Hromadné preteky mužov 15 km, Holmenkollen sk Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) | Hromadný štart žien 12,5 km, Holmenkollen sk H. Öbergová (SWE) (kon.)

10. Benedikt Doll (GER) 110 b

Trochu překvapivě jsme dnes viděli v husté mlze hned šest bezchybných střelců, naopak pouze sedm biatlonistů mělo horší střelecký výsledek než český reprezentant a zdaleka nejhůře dopadl zmíněný Andersen s deseti chybami.

Nejrychlejším běžcem byl samozřejmě vítěz závodu, se kterým držel krok pouze Švéd Ponsiluoma. Třetí Tarjei Bø zaostal běžecky za svým bratrem o tři čtvrtě minuty. Krčmářův běžecký čas byl solidní třináctý s odstupem 1:19 minuty.

Konečné výsledky

1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 38:51,9 (2)
    2. Niklas Hartweg (SUI) +26,2
    3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +35,2

4. Quentin Fillon Maillet (FRA) +36,8 (1)
    5. Sturla Holm Lægreid (NOR) +40,0 (1)
    6. Martin Ponsiluoma (SWE) +43,0 (4)

7. Tarjei Bø (NOR) +51,2 (2)
    8. Tero Seppälä (FIN) +1:03,7 (2)
    9. Sebastian Stalder (SUI) +1:06,1 (1)
    10. Simon Eder (AUT) +1:15,1

11. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:21,2 (3)

29. Vytautas Strolia (LTU) +5:00,4 (6)
    30. Filip Fjeld Andersen (NOR) +6:56,7 (10)

Závod skončil.

cíl
    Dlouho se čekalo na finiš domácího Filipa Fjelda Andersena, který si dnes přidal „patnáctistovku“, když minul hned polovinu terčů. Jeho průjezd cílovou čarou ukončil mužskou biatlonovou sezónu 2022/23!

cíl
    Dojíždějí poslední biatlonisté. Až jako osmadvacátý se navzdory čistému střeleckému kontu protrápil rozmoklou tratí Justus Strelow z Německa, prohrál i s Finem Inveniusem, který jel šest trestných kol.

cíl
    Michal Krčmář zakončil poslední závod sezóny uprostřed výsledkové listiny na šestnáctém místě.

cíl
    Stříbrný skončil Hartweg, bronz nakonec uhájil Christiansen s vypětím všech sil. Kdyby byla cílová rovinka ještě o pár desítek metrů delší, jistě by ho Fillon Maillet přespurtoval. Na teď již bývalého držitele velkého křišťálového glóbu však o vteřinku zbyly jen „brambory“.

cíl
    Vestoje vítají diváci na Holmenkollenu vítěze závodu a jasného vládce letošní sezóny Johannese Bø, který si dojel pro rekordní devatenácté individuální zlato!

14,2km
    Christiansen se drží na bronzovém stupínku už jen o sedm vteřin, možná ještě uvidíme drama v cílové rovince.

13,4km
    I se čtyřmi trestnými koly se skvěle běžící Ponsiluoma protlačil na šesté místo před Tarjeie Bø.

13,4km
    Johannes musí v posledním kole přece jen bojovat, není to taková vyhlídková jízda jako včera při stíhačce. Hartwegova ztráta narostla na 23 vteřin, Christiansen je pozadu o 37 a Lægreid s Fillonem Mailletem zhruba o 48.