Cadiz – Getafe 2:2 (kon.)
Cadiz CF
2:2 (1:0)
Getafe CF
cz Piatok 10.03.2023, 21:00 • Estadio Nuevo Mirandilla • Španielska LaLiga • 25. kolo

Záchranářský duel rozjitřil vášně a o fanoušky se pokoušel infarkt, nakonec ale sestupový oříšek nijak rozlousknout nepomohl. Getafe mělo převahu, jenže první poločas vyhráli po Sobrinově hlavičce a řadě výborných zákroků brankáře Ledesmy domácí.
    Druhá půle byla ve znamení penalt, které se kopaly celkem tři, všech se střelci zhostili s úspěchem a po neskutečném závěru, kdy domácí neudrželi v dlouhé přesilovce koncentraci, se body potřetí v řadě mezi Cádizem a Getafe dělí. (23:23:43)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 5:0. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 17:19.

Vášně planou i při odchodu ze hřiště, domácí jsou neskutečně naštvaní na rozhodčího a nedokáží skousnout trpký konec vyhraného zápasu. Za svou zbabělost v přesilovce, kdy místo snahy o hru jen neustále zdržovali a zašlapávali míč, si ale podobný výsledek plně zasloužili.

90+16

90+16
    Červená karta pro Cádiz CF (Isaac Carcelén). Už nic neřešící vyloučení za strčení do protihráče v přerušené hře, jen s následky pro příští zápas.

90+16
    Getafe právě vstřelilo branku!
    ENES ÜNAL nezaváhal ani podruhé a proměňuje pokutový kop naprosto suverénně.

90+15
    Žlutá karta pro Cádiz CF (Jeremías Ledesma). Domácí brankář se nehodlal dostavit na čáru a pokračoval v protestech.

90+13
    To je neuvěřitelný vývoj, sudí Hernández skutečně nařizuje penaltu a přestupkem není Faliho faul, nýbrž ruka Afonsa Espina.

90+13
    Napětí by se na stadiónu Nueva Mirandilla dalo krájet. Rozhodčí míří k obrazovce, že by skutečně přišla třetí penalta v zápase? Možná šlo o ruku Afonsa Espina, v jiném souboji Fali Jiménez stáhl Matu.

90+11
    Žlutá karta pro Getafe CF (Jaime Mata). Rozhodčí trestá za řeči, ale drží si ruku na uchu a ještě komunikuje s VAR ohledně případného penaltového zákroku v domácí šestnáctce.

90+10
    Zbývá půl minuty. Oslabené Getafe nedotáhlo svou akci a Espino se pokusil přes dvě třetiny hřiště překvapit vysunutého Soriu, ale až k bráně jeho projektil nedoletěl.

90+9
    A zase žlutomodří jen drželi míč místo snahy o zakončení, hosté se během pár vteřin dostali k balonu.

90+8
    Krátký roh se naskytne Cádizu po faulu Djeného Dakonama na Christophera Ramose. Kapitán Getafe soupeře zbytečně okopával.

90+7
    Sobrino potáhl míč po levé lajně, odolal Millovu dotírání a vrátil přihrávku pod sebe Alejovi, jenž si došel pro faul.

90+6
    Domácí získali roh a místo pokusu o rozhodnutí drželi ustrašeně přišlápnutý míč u praporku, navíc o něj během pár vteřin přišli, takže si příliš nepomohli.

90+5
    Dostřídalo i Getafe CF:
    ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jaime Mata.

90+5
    Domácí obehrávají rychlou kombinací házenkářsky území červených, ti odvracejí posléze míč jen do autu. Takový způsob dohrávání zápasu Cádizu plně vyhovuje.

90+4
    Dnešní utkání sleduje 18 414 diváků.

Karel Jedlička

Góly: 39. Sobrino (Carcelén), 82. Alcaraz (pen.) – 61. Ünal (pen.), 90+16. Ünal (pen.)

Karty:   60. Fali (CAD), 60. L. Hernández (CAD), 90+1. Sobrino (CAD), 90+15. Ledesma (CAD) – 27. Duarte (GET), 44. Alderete (GET), 72. El Haddadi (GET), 90+11. Mata (GET)   80. Duarte (GET)   90+16. Carcelén (CAD)

Cadiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali, Espino (C) – Bongonda (67. Alejo), Alcaraz (89. Mari), Escalante, Sobrino – Martí (67. C. Ramos), Guardiola (85. San Emeterio).
    Náhradníci: D. Gil – R. Parra, Arzamendia, Meré, Mbaye, Ále. Fernández, A. Lozano, Negredo.

Tréner: González

Getafe CF: Soria – Da. Suárez (72. Portugués), Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias – Maksimović (90+5. Mata), Algobia (72. L. Milla), El Haddadi (72. Angileri) – Mayoral (77. Aleñá), Ünal.
    Náhradníci: Casilla, D. Conde – G. Álvarez, Mitrović, G. Villar, Seoane, Latasa.

Tréner: Sánchez

Rozhodca: Hernández – Naranjo, Sánchez