Sassuolo – Spezia 1:0 (kon.) | Bergamo – Empoli 2:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
2:1 (0:1)
Empoli FC
cz Piatok 17.03.2023, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Talianska Seria A • 27. kolo

A to je vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a hezký víkend. (22:47:20)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 15:2. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.

Domácí sice o poločase prohrávali o jeden gól, ovšem ve druhé půli nepřestali se svou aktivitou a po necelé čtvrt hodině jejího trvání vyrovnali. Hosté se pak snažili takticky zdržovat a nerozhodný stav trval opravdu dlouho, čtyři minuty před koncem však Atalanta jednu ze svých mnoha šancí přeci jen využila, poprvé se ujala vedení a to uhájila až do závěrečného hvizdu. Její náskok mohl klidně být i vyšší, další její velké možnosti zneškodnil Perisan. Nebýt jeho, bylo o vítězi dávno jasno.

90+7

90+6
    Přečíslení dva na jednoho domácí sice nevyužili, mrzet je to už ale nemusí.

90+6
    Nebezpečí ve vápně Atalanty, jejím hráčům se ale daří míč odkopnout do bezpečí.

90+5
    Jeremie Boga to zkoušel točivou střelou do vzdálenějšího horního rohu, který však vysoko přestřelil.

90+4
    Mohlo být definitivně rozhodnuto, Samuele Perisan však vynikajícím zákrokem střelu protihráče z otočky v pokutovém území vyrazil.

90+3
    Samuele Perisan si vyběhl pro volný míč a rychle rozehrává. Nyní hostujícímu celku chybí ztracený čas, o který přišli zdržováním.

90+1
    Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Matteo Ruggeri). Domácí hráč pyká za útočný faul.

90+1
    Nastavuje se ještě dlouhých šest minut.

89
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
    ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Merih Demiral.

89
    ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Joakim Maehle.

88
    Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (José Luis Palomino).
    86. Rasmus HÖJLUND - 2:1

86
    Atalanta právě vstřelila branku!
    Domácí dokonali obrat a strhávají vedení na svou stranu. Mario Pašalić si zpracoval centr na pravé straně, obešel soupeře a vystřelil, jeho pokus byl lehce tečován soupeřem, ovšem k míči se dostal RASMUS HÖJLUND, jenž střelou na bližší tyč překonal vyběhnuvšího brankáře, jenž se míče sice dotkl, ale vyrazit nedokázal.