Ottawa – Colorado 4:5 (kon.) | Florida – Montreal 9:5 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:2 (kon.)
NJ Devils – Tampa Bay 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Dallas 4:1 (kon.) | Vegas – Calgary 2:7 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:2 (kon.)
LA Kings – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Seattle 1:2 (po pr.)
New York Rangers
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Pittsburgh Penguins
cz Piatok 17.03.2023, 00:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Skončilo nám utkání mezi Rangers a Pittsburghem. Dva body berou domácí, kteří tedy dokázali vyhrát 4:2. Tučňáci dvakrát dokázali svou ztrátu vyrovnat, ale v 52. minutě rozhodla rychlá dorážka Chrise Kreidera, který pak ještě skóroval do prázdné branky. Hrdinou duelu byl bezesporu také Igor Šesťorkin, jenž kryl 30 pokusů soupeřova týmu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (02:51:59)

59:24
    Hosté si ještě vzali oddechový čas a vzdát se nechtějí. Opět tedy hrají bez brankáře.

59:10
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hra bez brankáře hostům vydržela jen pár sekund! Přišla ztráta kotouče a pak už Rangers skórovali. Vincent Trocheck sice gól ještě nedal, ale dorážející CHRIS KREIDER byl úspěšný. 4:2. Asistence: Vincent Trocheck a Mika Zibanejad.

58:23
    Nyní ale mají hosté problém se dostat před svatyni Rangers. Tlak, který byl k vidění zhruba před minutou a půl, je pryč.

57:52
    Do konce třetí třetiny už zbývají pouze dvě minuty. Pittsburgh zakládá další ofenzivní akci.

57:25
    Dopředu vyrazil Kreider, jehož bekhendová rána skončila na boční síti.

56:59
    Rustova střela od modré čáry byla sražena mimo tři tyče. Nepřesná byla také následná střela z prostoru mezi kruhy.

56:32
    Crosby opět velice nebezpečně operoval u branky Rangers. Domácí mají za sebou těžké střídání, ale podařilo se jim alespoň vyhodit na zakázané uvolnění.

56:03
    Hosté si nyní vytvořili značný tlak v útočném pásmu, ale Igor Šesťorkin zatím odolává.

55:38
    Vladimir Tarasenko bekhendem tlačil kotouč do brankoviště, tam ale Jarry velice dobře zapracoval.

55:09
    Tyler Motte vypálil kousek za modrou čárou přesně na hruď hostujícího brankáře. Tristan Jarry raději přerušil hru.

54:39
    Jacob Trouba tvrdě vypálil. Jeho pumelice byla sražena do ochranné sítě, takže na řadu přichází poslední dnešní komerční pauza.

54:08
    Rickard Rakell si pro kotouč musel dojet až za svou svatyni. Rangers se nyní už primárně soustředí na co nejkvalitnější defenzívu.

53:41
    Crosby zabojoval o puk a hosté se tedy mohli usadit v útočném pásmu.

53:00
    Brian Dumoulin zachytil kotouč ve středním pásmu, jinak by se domácí pravděpodobně dostali do přečíslení.
    51:45 Chris KREIDER - 3:2

51:45
    Znovu domácí vedou! Foxova rána od modré čáry se od brankáře odrazila před brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval CHRIS KREIDER, jenž okamžitě doklepl puk za brankovou čáru. Dokáží tentokrát Rangers své vedení už udržet? 3:2. Asistence: Adam Fox a Patrick Kane.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 3. Zibanejad (Panarin, Tarasenko), 37. Motte, 52. Kreider (Fox, P. Kane), 60. Kreider (Trocheck, Zibanejad) – 35. Rakell (Crosby), 50. Guentzel (Crosby, Rakell)

New York Rangers: Šestorkin (Halák) – Fox, Mikkola, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Tarasenko, Zibanejad (A), Panarin – P. Kane, Trocheck, Kreider – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow (A), Vesey.
    Tréner: Gerard Gallant

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Rutta, P. Joseph, Petry, Dumoulin – Rust, Crosby (C), Guentzel – A. Nylander, Malkin (A), Zucker – Rakell, Granlund, D. O'Connor – Archibald, Carter, Poehling.
    Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: Dunning, Lee – Berg, Smith

Diváci: 18 006