Manchester City – Liverpool 4:1 (kon.) | Arsenal – Leeds 4:1 (kon.) | Bournemouth – Fulham 2:1 (kon.)
Brighton – Brentford 3:3 (kon.) | Crystal Palace – Leicester 2:1 (kon.) | Nottingham – Wolverhampton 1:1 (kon.)
Chelsea – Aston Villa 0:2 (kon.)
Arsenal FC
4:1 (1:0)
Leeds United
Sobota 01.04.2023, 16:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 29. kolo

Arsenal má opäť osembodový náskok! Prvý gól zápasu strelil z penaltového kopu v 35. minúte Gabriel Jesus. Domáci ostali pri chuti a v druhom dejstve sa im darilo oveľa viac. V 47. minúte zvýšil stav na 2:0 Ben White. V 55. minúte si pripísal druhý gól Gabriel Jesus, a zvyšil stav na 3:0. Hosťom sa napokon podarilo skórovať v 76. minúte, keď loptu napálil do ľavého dolného rohu Rasmus Kristensen a znížil stav na 3:1. Napokon ešte v 84. minúte dočkal gólu Granit Xhaka, ktorý hlavičkou rozvlnil poslednýkrát sieť hostí. Konečný stav je 4:1. Ďakujeme, za sledovanie on-line prenosu a prajeme pekný zvyšok dňa. (18:09:33)

Držanie lopty: 66 % : 34 %.
    Strely na bránku: 6:5. Strely mimo: 2:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:13.

90+5

90+4
    Saka vyslal centrovanú loptu z rohového kopu. White sa ale dopúšťa útočného faulu.

90+3
    Saka nakopáva loptu do veľkého vápna. Hráč, ktorý stal pred ním, odvrátil jeho šancu mimo ihrisko. Arsenal má rohový kop.

90+1
    Žltá karta pre tím Leeds United (Patrick Bamford).

90
    Hrací čas sa nastavuje o 4 minúty.

88
    Martinelli sa uvoľnil v pokutovom území. Asistent rozhodcu si všíma jeho postavenie mimo hry a zdvíha zástavku.

86
    Striedanie v tíme Arsenal FC:
    z ihriska odchádza Granit Xhaka, prichádza Fábio Vieira.

86
    z ihriska odchádza Olexandr Zinčenko, prichádza Kieran Tierney.

86
    Striedanie v tíme Leeds United:
    z ihriska odchádza Jack Harrison, prichádza Patrick Bamford.

84
    Arsenal FC dal gól!
    Odegaard vyslal vynikajúcu prihrávku do pokutového územia. Do jeho úmyslu si nabehol GRANIT XHAKA a z výskoku posiela loptu do ľavej strany brány. Stav je 4:1

84
    Arsenal drží loptu v blízkosti stredového kruhu.

82
    Trossard ostáva ležať na trávniku po tom, čo ho jeden z protihráčov trafil lakťom do chrbta. Vyzerá to tak, že nič vážne sa nestalo. Hra pokračuje.

81
    Martinelli sa dopúsťa útočného faulu. Leeds rýchlo zahráva loptu.

78
    Rohový kop, ktorého autorom bol Roca, neposkytol Leeds žiadnu výraznú príležitosť, pretože defenzíva domácich odpratala loptu preč.

78
    Rutter si to namieril smerom k bráne, ale obranca súpera dokázal rýchlo zakročiť a poslať loptu mimo ihriska. Leeds má výhodu rohového kopu.

76
    Leeds United dáva gól!
    Leeds vyrazili do protiútoku po chybe obrancu domácich. RASMUS KRISTENSEN sa dostal do zakončenia spoza hranice šestnástky. Strelu namieril do ľavého dolného rohu brány. Stav je 3:1.