West Ham – Chelsea 1:1 (kon.) | Arsenal – Brentford 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Brighton 1:1 (kon.)
Fulham – Nottingham 2:0 (kon.) | Leicester – Tottenham 4:1 (kon.) | Southampton – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Bournemouth – Newcastle 1:1 (kon.)
Arsenal FC
1:1 (0:0)
Brentford FC
Sobota 11.02.2023, 16:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 23. kolo

Štatistiky zápasu

Držanie lopty: 69 % : 31 %.
    Strely na bránu: 7:2. Strely mimo: 10:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:9.

Záver

V prvom polčase sa ani jedna zo strán nenašla, no boli to skôr hostia, ktorí mali väčšie šance. Rico Henry minul odkrytú sieť už v piatej minúte, kým Ivan Toney v 25. minúte trafil žrď.

Na začiatku druhého polčasu bol lepší tím Mikela Artetu, ktorý sa presadil v 66. minúte cez Leandra Trossarda. Belgický reprezentant bol na ihrisku len pár minút predtým, ako strelil svoj prvý gól za Arsenal.

Vedenie hostí však malo krátke trvanie, pretože Brentford o osem minút neskôr vyrovnal hlavičkou Toneyho. Obe strany sa v záverečných minútach snažili o víťazstvo, no boli nútené rozdeliť si body. (18:19:56)

90+9

90+9
    Voľný kop Arsenalu, domáci majú poslednú šancu zmeniť stav zápasu.

90+8
    Schade sa nemôže čudovať. Po zásahu na protihráča dostáva žltú kartu. Dobré rozhodnutie rozhodcu.

90+7
    Zdá sa, že výsledok zápasu sa už nezmení.

90+6
    Striedanie v tíme Brentford FC:
    z ihriska odchádza Ivan Toney, prichádza Kevin Schade.

90+5
    Norgaard získava žltú kartu po agresívnom zásahu na protivníka.

90+4
    Jensen vyslal nepresný rohový kop do šestnástky.

90+4
    Loptu vykopuje Raya svojim spoluhráčom do útoku.

90+3
    Vyzerá to tak, že Toney nebude môcť pokračovať v zápase pre zranenie. Prichádza mu na pomoc lekár.

90+2
    Trossard hľadal centrom pred šestnástku Nketiaha. Jeho prihrávku zblokovali hostia.

90
    Hrací čas sa nastavuje o 5 minút.

90
    Faul Arsenalu. Raya bude kopať voľný kop.

88
    Nketiah si to namieril smerom k bránke. Roerslev zakročil voči tejto snahe.

88
    Zinchenkov center odhlavičkoval Norgaard.

87
    Domáci si prihrávajú v blízkosti šestnástky. Zatiaľ im všetky šance kazí kvalitná defenzíva Brentfordu.

86
    Po Sakovej strele, ktorá letela nad má Brentford odkop od brány.

85
    White poslal prudkú loptu do pokutového územia. Brentford ju zneškodnil a poslal do čiary.