Nantes – Montpellier 0:3 (kon.) | Lille – Marseille 2:1 (kon.)
Lille OSC
2:1 (0:1)
Olympique Marseille
cz Sobota 20.05.2023, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (23:01:56)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 14:20.

První poločas nenabídl příliš mnoho šancí ani zajímavých zakončení. Jediná střela, která mířila mezi tři tyče ale byla zároveň i gólová a obstaral ji ve 29. minutě Jonathan Clauss. Ten mohl v závěru poločasu přidat ještě jednu branku, ale tentokrát ve své šanci selhal a netrefil branku.

Ve druhém poločase se povedlo Lille otočit utkání. Hned na začátku poločasu byl faulovaný Baleba a nařízený pokutový kop proměnil Jonathan David. Poté se z branky sice radoval Sánchez, ale jeho gól kvůli ofsajdu neplatil. Vítěznou branku tak v 73. minutě po centru Davida hlavou Jonathan Bamba.

Je konec, Lille vítězí doma nad Marseille 2:1. Domácí tým zůstává v tabulce na pátém místě, ale přiblížilo se už jen na rozdíl dvou bodů na čtvrté Monako. Marseille si naopak komplikuje boj o druhou příčku, na kterou ztrácí dva body, ale Lens bude teprve zítra hrát svůj zápas na hřišti Lorientu.

90+6

90+4
    Před Veretoutem dokázal míč odkopnout Yoro, teprve sedmnáctiletý talentovaný obránce Lille.

90+3
    Cengiz Ünder nedokázal přes dva hráče Lille odcentrovat a vzápětí se navíc píská ruka a rozehrávat budou domácí.

90+2
    Hraje se na polovině Marseille, což samozřejmě maximálně vyhovuje domácímu mužstvu.

90
    Nastavovat se bude pět minut.

88
    Opět se pokračuje ve hře. A pokračovat bude také snaha Marseille o vyrovnání v samotném závěru utkání.

87
    Ve vápně Lille se srazili Lucas Chevalier a Alexis Sánchez. Nepříjemné je to pro oba, snad budou oba fotbalisté v pořádku.

86
    Vitinha se dostal po standardní situaci do zakončení hlavou, branku domácího mužstva ale netrefil.

85
    Hosté budou zahrávat standardku, faulem se provinil u pravé postranní čáry střídající Mohamed Bayo, který také dostává žlutou kartu.

84
    Lille se už v posledních minutách hlavně brání a pokud zápas dovede do vítězného konce, udrží si ještě šanci na postup do Evropské ligy.

82
    Jordan Veretout je hodně nespokojený s verdiktem pomezního rozhodčího, který signalizoval jeho faul, nic s tím už ale neudělá.

81
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Adam Únás,
    ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Mohamed Bayo.

80
    Alexis Sánchez byl na druhé straně blízko vyrovnání, ale jeho hlavičku dokázal Lucas Chevalier vytěsnit nad břevno!
    77. Bamba mohl dát druhý gól v zápase.

77
    Domácí postupovali do otevřené obrany Marseille. David našel před brankou dobrou přihrávkou Bambu, tomu ale tentokrát zakončení nevyšlo, trefil jen Lópeze v brance.