AS Rím – AC Miláno 1:1 (kon.) | Turín – Bergamo 1:2 (kon.)
FC Turín
1:2 (0:1)
Atalanta Bergamo
cz Sobota 29.04.2023, 20:45 • Stadio Olimpico Grande Torino, Turín • Talianska Seria A • 32. kolo

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:10. (22:42:26)

Je konec, Atalanta se raduje z vítězství 2:1 na hřišti Turínu FC. První poločas předvedl takticky svázanou bitvu, obě mužstva se celkem zdatně anulovala a na první střelu na branku jsme čekali až do 34. minuty. O ono první zakončení se postaral Davide Zappacosta a hned to byla střela gólová. Od té doby už si zase oba týmy žádnou šanci až do konce poločasu nevypracovaly. Turín vstoupil do druhého poločasu aktivněji, což se mu nakonec vyplatilo, v 75. minutě se z dorážky prosadil Antonio Sanabria. Remízový stav ale nevydržel, v 88. minutě rozhodl o třech bodech pro domácí krásným gólem střídající Duván Zapata.

90+5

90+4
    Hráči Atalanty jednoduše drží míč na svých kopačkách a nechtějí ho domácím půjčit.

90+3
    Tlak Turína se zatím v nastaveném čase nekoná, hosté zatím zvládají závěr utkání brilantně.

90+2
    Po faulu Muriela měli domácí k dispozici standardní situaci. Ta však byla rozehrána nepřesně.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

89
    Střídání v týmu Turín FC:
    ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Pietro Pellegri.
    88. Duván ZAPATA - 1:2

88
    Atalanta právě vstřelila branku!
    Atalanta se v závěru zápasu dostává do vedení 2:1! Hrdinou je DUVÁN ZAPATA, který si krásným zaseknutím udělal prostor na střelu a pak se razantním zakončením trefil přesně k tyči. Asistence: Davide Zappacosta.

86
    ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Wilfried Stephane Singo.

86
    Už to vypadalo, že Turín bude moci jít do protiútoku, rozhodčí ho ale utnul, když písknul útočný faul.

85
    Davide Zappacosta se chtěl stát hrdinou zápasu, ale jeho střela z dálky zaplula jen přesně do náručí brankáře Milinkoviče-Saviče.

83
    Turín by rád v závěru ještě dokončil otočku ve skóre. Nyní se však sám nepřesnou přihrávkou připravil o míč.

82
    José Luis Palomino fauloval zezadu Sanabriu a po zásluze dostává žlutou kartu.

81
    Duván Zapata si chtěl v pokutovém území narazit míč s Jeremiem Bogou, zpětné přihrávky se ale nedočkal.

80
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
    ze hřiště odchází Éderson, přichází Luis Muriel.

78
    Éderson předvedl rychlý průnik středem pole a nakonec se dostal až ke střele. Milinkoviče-Saviče ale tentokrát střelou z úhlu nepřekvapil.

77
    Gól ještě rychle přezkoumal VAR a branka Turína na 1:1 už je definitivně potvrzena!