Gent – West Ham 1:1 (kon.) | Lech Poznań – Fiorentina 1:4 (kon.) | Anderlecht – Alkmaar 2:0 (kon.)
Bazilej – Nice 2:2 (kon.)
KAA Gent
1:1 (0:1)
West Ham United
cz Štvrtok 13.04.2023, 18:45 • Ghelamco Arena, Gent • Európska konferenčná liga • Štvrťfinále

V zápase byl jednoznačně aktivnější domácí celek, snadněji se dostával do zakončení a do šancí. Hosté dokázali ubránit nerozhodný výsledek. (20:47:37)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 12:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:14.

90+5

90+4
    Sudí původně udělal červenou kartu, následně po konzultaci s VAR změnil na žlutou.
    90+4. Žlutá karta

90+4
    Žlutá karta pro tým KAA Gent (Kamil Piątkowski).

90+3
    West Ham rychle přenesl hru, dostal se do zakončení, ale rána byla zblokovaná.

90+1
    Tři minuty uvidíme navíc.

90
    Hraje se na na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase a uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Navzdory obrovským šancím domácích platí vyrovnaný stav a hosté zatím drží cennou plichtu.

88
    Vadis Odjidja-Ofoe se dostal k zakončení, jeho tvrdou ránu dokázal zastavit hostující brankář.

87
    Žlutá karta pro tým West Ham United (Vladimír Coufal).

85
    Kombinaci dva na jednoho nedokázali domácí hráči proměnit. Tárik Tísúdálí po přihrávce spoluhráče pálil vedle.

85
    West Ham je pod obrovským tlakem, domácí si dělají se soupeřem prakticky to, co chtějí.

83
    Gent pokračuje ve výborné hře, další rána z bezprostřední blízkosti byla zblokovaná.

83
    Střídání v týmu KAA Gent:
    ze hřiště odchází Gift Orban, přichází Tárik Tísúdálí.

82
    Gift Orban, který dnes hraje velmi dobře, měl další obrovskou šanci. V pádu dokázal zakončit. Takové polonůžky nebyly vůbec špatné, ale balon se zastavil o břevno.

80
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, zatím platí nerozhodný stav.

Jan Prošek

Góly: 56. Cuypers (Castro-Montes) – 45+3. Ings (Bowen)

Karty:   47. De Sart (GNT), 73. Piątkowski (GNT), 90+4. Piątkowski (GNT) – 23. Downes (WHU), 34. Ogbonna (WHU), 87. Coufal (WHU)

KAA Gent: Roef – Castro-Montes, Piątkowski, Okumu, Torunarigha (65. Fortuna) – Hong Hjun-seok (64. Odjidja-Ofoe), Kums (C), De Sart, M. Fofana (65. Samoise) – Cuypers – Orban (83. Tissoudali).
    Náhradníci: Nardi – Hauge, Lagae, Depoitre, Godeau.

West Ham United: Aréola – Coufal, Ogbonna, Aguerd, Johnson – Lanzini (60. Benrahma), Downes (74. Paquetá), Rice (C), Palmieri – Bowen, Ings (60. Antonio).
    Náhradníci: Fabiański, Anang – Cresswell, Zouma, Fornals, Cornet, Kehrer, Souček, Mubama.
    Štvrtok 20.04.2023
    West Ham - Gent 4:1

Góly: 37. Antonio (Bowen), 56. Paquetá (pen.), 58. Rice (Paquetá), 63. Antonio (Paquetá) – 26. Cuypers (Samoise)

Karty:   19. Orban (GNT)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:5. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:11.