik Keitel).

90+2
    Hosté předvedli pěknou přímočarou akci, kterou zakončoval střelou z hranice vápna Borré. Jenže Flekken dokázal zasáhnout a nakonec se pískal ofsajd.

90+1
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen,
    ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Daniel-Kofi Kyereh.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Domácí chtěli po rozhodčím odpískat faul v nebezpečném prostoru, ale Aytekin ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.

89
    Rohový kop nebyl vůbec špatně rozehraný, nikdo z hráčů Frankfurtu se ale nakonec do zakončení nedostal.

89
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Lucas Alario.

88
    Nyní se ale hra přesunuje na opačnou stranu a budou to hosté, kteří se mohou pokusit o vítězný gól. Budou kopat roh.

87
    Tlak Freiburgu se pomalu stupňuje, tentokrát musel dokonce zasahovat brankář Frankfurtu Ramaj.

83
    Grifův centr z levé strany do vápna Frankfurtu byl velmi špatný, našel pouze ruce brankáře Dianta Ramaje.

82
    Ginterův centr ještě na hřišti dokázal zachytit Sidillia, ale odcentrovat zatím nedokázal.

80
    Randal Kolo Muani se pustil dopředu podél levé postranní čáry, jeho nadějný průnik byl ale čistým způsobem zastaven.

79
    ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Vincenzo Grifo,
    ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.

79
    Tuta byl faulovaný, provinil se kapitán domácích Christian Günter.

Petr Sumbal

Góly: 47. Ginter (Günter) – 43. Kolo Muani

Karty:   23. Eggestein (FRE), 58. Höfler (FRE), 90+3. Keitel (FRE) – 22. Kamada (FRN), 59. Ndicka (FRN), 67. Lindström (FRN)

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart – Sildillia, Eggestein (79. Keitel), Höfler, Günter – Doan (90+1. Kyereh), Gregoritsch (90+1. Petersen), Höler (79. Grifo).
    Náhradníci: Atubolu – Gulde, Jeong Woo-yeong, Röhl, Weisshaupt.

Tréner: Streich

Eintracht Frankfurt: Ramaj – Tuta, Smolčić, Ndicka – Knauff (64. Buta), Kamada (64. Rode), Sow, Lenz – Lindström (77. Borré), M. Götze – Kolo Muani (89. Alario).
    Náhradníci: Grahl – Hasebe, Chandler, Jakić, Touré.

Tréner: Glasner

Rozhodca: Aytekin – Dietz, Beitinger