Girona – Almería 6:2 (kon.)
Girona FC
6:2 (4:0)
UD Almería
cz Piatok 17.02.2023, 21:00 • Estadi Municipal de Montilivi (Girona) • Španielska LaLiga • 22. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:8. (22:59:35)

Je konec! Girona zvládla domácí duel s Almerií ve velkém stylu a vítězí 6:2. Domácí celek poslal v 9. minutě do vedení Valentín Castellanos. Domácí poté deset minut před přestávkou rozpoutali gólostroj. Nejprve se prosadil Cygankov a ihned po rozehrávce na jeho zásah navázal Riquelme. Ve 43. minutě se poté prosadil Hernández. Po změně stran sice snížil Ramazani, ale za domácí se prosadili střídající Martín a Stuani. Poslední slovo měl Touré, který se ale postaral jen o snížení.

90+6

90+5
    Domácí až nyní vybojovali svůj první rohový kop v duelu.

90+3
    Arnau Martínez zastavil nákop za obranu domácí Girony a bez problémů se s míčem otočil. Girona už duel s přehledem dohrává.

90+2
    Hosté se drali vpřed po pravém křídle, nicméně nikdo ve světlém dresu nedokázal přesně odcentrovat.

90+1
    Ramazani v úvodu nastavení přišlápl soupeři kopačku přímo před očima rozhodčího. Rozehrávat tak budou domácí.

90
    Žlutá karta pro tým UD Almería (Luis Javier Suárez).

89
    Iván Martín se po pravém křídle dostal vpřed, předal míč na Romeua, který balón dloubl do vápna, ale tam si pro něj došel brankář.

88
    Domácí fanoušci si užívají závěrečné minuty a odměňují fotbalisty Girony hlasitým skandováním.

87
    Střídání v týmu Girona FC:
    ze hřiště odchází Javi Hernández, přichází Alexander Callens.

86
    Hosté se v závěru zápasu ještě tlačí do ofenzivy a chtějí duel zdramatizovat. Obrana Girony ale další akci zažehnala.

85
    Largie Ramazani se z levé strany dostal k odcentrování do šestnáctky. Na jeho pobídku ale nemohl nikdo z hlavičkářů dosáhnout.

84
    ze hřiště odchází Borja García, přichází Joel Roca.

82
    Almería právě vstřelila branku! Fantastické utkání až do závěrečných minut! EL BILAL TOURÉ si naběhl na přihrávku za obranu, dokázal obejít vyběhnutého brankáře a zakončil do sítě!

80
    Girona právě vstřelila branku! Kanonáda nekončí! Girona sehrála parádní protiútok. Toni Villa pláchl po levém křídle, našel přihrávkou do vápna Martína, který ještě patičkou našel CRISTHIANA STUANIHO, který bez váhání napálil míč pod břevno!

79
    Hosté se ihned vydali vpřed, jenže získali pouze přímý kop ve středovém kruhu. Domácí si v pravou chvíli umí pomoci taktickým faulem.

77
    Girona právě vstřelila branku! Tak tohle střídání se domácímu trenérovi povedlo skvěle! IVÁN MARTÍN se ihned po svém příchodu na hrací plochu dostal k centru z levé strany a se štěstím poslal míč k tyči!

Tomáš Kubečka

Góly: 9. Castellanos (A. Martínez), 36. Cygankov (Riquelme), 37. Riquelme (A. García), 43. J. Hernández (Cygankov), 77. I. Martín (Villa), 80. Stuani (I. Martín) – 67. Ramazani (Robertone), 82. Touré (Robertone)

Karty:   61. B. García (GIR) – 90. L. Suárez (ALM)

Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:8.
    Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe, J. Hernández (87. Callens) – Cygankov (66. Villa), A. García, Romeu, Riquelme (76. I. Martín) – B. García (84. Roca), Castellanos (76. Stuani).
    Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, Da. López, Reinier.

UD Almería: F. Martínez – Mendes, Ely, Babić, Akieme – de la Hoz, S. Costa (46. Ramazani) – Robertone – Baptistão (46. Puigmal), L. Suárez, Embarba (46. Touré).
    Náhradníci: Fuoli – Eguaras, Centelles, Kaiky, Melero, Portillo, Sousa.