Bayern – Schalke 6:0 (kon.) | Bochum – Augsburg 3:2 (kon.) | Frankfurt – Mainz 3:0 (kon.)
Union Berlín – Freiburg 4:2 (kon.) | Wolfsburg – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Dortmund – Mönchengladbach 5:2 (kon.)
VfL Wolfsburg
2:1 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
cz Sobota 13.05.2023, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Nemecká Bundesliga • 32. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou. (17:34:10)

V příštím zápase Wolfsburg čeká Freiburg, hráče Hoffenheimu zase Union Berlín.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 17:12.

Je konec! Vlci z Wolfsburgu poráží výsledkem 2:1 Hoffenheim, který tak stále bude bojovat o záchranu v Bundeslize. Ale všechno mohlo být jinak, kdyby v sedmé minutě rána Kramariće neskončila pouze na břevně branky. V 15. minutě se z první vážnější situace prosadili domácí, když si na centr od Bakua vyskočil Jakub Kaminski a svou hlavičku zamířil přesně k tyči Baumannovy brány. Gólem neskončily ani šance jak Brookse, obránce Hoffenheimu, tak Arnolda, záložníka Wolsburgu. Po poločasové přestávce utíkal útočník hostů Munas Dabbur sám na brankáře Casteelse, branku ale trestuhodně netrefil. Naopak na druhé straně se po skvělé přihrávce trefil Luca Waldschmidt a navýšil vedení domácích. O čisté konto brankáře Casteelse připravila až situace z třetí nastavené minuty, kdy si přihrávku Bischofa do vlastní sítě srazil Guilavogui. Hráče Wolfsburgu to už ale nemuselo mrzet, neboť gólový náskok již uhájili a stále zůstávají v boji o evropské poháry.

90+3

90+3
    Hoffenheim si právě vstřelil vlastní branku! tak nakonec ještě bude drama! Střílenou přihrávku od Bischofa si srazil obránce JOSUHA GUILAVOGUI do vlastní sítě a naděje Hoffenheimu ještě žijí!

90+2
    Autové vhazování pro hosty.

90+2
    Hráči Hoffenheimu kombinují na vlastní polovině hřiště. Už asi tuší, že dnes odjedou s prázdnou.

90
    Nastavený čas bude trvat tři minuty.

90
    Wolfsburg nedokázal udržet míč na útočné polovině, Robert Skov (Hoffenheim) poté ale míč také ztrácí.

90
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Nicolas Cozza,
    ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Kilian Fischer.

89
    Znovu roh pro hosty.

89
    Další rozehrávky se ujme Sebastian Rudy.

88
    Kevin Akpoguma došlápl na nohu Bornauwa a vidí svou jedenáctou kartu v sezoně.

87
    Z něj Hoffenheim nezahrozil.

87
    Dnes už několikátý rohový kop pro hosty.

86
    Luca Waldschmidt v ofsajdovém postavení.

85
    Trenér Pellegrino Matarazzo se ještě snaží oživit hru dvěma novými hráči na hracím poli.

85
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Finn Ole Becker,
    ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Tom Bischof.

Matěj Skula

Góly: 15. J. Kamiński (Baku), 75. Waldschmidt (F. Nmecha) – 90+3. Guilavogui (vla.)

Karty:   31. Baku (WOF), 49. Guilavogui (WOF) – 51. Bebou (HOF), 88. Akpoguma (HOF)

VfL Wolfsburg: Casteels – van de Ven, Bornauw, Guilavogui – Arnold (C) – J. Kamiński (90. Cozza), Svanberg (60. Gerhardt), F. Nmecha, Baku (90. Fischer) – Wimmer (70. Waldschmidt), Wind (60. Marmúš).
    Náhradníci: Pervan – Franjić, Paredes, Pejčinović.

Tréner: Niko Kovač

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Akpoguma, Brooks, Kabak – Angeliño (73. Dolberg), Prömel (85. F. Becker), Rudy, Kramarić, Bebou (85. Bischof) – Dabbur (62. Skov), Baumgartner.
    Náhradníci: L. Philipp – Bičakčić, Geiger, Delaney, Tohumcu.

Tréner: Pellegrino Matarazzo

Rozhodca: Stieler – Gittelmann, Koslowski