Třinec – Sparta B 2:2 (kon.) | Dukla Praha – Karviná 0:3 (kon.) | Vlašim – Vyškov 0:1 (kon.)
Prostějov – Líšeň 2:1 (kon.)
FK Dukla Praha
0:3 (0:1)
MFK Karviná
cz Sobota 13.05.2023, 14:00 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 27. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. (15:55:58)

Dnešní utkání sledovalo 1265 diváků.

Duel je u konce, Karviná slaví ohromně cenné vítězství 3:0, které zařídil Adeleke Akinyemi! Nigerijský útočník vstřelil všechny tři góly Slezanů. Hosté se spoléhali na smrtící brejky. Vedli už od 5. minuty, poté při další protiakci Akinyemiho zahrál Zapletal na brankové čáře rukou a šel předčasně do sprch. Penaltu sice Budínský zahodil, ale Karviná využila přesilovku ve druhém poločase a přidala ještě dva góly.

Slezané se tak výrazně přiblížili k návratu mezi elitu. Aktuálně drží v čele tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pětibodový náskok na Příbram, šestibodový na Líšeň a sedmibodový na Vyškov, tyto moravské celky však ještě odehrají duel 27. kola. Dukla zůstává pátá, na Karvinou ztrácí už devět bodů a vzdaluje se jí i baráž. V posledních třech kolech potřebují Pražané pořádně zabrat.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 9:10. Rohy: 8:6.

90+1

90+1
    Nastavuje se jedna minuta. Z rohu se dostali hosté k hlavičce, ale Rada si připisuje jistý zákrok.

90
    Zmatky v rozehrávce Dukly, Filipu Radovi podjel míč pod nohou a zachraňoval situaci až na brankové čáře! Je z toho roh pro Karvinou.

89
    Douděra odcentroval z pravé strany na zadní tyč na Matějku, který však v tísni nedokázal odcentrovat důrazně.

87
    Přeci jen ještě zajímavá šance pro Pražany. Nedůraznosti v defenzivě Karviné se snažil využít Jiří Hrubeš, který napálil odražený míč z hranice vápna levačkou jen těsně vedle bližší tyče.

85
    Teď už se bude utkání spíš dohrávat. Karviná je u míče a nikam se nežene.

84
    Střídání v týmu MFK Karviná:
    ze hřiště odchází Dominik Soukeník, přichází Michal Papadopulos,
    ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Jaroslav Mihalík.

82
    Buchvaldek sice z přímého kopu přestřelil karvinskou zeď, ale zamířil jen doprostřed branky. Snadný zákrok pro Ciupu.

81
    David Kozel byl faulován těsně před pokutovám územím. Přímý kop pro Duklu.

78
    Karviné dnes stačí k úspěchu vlastně jen brejky. Teď to hosté zkoušeli znovu, akci však chyběla přesnost a je z toho jen rohový kop.

77
    ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Aboubacar Traore,
    ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází Lucky Ezeh.

76
    Dukla kombinuje kolem půlící čáry. Na stadionu jsou teď však slyšet hlavně fanoušci Karviné. Domácí už tuší, že jim dnes důležité body uniknou.