Bournemouth – Chelsea 1:3 (kon.) | Manchester City – Leeds 2:1 (kon.) | Tottenham – Crystal Palace 1:0 (kon.)
Wolverhampton – Aston Villa 1:0 (kon.) | Liverpool – Brentford 1:0 (kon.)
AFC Bournemouth
1:3 (1:1)
Chelsea FC
Sobota 06.05.2023, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 35. kolo

Chelsea vyhráva na Vitality Stadium a so 42 bodmi sa nachádza na 11. mieste tabuľky! Prvý gól zápasu strelil Conor Gallagher, keď perfektne umiestnenou hlavičkou rozvlnil sieť Bournemouthu. Domácich tento gól rozzúril, preto prišla rýchla odpoveď v 21. minúte, keď Matias Viña vypálil presnú strelu do pravej šibenice. Dlho sme čakali na ďalší gól, no ten napokon prišiel až v 83. minúte po tom, čo z prvej prekonal brankára súpera Benoit Badiashile. Víťazstvo Chelsea definitívne spečatil o 3 minúty neskôr Joao Felix.

Štatistiky zápasu

Držanie lopty: 34 % : 66 %.
    Strely na bránku: 4:5. Strely mimo: 6:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11. (22:22:02)

90+5

90+4
    V dnešnom stretnutí už pravdepodobne nič zaujímavé neuvidíme.

90+3
    Hráči tímu Chelsea si vymieňajú krátke prihrávky a pomaly očakávajú koniec zápasu.

90+1
    Anthony získal loptu na hranici šestnástky, no nestihol nič urobiť, pretože ho o ňu obrala defeníva súpera.

90
    V dnešnom stretnutí uvidíme ešte 4 minúty nadstaveného času.

90
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth:
    z ihriska odchádza Dominic Solanke, prichádza David Brooks.

89
    Chelsea má loptu na kopačkách a spomaľujú hru, aby si zaistili viťazstvo.

86
    Chelsea dala gól!
    Pravdepodobne je už rozhodnuté! JOAO FELIX si nabehol na perfektnú prihrávku od svojho spoluhráča a presnou strelou prekonal brankára Neta. Lopta skončila v ľavom dolnom rohu. Stav je 1:3.

85
    z ihriska odchádza Ryan Christie, prichádza Antoine Semenyo.

85
    z ihriska odchádza Philip Billing, prichádza Jaidon Anthony.

84
    Striedanie v tíme Chelsea FC:
    z ihriska odchádza Kai Havertz, prichádza João Félix.

83
    Chelsea opäť vedie! Na center zo štandardky si nabehol BENOIT BADIASHILE a strelou z prvej prekonáva brankára Neta. Stav je 1:2.

81
    Zyech vyšprintoval sám dopredu s cieľom vytvoriť gólovú šancu, no zastavila ho defenzíva súpera.

79
    Po centri z rohového kopu sa dostal do zakončenia hlavou Ouattara. Jeho pokus preletel tesne ponad brvno.

78
    Rohový kop pre tím Bournemouth.

75
    z ihriska odchádza Noni Madueke, prichádza Hakim Zyech.

75
    z ihriska odchádza Ben Chilwell, prichádza César Azpilicueta.

73
    Chilwell ostáva ležať na trávniku po tom, čo sa ocitol v súboji s brankárom Netom. Lekár mu už prichádza na pomoc.