Almería – Cadiz 1:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Girona 2:2 (kon.) | Espanyol – Vigo 1:3 (kon.)
Atlético Madrid – Valencia 3:0 (kon.)
UD Almería
1:1 (0:0)
Cadiz CF
cz Sobota 18.03.2023, 14:00 • Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería) • Španielska LaLiga • 26. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (16:01:51)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:12.

Sedm nastavených minut uplynulo a zápas končí! Almería se nakonec s Cádizem rozchází nerozhodně 1:1.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka nepřinesla fotbalovou krásu. Ani jeden z týmů si nevytvořil stabilnější tlak před vápnem soupeře. Až ve 23. minutě přišlo pozdvižení, po faulu na Bongondu nejprve sudí ukázal na penaltu, ale po konzultaci s kolegy u videa ukázal jen na hranici vápna, odkud se rozehrával volný přímý kop. Největší šance první půle přišla až těsně před přestávkou, kdy David Gil skvěle vyrazil pohotovou ránu Baptistaa.

Hned po změně stran se hosté dostali do vedení. Jemnou tečí po dlouhém autovém vhazování překonal Martíneze Roger Martí. Dlouho to vypadalo, že už domácí nenajdou dostatek sil na vyrovnání, ale v samotném závěru fauloval Mbaye v šestnáctce Suáreze a nařízenou penaltu proměnil v sedmé minutě nastavení Gonzalo Melero.

90+7

90+7
    Almería právě vstřelila branku!
    Almería vyrovnává. Míč si postavil na penaltový bod GONZALO MELERO. Zkušený záložník bezpečně proměnil jedinečnou šanci přízemní ránou do středu branky. Gil byl bez šance.

90+6
    Penalta pro domácí! Mbaye vyfasoval za faulu na Suáreze žlutou kartu.

90+6
    Po zisku míče mohli jít do otevřenější obrany soupeře Diarra s Ramosem. Právě prvně jmenovaný nakonec zakončoval ve skluzu, ale jen vedle branky.

90+5
    Puigmal zvolil místo dlouhého autu do vápna rozehrání jen do kombinace s Melerem. Následně přichází faul Chusta, který zpomaluje nápor Almeríe.

90+4
    Ani Melerův náběh za obranu úspěch nepřinesl. S domácím týmem to nevypadá dobře.

90+2
    Další dlouhý nákop nyní dokázal dostihnout Sobrino. Cádiz se alespoň na moment udrží v blízkosti pokutového území soupeře.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase sedm minut.

90
    Po nákopu Davida Gila si mohli hosté lehce ulevit od bránění. U středové čáry vyhrál souboj Bongonda a získal pro Cádiz autové vhazování.

89
    Ani další obehrávání vápna domácím nevyšlo. Nepříliš povedený centr Lázara dokázala obrana hostujícího celku bez potíží odvrátit do bezpečí.

88
    Hosté se uchylují k dalekým odkopům. Jeden takový nyní předvedl z hranice vlastního vápna obránce Luis Hernández.

87
    Ani v samotném závěru zápasu se domácím nedaří udržet se na útočné polovině na delší dobu. Nyní musel dokonce zasahovat Martínez, kterého prověřil Chust.

85
    Po Gilově výkopu se hosté dokázali na moment udržet u míče. Po dlouhém čekání však byl odpískán jednoznačný ofsajd Ramose.

84
    Almería se dokázala protlačit do pokutového území. Už už to vypadalo, že by se Sousa mohl s míčem otočit čelem k brance a vystřelit, ale jeho úmysl přečetl Hernández.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Hosté si i nadále drží jednobrankové vedení.