Spišská N. Ves – B. Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 5:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
5:2 (1:0, 2:2, 2:0) Stav série: 1:2
HKM Zvolen
Nedeľa 19.03.2023, 18:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Nové Zámky nedopustili drámu a na svojom domácom ľade porážajú Zvolen jednoznačne 5:2. O dva presné zásahy sa postaral Tomáš Mikúš, ktorý aj rozhodol tento duel. Stav série je 1:2 a po zajtrajšku môže byť vyrovnaná, ak Nové Zámky predvedú podobný výkon ako dnes. Zo zápasu je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:41:18)

59:38
    HC Nové Zámky dali gól! A je už definitívne rozhodnuté! TOMÁŠ MIKÚŠ s pukom na hokejke, ktorý bez problémov triafa opustenú zvolenskú bránu.
    Asistencia: Farley.

59:11
    Boje o puk sú intenzívne. Strieľal Stupka, ale netrafil bránu.

57:38
    Prihrávka domácich neprešla a svoje víťazstvo do prázdnej brány nepotvrdili.

57:03
    Nové Zámky so zakázaným uvoľnením.

56:50
    Zvolenčania vyskúšali hru bez brankára!

56:40
    Kantor s ďalším úspešným zákrokom, keď strieľal Rauhauser. Zvolen si vyžiadal oddychový čas.

55:51
    Po strele od modrej čiary Kantor pre istotu puk pokryl a prerušil hru.

Dnešné stretnutie sleduje 2901 divákov.

54:56

54:21
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane.

53:38
    Bekhendové zakončenie Rauhausera Kantor kryje.

52:49
    Nové Zámky mali hrať presilovú hru, ale trest je zrušený. Opäť sa jednalo o situáciu s vysokou hokejkou.

51:52
    Zuzin strieľal v tesnej blízkosti Kantora! Domáci brankár bol ale pozorný a úspešne zakročil.

50:52
    Jakúbek s nepresnou strelou.

49:55
    Kantor s dvoma dôležitými zákrokmi. Hecl takisto nepochodil.

48:31
    Ondrušek zakončil sám, Paterson ho vychytal.

47:51
    HC Nové Zámky dali gól! Nové Zámky vyhrali buly, k puku sa dostal ROBERTS MAMČICS, ktorý svojou strelou od modrej dokázal prekonať Patersona.
    Asistencie: Ligas, Faith.

47:47
    Útočnú snahu Zvolena zastavil hvizd rozhodcu – ofsajd.

47:05
    Tomáš Mikúš sa zbavil Messnera a pred bránou bol Johnson, ktorý vystrelil z prvej, ale netrafil bránu.

46:18
    Nasleduje reklamný brejk.

45:49
    Pálil Chovan, ale nastrelil len pred sebou stojaceho Šišku.

45:13
    Zvolenčania si idú po vyrovnanie.

44:28
    Domáci v plnom počte.

43:54
    Bondra mohol strieľať do prázdnej brány, ale prudký puk nezachytil.

43:17
    Strela Zuzina zblokovaná k mantinelu.

42:28
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    Mikúš J. – 2 min., sekanie.

41:35
    Hatala nepríjemne vystrelil. Paterson mal puk pod betónom.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine to vyzeralo na jasnú dominanciu Nových Zámkov, keď viedli 3:0. Záver však patril hosťom zo Zvolena, ktorí strelili dva rýchle góly a prehrávajú už len o jeden. Tretia tretina sa začne približne o 19:58.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:33
    Zvolen dal gól! JOEL MESSNER oklamal hráča Nových Zámkov pred sebou, keď naznačoval strelu, následne ho obišiel a z medzikružia vypálil a prestrelil všetko pred ním. Využitá presilová hra.
    Asistencia: Bondra.

39:23
    Chovan – 2 min., držanie.

38:28
    Zvolen dal gól! VÁCLAV STUPKA nikým nebránený pred bránou, čo okamžite využil Kubka presnou prihrávkou. Útočník štvrtej formácie znižuje na 3:1.
    Asistencie: Kubka, Hain.

37:26
    Zvolenčania s postavením mimo hry.

36:46
    Ani Hain a ani Sideroff neprestrelili Kantora! Brankár Nových Zámkov dnes chytá výborne.

35:53
    A opäť Marcinek, ktorý tentokrát ani na dvakrát neprekonal brankára domácich!

35:38
    Kantor vyrazil puk po strele od Marcineka.

35:22

34:44
    Bondrov pokus z uhla, ale nepresne.

33:33
    Novozámčania sú stále aktívni, ale tentokrát ich zastavil ofsajd.

32:16
    Strelu Šišku brankár vyrazil a jeho spoluhráči puk vyhodili z pásma.

31:27
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

30:47
    Farley – 2 min., hákovanie.

29:36
    Postavenie mimo hry aktívnych Novozámčanov.

27:55
    HC Nové Zámky dali gól! Strata puku Zvolenčanov v obrannom pásme sa končí tretím gólom domácich! Jackson už mohol zakončovať aj sám, ale neulakomil sa a prihral ešte TOMÁŠOVI MIKÚŠOVI a ten už nemal problém úspešne zakončiť.
    Asistencie: Jackson, Farley.

27:43
    Paterson so zákrokom. Ohlásená je reklamná prestávka.

26:38
    HC Nové Zámky dali gól! Zvolenčania stratili puk a do samostatného úniku sa dostal ROMAN FAITH, ktorý zapol svoje motory a pomedzi betóny Patersona navyšuje na 2:0.
    Bez asistencie.

25:42
    Icing na strane Nových Zámkov.

25:35
    Puk sa ocitol mimo ľadovú plochu.

25:04
    Klempa vystrelil z ľavého kruhu a puk zasiahol Patersona do prilby. Hra sa prerušila.

24:19
    Števuliak napriahol, keď mal pred sebou otvorený priestor. Paterson stál v smere strely a puk mu skončil v náručí.

24:01
    Hostia v plnom počte.

23:52
    Ofsajd domácich. Trest Zvolena sa pomaly končí a domáci gól v dlhej päťminútovej presilovke nedali.

22:57
    Strely domácich boli viac-menej zblokované.

22:08
    Vylučovať sa teda nebude! Zásah do tváre Jacksona hokejkou síce bol, ale bolo to v procese streľby.

22:08
    Ďalšie signalizované vylúčenie na strane hostí. A opäť idú arbitri zákrok skúmať s videorozhodcom.

21:57
    Klempa nastrelil na Patersona, ktorý puk chytil do lapačky a ihneď aj rozohral.

21:22
    Novozámčania sú s pukom pri svojom brankárovi.

20:47
    Zvolenčania sa dobre bránia a domácich ani nepúšťajú cez stredné pásmo.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:58.

Nové Zámky vedú po prvej tretine nad Zvolenom 1:0. V play-off vidíme mnoho vylúčení do konca zápasu a nechýba to ani dnes. Csányi za vrazenie na mantinel odišiel predčasne pod sprchy a Novozámčania budú hrať v úvode druhej tretiny ešte dlhú presilovú hru.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:25
    Johnson chcel prekvapiť Patersona, ktorý sa vynoril spoza brány a tlačil sa s pukom do bránkoviska.

19:01
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Csányi – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.

19:01
    Csányi tvrdo narazil Leeho na mantinel a bude sa vylučovať! Tento zákrok si idú ešte rozhodcovia preveriť vo videu.

18:50
    Postavenie mimo hry na strane Zvolena.

18:08
    Črtalo sa prečíslenie domácich, ktoré zakončoval sám Faith, ale minul hosťujúcu bránu.

16:56
    Tvrdší súboj pri zadnom mantineli, vylučovať sa ale nebude. Nasleduje reklamná prestávka.

15:14

14:20
    Lee už nezachytil puk v útočnom pásme a len ho tam nahodil.

13:45
    Novozámčania sú usadení v pásme.

13:14
    Sideroff – 2 min., hrubosť.

11:51
    Puk po strele od Kubku prepadol Kantorovi! Domáceho brankára zachránila žŕdka, ktorá puk vytesnila von z bránkoviska.

11:10
    Chybné rozohrávky na oboch stranách.

09:48
    Zuzin pred bránou hľadal Viedenského, ale ten neuspel cez domácu obranu.

09:29
    Kantor si poradil aj s obrancom Hannom. Nasleduje reklamná prestávka.

07:15
    HC Nové Zámky dali gól! TROY LOGGINS ukázal ako sa to robí! Z obranného pásma dostal puk k modrej čiare a odtiaľ prešiel pekne individuálne až pred Patersona, ktorého vyškolil. – 1:0.
    Asistencie: Johnson, Hatala.

05:47
    Neuveriteľné, čo teraz zahodili Zvolenčania! Jakúbek bol úplne voľný pred bránou, dostal puk, ale trestuhodne netrafil domácu svätyňu!

05:26
    Tomáš Mikúš z dobrej pozície míňa bránu Zvolena.

05:01
    Na strane domácich je odpískané zakázané uvoľnenie.

04:51
    Šiška získal útočné pásmo, keď puk len nahodil na Kantora, ktorý ho podržal.

04:20
    Zuzin obkrúžil domácu bránu, prihral na modrú Messnerovi a jeho strelu Kantor chytá pohodlne lapačkou.

02:31
    Hatala musel puk poslať k mantinelu, pretože Kantor ho vyrazil pred seba k hráčovi Zvolena.

02:00
    Ondrušek s Lapšanským držia puk na zadnom mantineli.