Real Madrid – Osasuna 2:1 (kon.)
Real Madrid
2:1 (1:0)
Osasuna Pamplona
cz Sobota 06.05.2023, 22:00 • Estadio La Cartuja (Sevilla) • Španielsky pohár • Finále

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 10:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:11. (00:02:27)

V Seville je dobojováno! Real Madrid díky dvěma brankám Rodryga poráží Osasunu 2:1 a po devíti letech triumfuje ve španělském královském poháru! Rovněž před zmíněnými devíti lety se mu to povedlo pod vedením italského trenéra Carla Ancelottiho.

Real se do vedení dostal už ve druhé minutě díky první Rodrygově trefě. Na sklonku úvodní hodiny hry se pak povedlo vyrovnat Lucasi Torróvi, v 70. minutě ale vstřelil rozhodující branku znovu Rodrygo a Osasuna i při své druhé finálové účasti v klubové historii prohrává 1:2.

90+5

90+4
    Vinícius Júnior byl faulován Pablem Ibaňezem při přechodu středové čáry, je z toho žlutá karta pro Ibaňeze, navíc už začíná poslední minuta avizovaného nastavení.

90+4
    Žlutou kartu za zdržování dostal brankář Thibaut Courtois.

90+3
    Přeci jen si Osasuna vypracovala šanci! Ávila střílenou přihrávkou vyzval k zakončení do poloodkryté branky Kikeho Barju, tomu ale v poslední chvíli stačil zamezit v zakončení Dani Carvajal!

90+2
    Real nadále kontroluje zápas, teď si přihrává míč z nohy na nohu za oslavných pokřiků svých fanoušků.

90+1
    Rozhodčí José María Martínez Sánchez ještě poskytuje Osasuně pět nastavených minut naděje.

90
    Za zákrok ve středu hřiště dostává žlutou kartu Federico Valverde.

90
    To prodloužení mohl s definitivou odmítnout Vinícius Júnior, když se dostal do výborné pozice, ovšem nečekaně volil nepřesnou přihrávku na Karima Benzemu, z branky včas vystartoval Sergio Herrera a byl u míče dříve než francouzská hvězda Realu!

89
    Po stažení střelce obou branek Realu a hlavního hrdiny dosavadního průběhu finále už máme v normální hrací době dostřídáno, sestavy už by se mohly měnit jen v případném prodloužení.

89
    Střídání v týmu Real Madrid CF:
    ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.

88
    Real znovu rozehrál od praporku po zemi, tentokrát velmi neúspěšně, když brzy o míč přišel.

87
    Střela Viníciuse Júniora je sražena na další rohový kop.

86
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Kike García.

86
    ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Pablo Ibáñez.

86
    Po rozehrávce nakrátko se Real dostal až na opačnou stranu hřiště, na následný centr si naskočil Rüdiger, ovšem branku výrazně minul.