Kolín nad Rýnom – Bochum 0:2 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnom
0:2 (0:1)
VfL Bochum
cz Piatok 10.03.2023, 20:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Nemecká Bundesliga • 24. kolo

První poločas se nesl hlavně ve znamení velké bojovnosti a na obou týmech také bylo znát, že v posledních zápasech se velmi trápili se střílením branek. Situaci jim neulehčovalo ani počasí, od začátku totiž sněžilo a sníh byl čím dál tím hustější. Přesto jsme viděli jednu branku, tu vstřelil už v deváté minutě z penalty záložník Bochumi Kevin Stöger.

Ve druhém poločase měli sice domácí herní převahu, ale jen po pokutové území. V něm se nedokázali pořádně prosadit, obrana Bochumi pracovala velmi dobře. V 76. minutě se navíc hosté prosadili z ojedinělé standardní situace, gól do branky střelou o břevno poslal stoper Erhan Mašović. Domácí se nezmohli ani na kontaktní branku, byť k ní měl v nastaveném čase blízko Chabot. (22:29:23)

Zápas je u konce, domácí Kolín prohloubil svou herní i výsledkovou krizi, když prohrál s poslední Bochumí 0:2. Bochum už nyní poslední v tabulce není, díky třem bodům se posunula na prozatímní čtrnácté místo. Kolín zůstává dvanáctý, ale může se propadnout za Augsburg, pokud ten v sobotu porazí Bayern.

90+4

90+4
    Ještě k jedné šanci se přeci jen domácí dostali, ale střelu Juliana Chabota zevnitř vápna dokázal Riemann chytit!

90+3
    Centr od rohového praporku vyboxoval brankář Manuel Riemann.

90+3
    Benno Schmitz posílal centr před branku a poté, co se do něj vložil Janko, bude to další rohový kop pro domácí.

90+1
    Nastavují se pouze tři minuty, vítězství Bochumi je už opravdu velmi blízko.

90
    Nepřesná přihrávka na Huseinbasice skončila už brankáře Riemanna, který s rozehrávkou spěchat nebude.

87
    Domácí se stále snaží útočit, ale už jakoby tomu chyběla šťáva, víra a nápad.

85
    Jonas Hector rozehrával devátý rohový kop Kolína v tomto zápase, ale opět z toho nebylo nebezpečí pro branku Bochumi.

83
    Domácí stále nic nevzdávají a pořád se snaží útočit a dobývat obranu Bochumi. Ta ale dnes funguje zatím bez chybičky.

82
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Moritz Broschinski.

82
    Hosté se dostali k míči a hned se hnali do protiútoku. Benno Schmitz musel faulovat Antwiho-Adjeie žlutou kartu.

82
    Hosté se ubránili, ale dál jsou pod tlakem, Kolín kombinuje těsně před vápnem.

81
    Janko raději poslal míč do zámezí a domácí budou tedy zahrávat už svůj osmý rohový kop.

81
    ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Pierre Kunde.

79
    Pokud se Bochumi podaří udržet své vedení, bude to pro ně obrovská vzpruha, protože se posunou na čtrnácté místo tabulky, tedy mimo sestupové i barážové pozice.