Ottawa – Colorado 4:5 (kon.) | Florida – Montreal 9:5 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:2 (kon.)
NJ Devils – Tampa Bay 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Dallas 4:1 (kon.) | Vegas – Calgary 2:7 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:2 (kon.)
LA Kings – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Seattle 1:2 (po pr.)

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Travis Boyd (ARI) 2+0
    2. Ivan Prosvetov (ARI) 29 zákroků
    3. Lawson Crouse (ARI) 1+1 (05:59:35)

Vancouver po pěti výhrách v řadě našel přemožitele v Arizoně. Ta naopak vyhrála pátý domácí duel po sobě a bodově se v Západní konferenci vyrovnala dvanáctým Canucks i jedenáctým Blues.

Ivan Prosvetov proměnil druhý letošní start mezi tyčemi ve druhou výhru. Arizonu dovedly k bodům speciální týmy. Ubránila všech pět oslabení a na druhé straně Boyd s Crousem využili dvě ze tří přesilovek. Kosatky nedaly svou kůži lacino. Pettersson dal kontaktní gól a v závěrečných osmi minutách si Kojoti museli vítězství tvrdě vydřít.

59:50
    O´Brien se vrhl do střely Petterssona. Potom se mu povedlo odjet z obranného pásma a to už s Arizonou vypadá velmi dobře.

59:25
    Moserův icing využívá Rick Tocchet k oddechovému času.

59:06
    Clayton Keller vyhodil a unavená pětice v hnědých dresech tuze ráda odjíždí na střídačku.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:52
    Boeser nezakončil rychlou souhru mezi Kuzmenkem a Garlandem. Hughes u modré čáry vysoko přestřelil.

58:28
    Kosatky neefektivně kombinovaly. Když už Beauvillier vystřelil, tak mu stál v cestě Välimäki.

57:50
    Thatcher Demko opustil brankoviště a ze střídačky bude pozorovat hostující hru v šesti proti pěti.

57:25
    Hlušší minuta teď domácím vyhovuje. Hayton nahodil puk a sám o něj jel bojovat, aby ukrojil další sekundy.

56:06
    Välimäki skvěle bekčekoval Beauvilliera a vzal mu puk v přečíslení tři na dva. Karta se obrátil a Arizona jela ve čtyřech na Demka, jenž zlikvidoval Kesselringovu jedovku z osy.

55:32
    Kesselringova dobře myšlená křížná přihrávka k Haytonovi nedoklouzala. Puk poslal na zadní mantinel Beauvillier.

54:50
    Nemethova rozehrávka skončila na střídačce. Pět minut a deset sekund před třetí sirénou je na řadě poslední komerční pauza.

54:25
    Canucks díky kontaktnímu gólu chytili druhý dech a skoro každé střídání zatápí Arizoně, která se začíná hodně bát o vítězství.

53:18
    Wolanin zůstal odskočený v pravém kruhu. Gólovou střelu Petterssona ale nezopakoval, kotouč se mu nepovedlo zvednout.

53:10
    Prosvetov posunul Podkolzinovo nahození z půlky hřiště do rohu, odkud kotouč odlétl do ochranné sítě.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 20. Boyd (O'Brien), 33. Boyd (Keller, Hayton), 42. Crouse (Söderström, Maccelli) – 6. Kuzmenko (Beauvillier, E. Pettersson), 52. E. Pettersson (Beauvillier, Garland)

Arizona Coyotes: Prosvetov (Vejmelka) – Kesselring, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – B. Ritchie, Hayton, Keller (A) – Crouse (A), McBain, Maccelli – Fischer (A), Boyd, O'Brien – Kassian, Dauphin, Imama.
    Tréner: André Tourigny

Vancouver Canucks: Demko (Delia) – Juulsen, Q. Hughes (A), T. Myers, Brisebois, Burroughs, Wolanin – Beauvillier, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Aman, Joshua – Podkolzin, Dries, Kravcov.
    Tréner: Rick Tocchet

Rozhodca: O´Donnell, McCauley – Cormier, Flemington

Diváci: 4 600