Nice – Rennes 2:1 (kon.) | Remeš – Lille 1:0 (kon.) | Lens – Marseille 2:1 (kon.)
OGC Nice
2:1 (0:0)
Stade Rennes
cz Sobota 06.05.2023, 17:00 • Allianz Riviera, Nice • Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Toto je ode mě pro dnešní večer vše a přeji příjemný zbytek dne. (18:57:59)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:11.

Domácí hráči vstoupili do druhého poločasu jako vyměněný a odměnou jim za to bylo brzké vedení. Hned v 50. minutě se prosadil Gaetan Laborde, který skluzem doklepl Bouananiho centrovaný míč za Mandandova záda. Hráče Rennes tento gól překvapil a následujících dvacet minut působili opařeným dojmem. Těžit z toho mohli domácí, kteří postavili silný defenzivní blok a hráli to na jednoduché brejky. Jeden z nich se podařilo využít Teremu Moffimu, který potrestal hrubku Theateho a chladnokrevně zakončil. Hostující hráče pak ještě probral snižující gól Bourigeuda, který svojí přesnou dělovkou nedal Schmeichelovi šanci. Víc už však hráči Rennes nestihli a touto prohrou se jim vzdaluje sen o evropských pohárech.

90+3

90+3
    Maier posílal míč k zadní tyči, kam se hnal jeden z hráčů Rennes avšak míč už nestihl.

90+2
    Doku byl faulován Bardem a následovat bude přímý volný kop z pravé strany vápna.

90+1
    Bourigeuad vyslal další projektil. Tentokrát se mu rána tolik nepovedla a nevešla se ani mezi tři tyče. Schmeichel bude rozehrávat.

90
    Dnes výborně hrající Bard vybojoval faul. Hráči Nice tak šetří další sekundy.

89
    Rychlý protiútok teď Laborde vyřešil pouze centrem do vápna a ušetřil tím tak cenné vteřinky.

88
    Rennes opět kombinují před vápnem domácích. Obranný blok hráčů Nice se ale překonává jen těžko.

87
    Další šikovný pokus Atála, ovšem ani tentokrát jeho centr nenašel koncového adresáta.

86
    Kombinace Atála a Lotomby centrem neskončí. K prvnímu jmenovanému rychle přistoupil Theate a míč uzmul do svého vlastnictví.

85
    Hráčům Rennes dělá velké problémy výška domácí obrany. Jak Todibo, tak Dante se ve vzdušných soubojích jen tak nedají.

84
    Thuramův další klinč končí menším faulem. Hosté rychle rozehráli a ženou se za vyrovnáním.

83
    Atal se pokusil oklamat hostující kapitán ve vápně ale marně. Následovat bude rohový kop Nice.