Vegas – Dallas 4:3 (po pr.)
Vegas Golden Knights
4:3 (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0) Stav série: 1:0
Dallas Stars
cz Sobota 20.05.2023, 02:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Finále Z. konferencie

3. Jamie Benn (DAL) 1+0 (05:45:18)

Série bude pokračovat druhým zápasem na ledě Vegas v neděli od 21 hodin středoevropského času.

Vegas Golden Knights vstoupili vítězné do finále Západní konference a v prvním utkání na svém ledě udolali Dallas Stars 4:3 po prodloužení. Do nastavení poslali zápas hosté, kterým se povedlo dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnat zásluhou kapitána Jamieho Benna. Jenže prodloužení to nakonec bylo velmi krátké a už ve druhé minutě rozhodl o výhře domácích Brett Howden, jenž od zadního mantinelu nastřelil puk do brankáře Oettingera a odrazem od něj docílil vítězné branky.

61:35 Brett HOWDEN - 4:3

61:35
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé prodloužení! Domácí se radují z vítězného gólu a ujímají se vedení 1:0 v sérii finále Západní konference! Rytíři zakládali útok ve vlastním pásmu, Stephenson zavezl kotouč do útočného pásma a rozjel rychlou kombinaci, která končí vítěznou brankou. Stone hledal BRETTA HOWDENA, který ale netrefil protečováním branku soupeře a puk poslal do zadního mantinelu, nicméně se skvěle zorientoval a zkusil takovou kulišárnu. Vystřelil zezadu do Oettingera a o brankáře Dallasu dostal kotouč do sítě! Asistence: Mark Stone, Chandler Stephenson.

60:31
    Nahození do útočného pásma Vegas končí v ochranné síti. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.

60:01

Další třetina začne přibližně v 05:29.

Hned čtyři branky napadaly ve třetí třetině zápasu mezi Vegas a Dallasem. Domácí se dvakrát dostali do vedení, ale v obou případech se Stars povedlo nakonec ztrátu dotáhnout. Byť na gól Bluegera z 50. minuty si na odpověď počkaly až do začátku 59. minuty, kdy odvolali brankáře Oettingera a při riskantní hře v šesti dokázali docílit kýženého vyrovnání.

Stejně jako v prvním zápase finále Východní konference mezi Carolinou a Floridou, tak i na Západě mezi Vegas a Dallasem se půjde do prodloužení.

60:00

59:30
    Závěr třetí třetiny patří domácím, kteří se tlačí do zakončení. Hagueho střelu od modré ale Oettinger vyrazil tak šikovně, že se žádnému hráči Vegas nepovedlo procpat k dorážce.

58:42
    Smith se dostal do příležitosti mezi kruhy, Oettinger ale teď výrazně podržel svůj tým!

58:18
    Lindellovo vysoké nahození na branku ze středního pásma vyrazil Hill před sebe a Dadonov se rychle přiřítil k dorážce. Tu už brankář domácích drží ve své moci.
    58:01 Jamie BENN - 3:3

58:01
    Dallas právě vstřelil branku!
    Velký tlak do brankoviště Vegas a Dallasu se povedlo protlačit puk za záda Hilla! Brankář už prakticky ležel na ledě a snažil se svými betony kontrolovat obě tyče. Puk se ale dostal k JAMIEMU BENNOVI, jemuž se povedlo nataženou nohu brankáře Vegas přehodit a srovnává na 3:3! Asistence: Joe Pavelski, Roope Hintz.

57:47
    Oettinger míří na střídačku!

57:15
    Vegas dál usilovně brání nejtěsnější vedení a snaží se odvracet útoky soupeře. Sami se do útoku teď vůbec nedostávají.

56:30
    Karlsson vytlačil hru do středního pásma a pak schytal tvrdý úder do obličeje od Robertsona. Rozhodčí ale mlčí, buď si toho nevšimli, nebo v této fázi nechtějí vylučovat, pokud nedojde k evidentnímu úmyslnému faulu.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 30. Karlsson (Whitecloud, N. Roy), 42. Karlsson (Martinez, Pietrangelo), 50. Blueger (Kolesar, Whitecloud), 62. Howden (Stone, Stephenson) – 19. J. Robertson (Hintz), 45. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 59. Ja. Benn (Pavelski, Hintz)

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Hague, Whitecloud – Marchessault, Eichel, Barbašev – Stone (C), Stephenson, Howden – R. Smith (A), Karlsson, N. Roy – Carrier, Blueger, Kolesar.
    Tréner: Bruce Cassidy

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Suter, Lindell, C. Miller, Harley, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Domi, Seguin – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Kiviranta, Faksa, Glendening.
    Tréner: Peter DeBoer

Rozhodca: Sutherland, Hanson – Murchison, Barton

Diváci: 18271