Sevilla – Manchester United 3:0 (kon.) | Lisabon – Juventus 1:1 (kon.) | St.Gilloise – Leverkusen 1:4 (kon.)
AS Rím – Feyenoord 4:1 (po pr.)
Royale Union St-Gilloise
1:4 (0:2)
Bayer Leverkusen
cz Štvrtok 20.04.2023, 21:00 • Stade Roi Baudouin, Brusel • Európska liga • Štvrťfinále

Na semifinálového soupeře si Hložek, Schick a spol. ještě musejí počkat na vyústění prodloužení v Římě, kde hraje domácí AS s Feyenoordem Rotterdam. (23:19:29)

Skvělé tažení loňského belgického nováčka Evropskou ligou je u konce. Bruselský klub se probil až do čtvrtfinále, z Leverkusenu si přivezl nadějný výsledek, doma však slavnějšímu soupeři nestačil.
    V prvním poločase připravil skvělými nahrávkami oba góly český reprezentant Hložek, skóre otevřel již v čase 1:06 Diaby a zvyšoval v závěru poločasu Bakker.
    Hrubku domácího brankáře potrestal po přestávce Frimpong, domácím však svitla naděje po okamžitém snížení střídajícího Terha a zanedlouho zachránila Leverkusen spojnice při Adingrově střele. Až do stavu 1:3 platilo, že co střela, to gól.
    Hložek si v závěru ke dvěma asistencím připsal i střelecký zápis, když dorážel Diabyho střelu. Bayer Leverkusen prožívá výborný závěr sezony a zabojuje o finále Evropské ligy.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:7.

90+3

90+3
    Tak i Hrádecký se dočkal platného zákroku, kryje Puertasovo slabé zakončení z 20 metrů po zemi.

90+3
    Další nájezd zazdil Sardár Azmún, který si dal míč příliš od nohy a z bezprostřední blízkosti již Morise neprostřelil.

90+1
    Lapoussin centroval z levého okraje šestnáctky jen do chráničů hostujících fotbalistů, do protiútoku pak běžel Azmún, leč ani on svou akci nedotáhl.

90
    Rozhodčí Mateu nastavuje tři minuty.
    89. Moris zneškodnil Bellarabiho nájezd

89
    Bellarabi měl na kopačce pátý gól! Snadno se dostal za obranu a postupoval sám na brankáře, Moris však zmenšil úhel a poprvé v zápase výrazněji podržel belgického vicemistra. K odraženému míči se ještě dostal Adli, ale jeho dorážka letí daleko mimo.

87
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise:
    ze hřiště odchází Teddy Teuma, přichází Usáma el-Azúzí.

86
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Sardár Azmún,
    ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Karim Bellarabi.

85
    Dnešní utkání sleduje 17 000 diváků.

84
    Hložka odstavil v šestnáctce důrazně, ale čistě Burgess.

84
    Domácí přešli do rychlého protiútoku, Lynenova střela z 22 metrů však nabírala výšku a klesat začala až na úrovni prvních řad tribuny.

83
    Rozehrávka však mířila dozadu a hosté se spokojí s držením míče uprostřed hřiště.

83
    Bayer vybojoval roh, míč si staví na pravé křídlo Adli.

Karel Jedlička

Góly: 64. Terho (Lapoussin) – 2. Diaby (Hložek), 37. Bakker (Hložek), 60. Frimpong, 79. Hložek

Karty:   75. Teuma (GIL)

Royale Union St-Gilloise: Moris – Nieuwkoop, Kandouss (46. Terho), Burgess, Mačida – Lynen, Teuma (C) (87. el-Azúzí), Lapoussin – Vertessen (32. Adingra), Lazare (81. Puertas), Boniface (81. Nilsson).
    Náhradníci: Imbrechts, Fellous – Sykes, Huygevelde, Eckert.

Tréner: Geraerts

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba (59. Kossounou), Tah, Hincapié – Frimpong (71. Adli), Amiri (59. Demirbay), Andrich, Bakker – Diaby (86. Bellarabi), Hložek (86. Azmoun), Wirtz.
    Náhradníci: Lomb, Pentz – Fosu-Mensah, Azhil.

Tréner: Alonso

Rozhodca: Mateu – Cebrián, del Palomar (ESP)