Augsburg – Union Berlín 1:0 (kon.) | Freiburg – Lipsko 0:1 (kon.) | Hertha – Stuttgart 2:1 (kon.)
Hoffenheim – Frankfurt 3:1 (kon.) | Mönchengladbach – Bochum 2:0 (kon.) | Brémy – Bayern 1:2 (kon.)
Hertha BSC
2:1 (2:1)
VfB Stuttgart
cz Sobota 06.05.2023, 15:30 • Olympiastadion, Berlín • Nemecká Bundesliga • 31. kolo

Držení míče: 30 % : 70 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:20. (17:57:04)

Přes jistý tlak Stuttgartu předěvším v závěru druhé půle zůstává stav utkání stejný jako po prvním poločasu tedy 2:1, což znamneá tři důležité body pro Herthu BSC po trefách Kempfa a Niederlechnera.

Hertha má na poslední pozici 25 bodů. Dvojice Bochum, Stuttgart je srovnaná na 28 bodech. A před nimi je čtveřice, která nemá ještě jistotu Bundesligy pro další ročník – Schalke 30, Hoffenheim 32, Augsburg 34, Werder Brémy 35.

90+5

90+4
    I další pokus Führicha skončil pouze na bránících hráčích.

90+3
    Zmatku před brankou Christensena využil k pohotovému zakončení Silas, ale trefuje pouze bránícího hráče před sebou.

90+1
    Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Oliver Christensen) za zdržování hry.

90+1
    Brankář Christensen tak dlouho brnkal na pevné nervy sudího Aytikena až bude postrestán žlutým kartónkem.

90
    Světelná tabule čtvrtého rozhodčího nad hlavou signalizuje minimálně pět minut nastaveného času během druhého poločasu!

89
    Útočně si počínal, ale pouze za cenu použití faulu Vangoman.

87
    Křeč chytáá dnes velmi slušně hrajícího Kennyho.

86
    Aytiken byl nucen odpískat útočný faul Guirassyho.

84
    Vzápětí měl po vyboxovaném balonu brankářem Christensenem slušnou možnost Endo, ale poslal míč pouze mimo podél pravé tyče.

83
    Ito se nedokázal gólově prosadit po rozehrání rohového kopu.

82
    Následně nebezpečnou střelu vypálil Vagnoman a brankář Christensen sráží výtečně míč na rohový kop!

82
    Centr Sosy z rohu byl odvrácen mimo pokutové území.

81
    Vagnoman byl při své útočné snaze úspěšný vybojoval rohový kop pro VfB Stuttgart.

80
    Poslední desetiminutovka plus několik desítek vteřin nastavení nás čeká, jdeme pomalu do finiše tohoto duelu.

79
    Ngankam vybojoval rohový kop a zároveň hecuje domácí publikum k větší podpoře berlínských fotbalistů.

78
    Juan Jose Perea se opět prezentoval pouze útočným faulem.

Rostislav Králik

Góly: 29. Kempf (Richter), 45+1. Niederlechner (Lukebakio) – 38. Guirassy (Vagnoman)

Karty:   18. Uremović (HER), 19. Niederlechner (HER), 66. Richter (HER), 90+1. Christensen (HER) – 63. Endo (STU)

Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:20.
    Hertha BSC: Christensen – Kenny, Uremović, Kempf (76. Serdar), Plattenhardt (C) – Tousart, Richter (76. Ejuke), Dárdai (75. Rogel) – Lukebakio (64. Mittelstädt), Jovetić, Niederlechner (64. Ngankam).
    Náhradníci: Ernst – Boëtius, Boateng, Maza.

Tréner: Pál Dárdai

VfB Stuttgart: Bredlow – Ito, Zagadou, Anton (71. Perea) – Sosa, Haraguči (56. Führich), Endo (C), Vagnoman – Millot, Tomás (46. Silas) – Guirassy.
    Náhradníci: F. Müller – T. Coulibaly, Stenzel, Egloff, Nartey, Bazzoli.

Tréner: Sebastian Hoeness