Česko – Švédsko 2:1 (po pr.) | Švajčiarsko – Fínsko 5:6 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Švajčiarsko
5:6 (1:1, 4:2, 0:2 - 0:0)
Fínsko
cz Štvrtok 09.02.2023, 20:15 • Swiss Life Arena, Curych (SUI) • Euro Hockey Tour

Ode mě je to pro dnešek vše. Dobrou noc! (23:00:29)

Další utkání sehrají oba výběry v sobotu v Malmö. Finský výběr čeká naše reprezentace od 12.00, Švýcaři se postaví od 16:00 domácím Švédům.

Utkání rozhodně nenudilo. Viděli jsme celkem 10 branek. Fini vstoupili do utkání lépe, ovšem Švýcaři průběh utkání otočili a vedení drželi až do 58. minutě, kdy v přesilovce a při hře bez brankáře srovnal svým druhým gólem Tomi Tikka. V nájezdech rozhodl přesnou střelou Ahti Oksanen. Finové získávají v rámci Beijer Hockey Games dva body a jdou do čela tabulky zásluhou lepšího skóre před český výběr.

65:00 Ahti OKSANEN - 5:6

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
    AHTI OKSANEN je jediným úspěšným střelcem samostatných nájezdů. Oksanen překonal Nyffelera střelou mezi vyrážečku a beton. Majitelem bonusového bodu jsou tedy Finové.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení branku nepřineslo, i když jsme viděli na obou stranách velké šance. Po úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy, které určí majitele druhého bodu.

Adam Beneš

Góly a asistencie: 7. Hischier (Riedi), 21. Thürkauf (Herzog), 24. Meyer, 25. Knak (Bader, Riedi), 34. Fora (Knak) – 6. Tikka (Kuokkanen, Ikonen), 26. Ruotsalainen (Oksanen), 36. Oksanen, 42. Eronen (Tikka), 58. Tikka (J. Aaltonen, Kemiläinen), rozh. náj. Oksanen