Košice – Nitra 5:2 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:1 (2:1, 1:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Olomouc
cz Piatok 17.03.2023, 19:00 • Enteria arena, Pardubice • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

To už je ode mě všechno, loučím se s vámi a budu se těšit u dalších přenosů. (21:28:50)

Je konec! V první třetině se hosté ještě drželi na dostřel, chvíli dokonce vedli zásluhou přesné trefy Jana Káni. Na vedoucí branku ale bleskově odpověděli během minuty Matej Paulovič a Tomáš Dvořák. Ve zbylých dvou třetinách se už hosté gólově neprosazovali a nevytvářeli si ani moc šancí, Pardubice kontrolovaným výkonem přidaly další tři góly a dokráčely si pro důležitý první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Celkový počet střel na bránu: 36:16

Nejlepším hráčem Olomouce byl v dnešním utkání vyhlášen Jan Káňa, za domácí tým Robert Kousal.

59:36
    Dynamo stále nemá dost a drží Hanáky u nich v pásmu.
    58:24 Lukáš SEDLÁK - 5:1
    Zdroj: Hokejka TV

58:24
    Dynamo právě vstřelilo branku! Nepopuární bůra pro olomoucký tým! Kombinaci na malém prostoru s Ciencialou zakončil přesně LUKÁŠ SEDLÁK – 5:1! Asistence: David Cienciala

58:12
    Sedlák ještě stačil udržet brusli na modré a Dynamo může pokračovat v akci.

57:33
    Will si pohlídal dorážku z brankoviště.

56:44
    Říčka bojuje u zadního mantinelu s obráncem soupeře, puk nakonec vybojoval.

55:15
    Kousalovo nahození ukrývá Konrád v lapačce.

54:59
    Hykova střela z otočky těsně minula horní růžek brány.

Dnešní utkání sleduje 10 194 diváků.

53:31
    Olomouc vysunula napadání a Kolářovi s Válou to nadělalo lehké problémy.

51:33
    Hostující obránci si nerozuměli a puk napálil na zadní mantinel Adam Musil, chyběl kousek.

50:24
    Jiří Ondrušek měl před sebou dálnici ke střele, ale nepálil přesně.

50:21
    Tentokrát se nepodařilo přejít do pásma ani Dynamu.

49:06
    Dynamo už je v plném počtu.

Michal Pospíšil

Góly a asistencie: 11. Paulovič (R. Kousal, Čerešňák), 12. T. Dvořák (Cienciala), 39. Zohorna (Radil), 46. Hyka (Košťálek), 59. L. Sedlák (Cienciala) – 8. J. Káňa (Plášek ml.)

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A), Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (C), Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.
    Tréner: Radim Rulík

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – T. Černý, Ondrušek (C), Rašner, Dujsík, Škůrek, Švrček, Mareš – J. Káňa (A), P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek (A), Bambula – Plášek ml., Nahodil, Navrátil – Klimek, Menšík, Olesz.
    Tréner: Jan Tomajko

Rozhodca: Cabák, Šír – Lederer, Rožánek

Diváci: 10 194