Frankfurt – Augsburg 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Freiburg 0:1 (kon.) | Lipsko – Hoffenheim 1:0 (kon.)
Stuttgart – Mönchengladbach 2:1 (kon.) | Union Berlín – Leverkusen 0:0 (kon.) | Schalke – Brémy 2:1 (kon.)
FC Schalke 04
2:1 (0:1)
Werder Brémy
cz Sobota 29.04.2023, 18:30 • VELTINS-Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga • 30. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 11:10. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 9:17. (20:29:08)

Je konec! Schalke díky skvělému výkonu ve druhém poločasu otočilo stav utkání a poráží Werder Brémy 2:1. Hosty poslal do vedení po dvaceti minutách do vedení Marvin Ducksch. Deset minut před přestávkou mohl vyrovnat Terodde, ale jeho hlavičku skvěle vyrazil Pavlenka. V závěru poločasu znovu hrozil Ducksch, ale jeho rána nebyla přesná. Po změně stran Schalke tlačilo, ale dlouho nemohlo najít recept na Pavlenku. Toho až deset minut před koncem propálil Sepp van den Berg. V nastavení pak rozhodl Dominick Drexler.

90+5

90+4
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Jean Manuel Mbom.

90+3
    Schalke právě vstřelilo branku! Schalke se v samotném závěru dostává do vedení! DOMINICK DREXLER dostal parádní nákop do vápna, míč si zpracoval a technickou střelou překonal Pavlenku!

90+2
    Po obrovské chybě Jošidy zakončoval ve vápně levačkou Marvin Ducksch, ale trefil hrudník vracejího se obránce!

90+1
    Nastavuje se pět minut!

90
    Rodrigo Zalazar chtěl centrem z přímého kopu rovnou překvapit brankáře Pavlenku, ale ten si centr pohlídal a nechal míč proletět do autu.

89
    Thomas Ouwejan se dral za přihrávkou do vápna, ale obránce jej ke střele nepustil. Bude z toho pouze roh.

88
    Brémy se draly do otevřené obrany domácího Schalke, nicméně defenziva domácích míč dokázala odehrát do bezpečí.

87
    Střídání v týmu FC Schalke 04:
    ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Thomas Ouwejan.

86
    Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Sepp van den Berg).

85
    Jiří Pavlenka si dal před dobíhajícím soupeřem pozor a jednoduše nakopl míč na polovinu hřiště. Werder potřebuje otupit domácí tlak.

84
    Ducksch se následně dostal za obranu Schalke, ale jeho rána pravačkou byla nepřesná. hostující hráč byl navíc v ofsajdu.

82
    Schalke právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Schalke se krátce před koncem souboje dočkalo vytoužené branky! Po dlouhém autu prodloužil Marius Bülter míč na hranici velkého vápna a SEPP VAN DEN BERG uklidil míč k tyči!

81
    Rodrigo Zalazar načechral míč z pravé strany ke vzdálenější tyči, ale Jung před dobíhajícím soupeřem přizvedl míč hlavou na roh.

80
    Jošida žene své spoluhráče na polovinu Werderu. Rodrigo Zalazar se dral mezi soupeře, ale ti mu míč stačili vypíchnout.

79
    Sebastian Polter si naskočil na nadýchaný centr z pravé strany, ale hlavičkoval jen do míst, kde stál pozorný Jiří Pavlenka.