Košice – Nitra 4:3 (3:1 po s.n.) | HC Slovan – Michalovce 2:3 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Stav série: 2:0
HC Olomouc
cz Sobota 18.03.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

Dynamo vyhrává i druhé utkání čtvrtfinále Tipsport Extraligy. Gólu jsme se ale dočkali až v samotném závěru, kdy se nejdříve prosadil Peter Čerešňák a následně do prázdné branky zvýšil vedení Tomáš Dvořák.

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ihned po vhazování poslal Sedlák kotouč na TOMÁŠE DVOŘÁKA, který trefil prázdnou branku.
    Asistence: Lukáš Sedlák.

59:44
    Hosté si vyžádali oddechový čas.
    59:41 Peter ČEREŠŇÁK - 1:0

59:41
    Devatenáct vteřin před koncem jde Dynamo do vedení! Na první branku utkání jsme si museli počkat až do samotného závěru utkání. PETEROVI ČEREŠŇÁKOVI byla adresována přihrávka od Radila do prostoru pravého kruhu, kde se slovenský obránce napřáhl a střelou pod břevno posílá Dynamo do vedení.
    Asistence: Lukáš Radil, Robert Kousal.

59:32
    Nepovedená střela Košťálka končí na zadním mantinelu.

58:27
    Sedlák se zmocnil puku před brankou Olomouce a dlouhou kličkou se snažil překonat Lukáše, který na poslední chvíli vyrazil puk bruslí!

56:58
    Plaškovu přihrávku před branku Dynama vystihl Čerešňák a posílá puk do útoku.

56:20
    Zohorna si neporozuměl s Radilem, který nevystihl zpětnou přihrávku.

55:27
    Tvrdou ránu Košťálka schytal Bambula, který se teď těžce zvedá.

54:57
    Tvrdý souboj v rohu útočného pásma Dynama vyhrávají Pardubice.

54:29
    Hosté vyhazují puk a střídají.

52:53
    Košťálkova gólovka! Pardubický obránce dostal puk na vzdálenější tyč, ale rychlý přesun Lukáše zamezil Dynamu ve skórování.

51:47
    Vondráček teď ukázal svou rychclost poté, co předjel obránce Olomouce a následně zakončil nad branku Hané.

50:18
    Bambulova teč z bezprostřední blízkosti Willa mířila pouze do výstroje.

49:31
    Cienciala se snažil najít mezeru na bližší tyči, ale přestřelil branku Lukáše.

49:12
    Rychlá akce Hanáků končí přihrávkou rukou.

48:18
    Kusko se sám dostal až do útočné třetiny, kde ho bohužel pro Olomouc o puk obral Dvořák.

47:35
    Přihrávka Radila zpoza branky nenašla žádnou z pardubických hokejek.

46:57
    Tečovaná střela Švrčka těsně minula branku.

45:49
    Dynamo se usídlilo v útočné třetině, ale k šanci se zatím nedostali.

44:02
    Zakončení Říčky, kterého našel na pravé straně Čerešňák bylo zastaveno bruslí.

42:55
    Hosté drží většinu třetí třetiny puk na svých hokejkách a nepouští domácí tak do šancí jako v úvodních dvou třetinách.

41:47
    Tečovaná střela Olomouce proletěla těsně nad brankou Willa.

40:13
    Skrytá střela Košťálka prověřila reflexy Lukáše, který musel likvidovat puk letící k bližší tyči.

40:01
    I úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrávají Pardubice.

40:01

Prostřední část zápasu je u konce. Ani druhá dvacetiminutovka nám branku nepřinesla. Podobně jako v první třetině bylo k vidění pár velkých šancí, avšak ani jeden tým se zakončováním moc neplýtvá. Závěrečná třetina začne přibližně v 18:55.

40:00

39:51
    Špatné odražení od mantinelu zaskočilo Willa, který si jel pro kotouč za branku.

39:11
    Teč Sedláka neprošla až k Olomoucké svatyni.

38:15
    Vála nahodil puk na Lukáše, ale ten kotouč vyrazil.

37:10
    Sólovou akci Anděla zastavil Kolář, který zblokoval střelu.

36:21
    Adam Musil vyhazuje puk z obranného pásma a vybízí ke střídání.

34:56
    Špatné zpracování Dvořáka dalo šanci Olomouci, ale pardubický obránce napravil chybu a puk dostihl dříve.

34:19
    Zakončení které vyslal na Lukáše Říčka bylo zblokováno mimo ohrožení branky.

33:31
    Navrátil zkusil otestovat pozornost pardubického gólmana střelou z úhlu, ale Will neměl se zákrokem problém.

32:21
    Teč Nahodila minula tři tyče.

31:29
    Řezníček vyhazuje puk a nabádá hostující hráče ke střídání.

30:55
    Souboj v rohu hřiště vyhrál Švrček.

30:22
    Dobrá obranná činnost Říčky zabránila Olomouci ve skórování.

28:58
    Další únik dva na jednoho! Tentokrát zkoušel najít Radil na druhé tyči Zohornu, ale bránící hráč na poslední chvíli přihrávce zabránil.

27:56
    Plaškovu střelu z nápřahu blokuje Kolář.

27:14
    Hosté drží puk, ale nedaří se jim dostat do útočného pásma.

26:35
    Ondrušek perfektně vystihl přihrávku mezi útočníky Dynama a rozjel protiútok, který však i přes několik střela neskončil za zády Willa.

24:38
    Kousal mohl otevřít skóre zápasu poté, co si převzal zapomenutý puk v útočné třetině a rozjel se osamocený na branku Lukáše. Klička se však pardubickému útočníkovi nepovedla, a tak Lukáš stále drží nulu.

23:43
    Sólová akce, kterou rozjel Bambula došla do zakončení, které ještě dorážel Orsava, ale pardubický gólman výborně schoval puk do lapačky.

23:00
    Sedlák perfektně vystihl přihrávku na Nahodila, který se již napřahoval ke střele.

22:14
    Válova střela z nápřahu od modré byla vyražena betonem Lukáše.

20:53
    Rychlé nohy Ciencialy dostali pardubického útočníka až před branku Olomouce, kde ale neměl pardubický útočník moc možností, jelikož zakončoval z velkého úhlu.

20:01
    Úvodní vhazování druhé dvacetiminutovky jde na hokejky Dynama.

20:01

První třetina je u konce! Opatrný start utkání nám branku nepřinesl, avšak mohli jsme vidět pár dobrých šancí na obou stranách. Díky zpoždění první třetiny začne prostřední část zápasu za pár chvil.

20:00

19:33
    Ondruškova střela z prostoru mezikruží neprošla až k Willovi.

18:08
    Do situace dva na jednoho se dostal Zohorna s Kousalem, avšak druhý jmenovaný netrefil puk ideálně.

17:01
    I druhá přesilová hra Dynama nám i přes velké šance gól nepřinesla.

16:41
    Sedlák si nedokázal převzít přihrávku Košťálka do útočného pásma.

15:20
    Radil dostal puk na Zohornu, který byl u tyče olomoucké branky, ale kličku Zohorny vystihl Lukáš.

14:57
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Jan Káňa – 2 min., krosček.

14:24
    První oslabení zvládla Olomouc bez výrazných šancí domácích.

13:44
    První třetina pokračuje! Puku se zmocnili domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.

13:31
    Hráči již jsou na hřišti, což znamená že za chvíli bude pokračovat první třetina.

13:31
    Oba týmy opouští ledovou plochu. Zbytek první třetiny se odehraje po osmnáctiminutové přestávce díky problému s ledem na kraji hřiště.

13:31
    Oba celky aktuálně řeší s rozhodčími problém na ledě.

13:31
    Akce kterou chtěl rozjet Vála končí ofsajdem.

12:38
    První přesilovku v zápase dostalo Dynamo, kterému ne aktuálně nedaří udržet útočné pásmo.

12:21
    Tomáš Dujsík – 2 min., držení.

12:18
    Tvrdý souboj v rohu hřiště končí vyloučením.

11:43
    Skrytá střela Ondruška ihned po vhazování neprošla přes houf hráčů před brankou.

11:37
    Menší problém s plexisklem na chvíli zdrží utkání.

11:02
    Se střelou Menšíka si poradil David Musil.

10:12
    Dobře adresovaná přihrávka na Adama Musila mohla přinést první branku utkání, ale pardubický forvard nastřelil břevno!

09:13
    Vondráček dostal puk před branku a malou tečí se snažil najít mezeru mezi betony Lukáše.

08:36
    Válova přihrávka před branku byla neúspěšná.

08:21
    Zohorna zkoušel najít před brankou volného Radila, avšak puk vystihl Ondrušek.

07:36
    O střelu z prostoru mezikruží se pokusil Cienciala, bohužel pro domácí puk proletěl těsně kolem tyče.

07:19
    Vála zkoušel štěstí od modré, ale puk zastavil blok obránce Hané.

06:53
    Sólová akce Plaška došla až do zakončení, které skončilo na vyrážečce Willa.

05:47
    Menší zaváhání předvedl Vála, který si nepřevzal ideálně puk a ztížil rozehrávku Dynama.

04:55
    Cienciala se sám probojoval až do útočné třetiny, kde prověřil Lukáše střelou pod břevno. Brankář Olomouce si však střelu pohlídal a ramenem vytěsnil puk.

04:22
    Olomouc se aktuálně usadila na polovině Dynama.

03:28
    Škůrkova přihrávka do útočné třetiny nenašla žádnou z hokejek Olomouce.

02:28
    Anděl našel na druhé straně neobsazeného Menšíka, který svou střelu díky bloku jednoho z pardubických hráčů poslal do ochranné sítě.

01:54
    Skvělá křižná přihrávka od Švrčka našla Plaška, ale ten se do střely nedostal.

00:58
    Musil vyhrál bruslařský souboj proti Marešovi.

00:24
    Anděl zkoušel sólovou akci, avšak jeho střela z úhlu Willa neohrozila.

00:01
    Úvodní vhazování vyhrávají hosté.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A), Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (C), Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Mareš, Škůrek, Řezníček, Švrček, F. Kočí – J. Káňa (A), Nahodil, Orsava – Bambula, Knotek (A), Navrátil – Plášek ml., Kusko, P. Musil – Klimek, Menšík, Anděl.

HC Olomouc

Hanáci si celou základní část drželi podobnou formu jako předešlý rok a díky osmému místu si osmifinále Tipsport Extraligy zahráli proti Karlovým Varům. První zápas odehrála Olomouc na domácím stadionu a díky dobré první třetině, ve které vsítila dvě branky ovládla utkání celkově 4:1. Druhé utkání se odehrálo na půdě Karlových Varů. Ti sice po první třetině prohrávali 2:1, avšak domácí dokázali v druhé dvacetiminutovce otočit skóre utkání, které v závěrečné třetině ještě navýšili na konečných 7:4. Třetí klání opět v Karlových Varech došlo až do prodloužení, kde se po třech minutách prosadila Olomouc a díky jednoznačné výhře 3:0 v závěrečném zápasu na Hané se celek z Olomouce dostal do čtvrtfinále na úkor Karlových Varů poměrem 3:1.

Nejproduktivnější hráči
    Jan Káňa 35 bodů (13+22)
    Lukáš Nahodil 31 bodů (15+16)
    Jakub Navrátil 23 bodů (11+12)

Domácí Dynamo po minulé sezóně, kdy vypadlo ve čtvrtfinále vyřazovací části s Českými Budějovicemi poměrem 4:1 udělalo v týmu radikální změny. Hlavně na přestupovém trhu byl východočeský celek velice aktivní, což se mu nakonec vyplatilo a na konci základní části se mohl radovat z vítězství Poháru Jaroslava Pouzara. Konec základní části se však Pardubicím nepovedl, jelikož z posledních pěti zápasů braly pouze čtyři body za výhru nad Karlovými Vary a prohrou v prodloužení nad Litvínovem.

Lukáš Radil 40 bodů (14+26)
    Tomáš Zohorna 38 bodů (15+23)
    Robert Kousal 33 bodů (12+21)

Dobré sobotní odpoledne všem fanouškům hokeje. Vítám vás u druhého kola vyřazovací části Tipsport Extraligy, ve kterém se střetne domácí HC Dynamo Pardubice, které vyzve HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.