Aston Villa – Bournemouth 3:0 (kon.) | Brentford – Leicester 1:1 (kon.) | Southampton – Tottenham 3:3 (kon.)
Wolverhampton – Leeds 2:4 (kon.) | Chelsea – Everton 2:2 (kon.)
Southampton FC
3:3 (0:1)
Tottenham Hotspur
cz Sobota 18.03.2023, 16:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 28. kolo

Dnešní divoké utkání je u konce! Tottenham v něm neudržel dvoubrankové vedení a překvapivě se Southamptonem pouze remizoval. Oproti první pětačtyřiceti minutovce se nám v druhém poločase roztrhl gólový pytel. Vše odstartoval vyrovnávací brankou Che Adams. Do vedení o necelých dvacet minut později vrátil Spurs Harry Kane a za dalších deset minut náskok hostů zdvojnásobil Ivan Perišič. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Tottenham nezískal tři body. Záhy však snížil Theo Walcott a ve třetí minutě nastavení srovnal skóre na 3:3 z pokutového kopu James Ward-Prowse. Takový je i konečný výsledek. Pro čtvrtý Tottenham jde v boji o pozice zaručující účast v evropských pohárech o velkou ztrátu. Naopak poslední Southampton vybojoval důležité body proti silnému celku a má na čem stavět. Opět se tedy ukázalo, že Saints to proti silným týmům umí a naopak s papírově horšími celky body ztrácejí. (18:17:58)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:9. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:8.

Dnešní divoké utkání je u konce!

90+9

90+9
    V poslední nastavené minutě mohl rozhodnout Clement Lenglet! Francouzský stoper si našel Perišičův centr a hlavičkou ze záklonu těsně minul bránu Bazuna.

90+7
    Southampton drží míč na soupeřově polovině a drží čas, jak může. S remízou jsou Saints maximálně spokojeni.

90+6
    Son to vzal na sebe a po pravé straně protáhl balón až k vápnu domácích. Zde probíhala kombinace mezi Perišičem a Daviesem. Míč se dostal až k Sarrovi, který svou střelu neumístil vůbec dobře a hrát bude soupeř.

90+5
    Spurs by se rádi pokusili o ofenzivní nápor, ale ani nemají míč ve svém držení. Saints jsou jako na koni.

90+4
    Antonio Conte nemá slov. Jeho tým promarnil dvoubrankové vedení a jeho výraz mluví za vše.
    90+3. James WARD-PROWSE - 3:3

90+3
    Southampton právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je JAMES WARD-PROWSE. Máme vyrovnáno! James Ward-Prowse nedal Forsterovi sebemenší šanci a z penalty vymetl pravou šibenici.

90+2
    K pokutovému kopu se staví James Ward-Prowse a proti němu stojí jeho bývalý spoluhráč Fraser Forster.

90
    Po rohovém kopu vypukla velká mela kolem míče. Hostující Sarr zasáhl ve vápně nohou Maintland-Nilese a rozhodčí píská penaltu! Nutno říci, že kontakt byl opravdu minimální a nařízený pokutový kop je velmi diskutabilní. Nakonec však i po přezkoumání u VARu zůstává verdikt stejný.

89
    Krásně to nyní udělal Sulemana, když přešel dva hráče soupeře a předložil míč Perrraudovi. Ten si po svém centru žádal penaltu kvůli ruce, ale hlavní sudí zůstává v klidu.

87
    Žlutá karta pro tým Southampton FC (Kamaldeen Sulemana).

87
    Nově příchozí Emerson Royal byl hned při svém prvním doteku s míčem faulován Sulemanou, za což si útočník domácích vyslouží žlutou kartu.

86
    James Ward-Prowse se rozhodl pro centr z velké dálky. S razancí to však přehnal a balón skončil až za lajnou.

86
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Emerson Royal,
    ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Pape Matar Sarr.

85
    Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Oliver Skipp).

Jiří (PLZ) Beníšek

Góly: 46. C. Adams (Walcott), 77. Walcott (Mara), 90+3. Ward-Prowse (pen.) – 45+1. Porro (Son Heung-min), 65. Kane (Kulusevski), 74. Perišić

Karty:   87. Sulemana (SOT) – 85. Skipp (TOT)

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Bednarek (34. Maitland-Niles), Bella-Kotchap (8. Salisu), Perraud – Ward-Prowse (C), Lavia – Elyounoussi (70. Sulemana), S. Armstrong (70. Mara), Walcott – C. Adams (70. Alcaraz).
    Náhradníci: McCarthy – A. Armstrong, I. Diallo, Onuachu.

Tréner: Rubén Sellés

Tottenham Hotspur: Forster – Romero, Dier, Lenglet – Porro (86. Emerson Royal), Skipp, Höjbjerg, B. Davies I (37. Perišić) – Richarlison (5. Kulusevski, 86. P. Sarr), Son Heung-min – Kane (C).
    Náhradníci: Austin – Danjuma, Moura, D. Sánchez, Tanganga.

Tréner: Antonio Conte

Rozhodca: Hooper – Holmes, Scholes