St. Louis – Winnipeg 3:0 (kon.) | NY Rangers – Nashville 7:0 (kon.) | Tampa Bay – NJ Devils 2:5 (kon.)

3. Jakub Vrána (STL) 1+0 (02:40:25)

Hokejisté St. Louis dokázali na svém ledě vynulovat Winnipeg. Lví podíl na tom má s 33 zásahy Joel Hofer, který se stal také první hvězdou zápasu, přičemž chytal v NHL vůbec první domácí zápas v kariéře. Celkem se jednalo o jeho teprve čtvrté utkání, přičemž předchozí tři odchytal v předchozích dvou sezonách. St. Louis se navíc povedlo Winnipegu oplatit alespoň částečně tři porážky z této sezony.

59:17
    Winnipeg se natlačil do útočného pásma, ostřeluje branku St. Louis, ale vlastního brankáře už neodvolává. Už to nemá cenu.

58:57

57:35
    Kyrou zpoza kruhů netrefil branku Winnipegu, orazítkoval pouze zadní mantinel.

57:11
    Kyrou chtěl nahodit mezi kruhy, ale puk mu byl protečován až do ochranné sítě.

56:57
    Saad vyrážel do protiútoku, najížděl si pro dlouhou přihrávku spoluhráče a byl faulován Wheelerem, který jej podrazil. Dvě minuty pro hráče Jets a konec nadějí.

56:37
    Domácí vyhodili puk až do obranného pásma Winnipegu. Na prázdnou klec neútočili.

56:16
    Connorova střela neprošla, byla sražena do pravého rohu.

56:06
    Icing St. Louis.

55:45
    Winnipeg to zkouší bez brankáře!

55:27
    Postavení mimo hru domácího týmu. Ještě jedna komerční pauza. St. Louis se snaží v tuto chvíli hlavně poctivě bránit a držet puk co nejdál od své branky.

54:20
    Na opačné straně kluziště střílel Kyrou z pravého kruhu. Po zákroku Hellebuycka následuje komerční přestávka.

53:15
    Winnipegu začíná docházet čas. Pokud chce něco s dnešním výsledkem udělat, musí se v nejbližších minutách střelecky prosadit. Ale jak najít recept na Hofera?

52:00
    Prozatím si mohou Blues pochvalovat, že vytrejdovali Vránu z Detroitu. Má smlouvu i na příští sezonu a může být oním esem v rukávu, který navrátí Blues do play-off.
    52:00 Jakub VRÁNA - 3:0

52:00
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Naopak přichází brejk JAKUBA VRÁNY, který ani příliš nemíchal kotoučem a po najetí mezi kruhy prostřelil Hellebuyckovi betony! Vránův pátý gól v novém působišti! Asistence: Kasperi Kapanen.

51:23
    Ani DeMelo od modré čáry nenašel recept na Hofera.

51:15
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Winnipeg vede na střely 28-15, prozatím je ale herní převaha tomuto týmu zcela k ničemu.

49:34
    Ve středním pásmu došlo k zahrání kotouče vysokou holí. Bude se vhazovat u modré čáry Winnipegu.

49:12
    Appleton zkoušel štěstí z pravé strany brankoviště, Hoferovi se povedlo kotouč vyrazit do bezpečí.

48:45

48:30
    Bleskový protiútok Bortuzza v oslabení, jeho akce po levém křídle zastavila až horní tyč klece Winnipegu! Obrovská šance domácích!

48:03
    Stejně si poradil i s pokusem Morrisseye od modré čáry. A ještě se Schennovi povedlo poslat puk mimo své pásmo.

47:49
    Hofer vyráží střelu Ehlerse od modré čáry.

47:09
    Sražená střela Morrisseye skončila na zadním mantinelu, stejně dopadla střela Ehlerse z levé strany a puk následně odklouzal až do středního pásma.

46:45
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Marco Scandella – 2 min., podrážení.

46:29
    Naměstnikovovu střelu zpoza kruhl má Hofer zastavenou na svém břiše. Přerušuje hru. Komerční přestávka.

45:03

44:28
    Další vyčištění pásma předvedli hráči Winnipegu.

43:53
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

43:30
    St. Louis je ale rychle zase před brankou soupeře a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

43:23
    Bučněvič a po něm Kyrou se snažili střelecky prosadit, Hellebuyck ale odolal a kotouč se odráží až do neutrální zóny.

43:03
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Mark Scheifele – 2 min., hákování.

43:03
    Na čtvrtý pokus se už do útočného pásma dostali. Dokonce se povedlo vystřelit Brownovi z pravého kruhu. A ještě si vynutil faul.

42:38
    Ani další dva pokusy o přechod útočné modré ale Blues nevyšly.

42:13
    Domácí nahodili do útočného pásma, puk tam ale nevybojovali a musí to zkoušet znovu.

41:58
    Ani Appleton nedokázal najít recept na rozchytaného Hofera! Ještě se snažil vlastní střelu dorážet, ale puk se už z držení domácího brankáře nevymanil.

40:41
    Pionk prudce vypálil od modré čáry, Hofer ale vstupuje do třetí třetiny dalším úspěšným zákrokem. Bude se vhazovat po jeho levici.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:58.

St. Louis se povedlo ve druhé třetině zvýšit své vedení na 2:0, když se ve 31. minutě prosadil po výborné akci Faulka Nathan Walker. Winnipeg je střelecky aktivnější, zatím ale naráží na výborně chytajícího Joela Hofera, který chytá první zápas v této sezoně. Doposud hrál jen na farmě.

40:00

39:06
    Postavení mimo hru zastavuje útok Winnipegu.

38:29
    Kapanen si najel do pravého kruhu, branku Winnipegu však netrefil. St. Louis prohrává na střely 11-21, vyhrává ovšem jednoznačně v produktivitě.

37:50
    Hofer přerušuje hru. Připisuje se jednadvacátý zákrok v utkání. Zatím chytá bezvadně. Je mu 22 let a St. Louis jej už v minulých sezonách vyzkoušelo. Toto je jeho celkově čtvrté utkání a zatím jasně nejvydařenější.

37:19
    Schenn i Ehlers se před bitkou osekávali a dostávají za to ještě tresty na dvě minuty.

37:19
    Komerční pauza.

37:19
    Hru přerušuje bitka mezi Schennem a Ehlersem. Už to vypadalo, že šarvátka skončí remízou a rozhodčí kohouty rozthrnou, ale v tu chvíli Schenn změnil gard, chytil soupeře opačnou rukou a začal do něj bušit levačkou. Rozhodčí skutečně zasáhli, ale spíš, aby ochránili Ehlerse, který sotva stál na nohou a nebyl schopen žádné obrany ani vlastní aktivity.

36:07
    Obrázek hry se ale v tuto chvíli moc nemění. St. Louis především odvrací útočné akce a pokusy Winnipegu. Hofer ale moc práce nakonec nemá, Jets se totiž ke střelbě moc nedostávají.

35:30
    Domácí nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

35:15
    Tlak Winnipegu ale pokračuje. Teď to zkoušel Morrissey z mezikruží, dobrou obrannou práci ovšem odvedl Bortuzzo, který střelecký pokus blokuje.

34:30
    To Ehlersova rána z nápřahu z levého kruhu provětrala výstroj brankáře Hofera. Zatím ale nadále drží čisté konto.

34:06
    Niederreiter se před brankou St. Louis prodrat k dobré střele nedokázal, jeho pokus totiž blokuje Faulk.

33:06
    Icing Winnipegu vrací vhazování před Hellebuycka.

31:55
    Vrána se poprvé zapsal svou střelou do statistik zápasu. Hellebuyck jeho ránu z okraje mezikruží chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.

31:37
    Lowryho střelu zpoza levého kruhu Hofer vyráží a puku se ujímají hráči domácího týmu.
    30:34 Nathan WALKER - 2:0

30:34
    Faulk si s pukem bruslil a bruslil, až probruslil takřka na zadní mantinel za branku Winnipegu. Než tak ale učinil, stihl ještě přihrát před brankoviště k NATHANU WALKEROVI, který blížící se puk napálil z první a poslal ho za záda brankáře Hellebuycka, který se nestíhal přesunout. Druhý gól Australana v této sezoně. Asistence: Justin Faulk, Logan Brown.

29:03
    Ehlers schytal tvrdý hit v obranném pásmu domácích a skončil na ledě. Rozhodčí nevylučuje a Ehlers se ani nijak nerozčiluje. Tvrdý, avšak čistý, hit.

27:31
    Střídání v týmu St. Louis Blues:
    ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Joel Hofer.

27:31
    Bučněvič projel do útočného pásma navzdory postavení mimo hru. Komerční pauza.

26:10
    Schenn svým bekhendem hledal před brankou spoluhráče, Hellebuyck ale výborně přečetl hru a kotouč odvrátil mimo nebezpečný prostor.

25:57
    Stenlund vypálil zpoza kruhů, branku domácích ale minul.

24:55
    ze hřiště odchází Joel Hofer, přichází Thomas Greiss.

24:55
    Hoferův problém s bruslí je větší a musí tedy odejít do šatny. Dochází alespoň k dočasnému prostřídání brankářů.

24:55
    Tak to je obrovská smůla pro St. Louis. Vrána vyslal do úniku Kyroua, ale hra byla přerušena. Důvodem bylo to, že brankáře Hoferovi odletěl nůž z brusle a zůstal ležet v obranném pásmu Blues. Přerušení je pochopitelné, kdyby Hellebuyck útok vychytal a Winnipeg šel do protiútoku, mohlo by dojít k ohrožení bezpečnosti, navíc Hofer by nemohl chytat, nepostavil by se na nohy.

23:57
    Vhazovat se bude před brankou Winnipegu.

23:35
    Leddy se pokusil otevřít stavidla! Jeho první střela ve druhé třetině, pořádná prudká dělovka, kterou Hellebuyck vyráží.

23:01
    Nahození domácích vůbec nevyšlo. Kotouč skončil až v hledišti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

22:40
    Domácí se zatím ve druhé třetině ještě ke střele nedostali. Vrací se s pukem za svou branku a budou zkoušet nový útok.

21:09
    Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci St. Louis.

20:52
    Dubois střílel od modré čáry, ale bez většího úspěchu. Hofer chytá spolehlivě.

20:27
    Hofer si připisuje už svůj čtrnáctý zákrok v utkání, nadále přitom drží čisté konto. Naměstnikov zpoza levého kruhu na něj recept nenašel.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:03.

První třetina je u konce. Nabídla jednu branku St. Louis z páté minuty a posléze také pořádně emoce, když Torey Krug dostal hned tři dvouminutové tresty a navrch také trest do konce utkání. Winnipeg ale nedokázal dlouhou čtyřminutovou přesilovku nijak využít a promrhal tuto příležitost.

20:00

19:01
    Domácí převzali iniciativu. Schenn ale od modré čáry marně hledal recept na brankáře Winnipegu.

18:27
    Dvě rychlé střely Bortuzza z několika metrů, v obou případech Hellebuyck vyráží kotouč mimo brankoviště.

17:50
    Po konci oslabení vyráží St. Louis okamžitě do útoku. Thomas bekhendovým zakončením nechal blýsknout Hellebuycka.

17:24

17:14
    Dubois střílel z hodně ostrého úhlu, na Hofera si s tím nepřišel. Domácí brankář vyráží kotouč do bezpečí.

16:29
    Winnipegu se nyní hrubě nedaří přechody do útočného pásma. A přesilovka se pomalu dostává do poslední minuty.

15:45
    Další vyhození domácího celku.

15:23
    Blues vyčistili své pásmo, Winnipeg musí hledat cestu zpět do útoku.

14:50
    Niederreiterova střela z mezikruží se stala kořistí brankáře Hofera.

14:21
    A je to tak. Krug tedy dohromady dostal čtyři minuty za hrubost, dvě minuty za nesportovní chování a trest do konce utkání! A jelikož Stenlund na druhé straně dostal jen dvě minuty za hrubost, z toho vychází čtyřminutové oslabení Blues.

14:21
    Hra je přerušena kvůli zahrání puku vysokou holí. Mezitím na střídačce Blues řádí jako čert v krabičce Craig Berube, který žádá vysvětlení, proč má Winnipeg dohromady čtyřminutovou přesilovku. A upřímně, to prozatím není zrovna jisté. Pravděpodobně dostal Krug ještě trest za nesportovní chování a k tomu osobní trest...

13:53
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

13:24
    Každopádně, Winnipeg má přesilovku.

13:24
    Fakt, že dostal dvojnásobný trest, nenesl Krug zrovna v klidu a mlátil hokejkou do plexiskla. Nejspíš z toho bude ještě osobní trest.

13:24
    Torey Krug – 2+2, hrubost + 2 min. + trest do konce utkání, nesportovní chování, odpyká Joshua Leivo.

Kevin Stenlund – 2 min., hrubost.

13:24
    Zatímco hra pokračovala, v pravém rohu útočného pásma Winnipegu se spolu rvali domácí Krug a hostující Stenlund. Důvodem byl ostrý hit Stenlunda proti Walkerovi.

11:57
    Útočný pokus Winnipegu, konkrétně Duboise, opět ztroskotal na Hoferovi. Při jeho letošním debutu už má na kontě osm zákroků a rozhodně těší svým výkonem rodiče, kteří jsou v Enterprise Center.

11:19
    Po delší době se k zákroku a přerušení hry dostává Hofer. Zastavil rychlý protiútok hostů. Komerční pauza.

11:10

10:19
    Jets se osvobozují.

10:02
    Kapanen se dostal k další střele z okraje mezikruží, ještě se snažil puk dorážet Bučněvič. Neúspěšně.

09:25
    Hosté úspěšně vyhazují kotouč mimo své pásmo.

09:10
    Vladislav Naměstnikov – 2 min., hákování.

08:15
    Oba týmy se střídají ve vedení kotouče. Hraje se sice ze strany na stranu, ale při této činnosti oba soupeři zapomněli střílet.

07:02
    Blues se snažili o rychlý návrat do útoku, dopustili se však icingu.

06:33
    Kyrou s Thomasem šli po pravé straně ve dvou proti jednomu. Kyrou zpětnou přihrávkou vyzval Thomase ke střele, Hellebuyck výtečně zasáhl lapačkou proti ráně z okraje pravého kruhu.

06:01
    Komerční přestávka.

05:09
    Kotouč vyletěl na střídačku hostů.

04:37
    Kapanen se po vstřelené brance dostal k chuti a tentokrát střílel přímo z okraje mezikruží. Hellebuyck jeho pokus likviduje a přerušuje hru.
    04:04 Kasperi KAPANEN - 1:0

04:04
    Ačkoliv jsou na začátku utkání jasně lepší hráči Winnipegu, skóre otevírají domácí! Leddy se místo střely z mezikruží rozhodl o pas na pravou stranu brankoviště, odkud protečoval za přesouvajícího se Hellebuycka KASPERI KAPANEN. Asistence: Nick Leddy.

03:09
    Hra se znovu přesunula před branku St. Louis. Faulk blokuje zakončení Scheifeleho.

02:20
    Vůbec první útok St. Louis v utkání. Leivo se pokusil o střelu, ta ale byla obranou Winnipegu sražena do ochranné sítě.

01:50
    Po střele Samberga zpoza kruhů se Hoferovi daří opětovně přerušit dění na hřišti.

01:40
    Wheeler před brankou šikovně protečoval u ledu letící kotouč, odeslal ho svou tečí ale pouze do tyče!

01:22
    Hofer přerušuje hru po ráně Ehlerse z nápřahu. Pořádně se do střely opřel.

00:38
    Hofer, který chytá první utkání v této sezoně, má za sebou první zákrok. Rána Appletona od modré čáry se odráží zpět do hřiště.

00:01

St. Louis Blues: Hofer (Greiss) – Leddy, Parayko, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Krug – Vrána, Kyrou, Thomas – Kapanen, Toropčenko, Bučněvič – Saad, Blais, B. Schenn – L. Brown, Leivo, N. Walker.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Scheifele, Connor, Niederreiter – Dubois, Wheeler, Ehlers – Naměstnikov, Lowry, Appleton – Mäenalanen, Stenlund, M. Barron.

Rozhodčí: Blandina, Hebert – Jackson, Baker.

Hokejisté Winnipegu odehrají v noci na pondělí už čtvrtý vzájemný zápas proti St. Louis. V rámci této sezoně dokázali Jets vyhrát všechny tři zápasy se skóre 13:4. S ohledem na tuto bilanci budou favority i tentokrát na ledě St. Louis, přičemž vítězství v honbě za postupem do play-off nutně potřebují. Aktuálně totiž mají náskok jen čtyř bodů na Calgary a pěti bodů na Nashville, kteří se snaží proniknout na osmé místo Západní konference, které drží právě Winnipeg.

St. Louis podobné myšlenky již v této sezoně netrápí. Na play-off ztrácí 16 bodů a nemá reálnou naději na boj o postup. O tom ostatně svědčí i odchody z tohoto týmu. Na druhou stranu ale Blues angažovali Jakuba Vránu, který se v novém působišti rozjel. V šesti zápasech nastřílel čtyři branky a přidal jednu asistenci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 5. Kapanen (Leddy), 31. N. Walker (Faulk, L. Brown), 52. Vrána (Kapanen)

St. Louis Blues: Hofer (25.–28. Greiss) – Leddy, Parayko (A), Scandella, Faulk, Bortuzzo, Krug – Vrána, Kyrou, Thomas (A) – Kapanen, Toropčenko, Bučnevič – Saad, Blais, B. Schenn (A) – L. Brown, Leivo, N. Walker.
    Tréner: Craig Berube

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Scheifele (A), Connor, Niederreiter – Dubois, Wheeler, Ehlers – Namestnikov, Lowry (A), Appleton – Mäenalanen, Stenlund, M. Barron.
    Tréner: Rick Bowness

Rozhodca: Blandina, Hebert – Jackson, Baker

Diváci: 18096