Feyenoord – AS Rím 1:0 (kon.) | Manchester United – Sevilla 2:2 (kon.) | Juventus – Lisabon 1:0 (kon.)
Leverkusen – St.Gilloise 1:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
1:1 (0:0)
Royale Union St-Gilloise
cz Štvrtok 13.04.2023, 21:00 • BayArena, Leverkusen • Európska liga • Štvrťfinále

Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi a někdy zase u fotbalu na počtenou! Krásnou noc. (23:06:04)

Leverkusen v prvním poločase nastavil laťku vysoko, byl lepším týmem, dominoval na balónu, ale s přibývajícím časem, jak se nemohl prosadit, tak začal být nervózní a frustrovaný a to vlilo krev do žil Saint Gillloise, ti se trefiii z ojedinělé šance. Skvělý útočník Victor Boniface to trefil obalovačkou pěkně a hosté šli do vedení.

Ve druhém poločase už rozdíl takový nebyl. Domácí nemohli prokopat zákopy Royale Unionu a nevěděli, jak se probít d vápna. Až v 83 minutě udeřil Florian Wirtz jenž se po přiťuknutí íránského útočníka Azmúna trefil také na vzdálenější tyč a podobně jako Boniface. Střela šla těsně nad zemí – 1:1.

Na konci domácí stupňovali tlak, další branku však nepřidali, a tak si vezou do Belgie remízu což znamená, že budou muset v hlavní městě Evropy Bruselu vyhrát, aby postoupili do semifinále Evropské ligy.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 10:12.

90+5

90+5
    Azmún zkoušel prodloužit hlavou za sebe, tam byl dříve ale Moris.

90+4
    Bakker se tam prosmýkl jako lasička a centroval na Azmúna, ten se k míči neprobojoval.

90+4
    Hezký centr domácích zprava, nebyl vpuštěn ke spoluhráči.

90+3
    Žlutá karta pro tým Royale Union Saint-Gilloise (Anthony Moris).

90+2
    Roh zlikvidoval Moris. Je po nebezpečí.

90+1
    Tah, Hincapíe, Bakker, Wirtz, Azmún a střela jen do boční sítě.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Hložek přiťukl Wirtzovi, ten ale zpackal následnou přihrávku spoluhráči.

89
    Boniface, největší hrozba LEverkusenu, je dole, tedy na lavičce, a tak už nic domácím neprovede.

89
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise:
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Gustaf Nilsson.

88
    Hosté napadali úspěšně rozehrávku, Hrádecký to potom zvládl.

87
    Demirbayova jedovka, ale mimo.

87
    Hložek si zahraje pár minutek.

87
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Adam Hložek.

86
    Frimpong kouzlil, kličkoval, ale nedopadl dobře.

Jan Volf

Góly: 83. Wirtz (Azmoun) – 52. Boniface (Teuma)

Karty:   76. Hincapié (LEV) – 25. Van der Heyden (GIL), 84. Lapoussin (GIL), 90+3. Moris (GIL)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Bakker, Hincapié, Tapsoba, Tah – Andrich, Palacios (46. Demirbay), Frimpong – Adli (68. Azmoun), Wirtz, Diaby (87. Hložek).
    Náhradníci: Pentz, Lomb – Hudson-Odoi, Bellarabi, Azhil, Amiri, Kossounou, Fosu-Mensah.

Tréner: Xabi Alonso

Royale Union St-Gilloise: Moris – Van der Heyden, Burgess, Kandouss, Nieuwkoop – Lapoussin, Lazare, Lynen (80. El Azzouzi) – Boniface (89. Nilsson), Teuma, Vertessen (75. Puertas).
    Náhradníci: Imbrechts – Huygevelde, Mačida, Adingra, Eckert, Terho, Sykes.

Tréner: K. Geraerts

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Pozor (Slovensko)
    Štvrtok 20.04.2023
    St.Gilloise - Leverkusen 1:4

Góly: 64. Terho (Lapoussin) – 2. Diaby (Hložek), 37. Bakker (Hložek), 60. Frimpong, 79. Hložek

Karty:   75. Teuma (GIL)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:7.