Ottawa – Colorado 4:5 (kon.) | Florida – Montreal 9:5 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:2 (kon.)
NJ Devils – Tampa Bay 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Dallas 4:1 (kon.) | Vegas – Calgary 2:7 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:2 (kon.)
LA Kings – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Seattle 1:2 (po pr.)

Střely na bránu: 36 – 21 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Hokejisté Nashvillu podlehli na domácím ledě 1:2 Chicagu a utrpěli tak nepříjemnou ztrátu v boji o play-off. Hosté šli do vedení 47 sekund před koncem první třetiny, kdy se s pomocí nešťastného zákroku obránce Fabbra prosadil Lukas Reichel. Domácí se v koncovce trápili a ve druhé třetině neproměnili ani trestné střílení. Skóre se opět měnilo až ve 49. minutě, kdy dorážkou do odkryté klece navýšil vedení Blackhawks Joey Anderson. Predátoři zlomili kouzlo brankáře Stalocka příliš pozdě. Až 24 sekund před koncem ho od modré prostřelil Roman Josi. Na vyrovnání už však Nashvillu čas nezbyl.

59:50
    Domácí ještě donutili Stalocka přikrýt puk. Buly po levici gólmana Chicaga.
    59:36 Roman JOSI - 1:2

59:36
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí ještě vykřesali naději! Od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, kapitán Preds ROMAN JOSI. Letící kotouč lehce tečoval jeden z bránících hráčů a nezastavil ho ani levou rukou Stalock – 1:2. Asistence: Matt Duchene a Philip Tomasino.

59:08
    Hosté dostali puk do středního pásma. Běží už poslední minuta.

58:56
    Hosté vyhozením opět těsně minuli prázdnou svatyni Nashvillu. Domácí si berou oddechový čas.

58:33
    Další Barrieho rána od modré. Před brankou byl Glass, ale Stalock přestál i tuto situaci.

58:19
    Tyson Barrie střílel od modré čáry. Puk drží Stalock.

58:15
    Vyhození Caleba Jonese tak o metr minulo prázdnou domácí svatyni! Pískáno zakázané uvolnění.

57:48
    Po ráně Romana Josiho přerušil Stalock hru.

57:37
    Domácí se usadili v pásmu a nyní už odvolali Sarose!

56:27
    Domácí v postavení mimo hru.

56:20
    Utkání pokračuje. Dá se očekávat, že domácí to v dohledné době vyzkouší bez brankáře.

56:04
    Máme tu poslední reklamní přestávku tohoto duelu.

55:30
    Další šance hostí! Lukas Reichel poslal do úniku Andrease Athanasioua. Jeho forhendovou kličku zastavil Saros pravým betonem!

54:37
    Do protiútoku se hnal Boris Katchouk. Mezi kruhy volil ránu golfákem, která skončila na horní tyčce domácí svatyně! Mohlo být hotovo.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 60. Josi (Duchene, Tomasino) – 20. L. Reichel (Athanasiou), 49. Joe. Anderson (Katchouk)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), Barrie, Lauzon, C. Foote, Gravel – Duchene (A), Novak, Tomasino – Evangelista, Glass, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Asplund, McCarron, Jankowski.
    Tréner: Luke Richardson

Chicago Blackhawks: Stalock (Chudobin) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Mitchell, Zajcev – Athanasiou, Kurashev, L. Reichel – T. Raddysh, Dickinson, T. Johnson (A) – B. Robinson, Entwistle, Hardman – Joe. Anderson, Khaira, Katchouk.
    Tréner: John Hynes

Rozhodca: Dwyer, Luxmore – Fournier, Galloway

Diváci: 17 538